Искам да прочета меннието ви...

  • 4 028
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 559
Хем ти е приятел,хем не ти е приятел.Аз това не разбрах. newsm78
Човека може би се чувства(или ти така си го предподставила да се чувства),нещо повече от приятел...и естествено че няма да му харесва да спиш в бившия си.... ooooh!
Спомних си времето,когато бяхме гаджета с мъжът ми...Ми ако ми беше казал и веднъж-аз отивам да спя в бившата ми,за да си видя детето ...едва ли щяхме да продължим да сме гаджета.Поне така мисля и аз..а явно и твоя е на такова мнение.Ако не ти пука толкоз за него...прави си ги каквито щеш Wink.Но ако имаш намерение за нещо по сериозно,мисля че трябва да се съобразиш с мнението му,и да решите ДВАМАТА как ще продължават визитациите при таткото. Peace
Успех

# 46
  • Мнения: 1 588
Прави ми впечатление, че в тази тема първо всеки поглежда нещата от неговата камбанария и в много редки случаи си прави труда да прочете между редовете на авторката какво в действителност е нейното желание.

Вземам повод от последния постинг на Megan79. Мисля, че тя си се представя на мястото на потенциалната приятелка (каквато няма) на бившия мъж на BezPravila или на мястото на т.н. приятел на BezPravila и се опитва да разреши случая според собственото си усещане за правилност - което идва оттам, че ако нейният настоящ мъж беше продължил да се среща с бившата си жена и да спи у тях заради детето, нейната връзка щеше да се разпадне и прекрасните й деца нямаше да ги има, което щеше да бъде дълбоко неправилно и несправедливо от гледната точка на живота на Megan79... Така че я разбирам Simple Smile

Само че случаят на BezPravila е друг. Прави ли ви впечатление, че тя не спи в къщата на т.н. приятел (между другото не виждам да е споменавано дали е семеен или не), но не вижда никакъв проблем да спи в къщата на БНД и се чувства спокойна там, въпреки лошите спомени от миналото си. Тук тя не спомена и дума за реален сегашен конфликт с БНД, но нарече приятеля манипулиращ и пр.

Искам да кажа, че една прекъсната връзка може да се развие по различни начини и всички те са правилни по някакъв начин. Някои жени се разделят за винаги с бившите си, без повече даже да се погледнат. Други поне разрешават децата им да се срещат с БНД, трети настояват и подкрепят БНД да се срещат с децата им, а четвърти пак се събират с бившите си и раждат прекрасни деца... Не предричайте какво ще е бъдещето на BezPravila въз основа на своята лична история и не я насочвайте в една или друга посока, като й вменявате кое е правилно. То е правилно за вас, но не и за нейния живот.

При раздяла човек преживява големи разочарования, BezPravila неколкократно написа, че не е готова за нова връзка. Хубаво е, че контактува с БНД, както и че има друг приятел... така наблюдава хората, прави си изводи в развитие... и когато раните заздравеят, ще може да избира отново бъдеще за себе си - може би отново с БНД (чисто теоретична възможност), или с приятеля (малко вероятна възможност, според мен) или някой трети - принц Grinning (както каза тя)... Междувременно животът си тече и детето й има нужда от баща си... Ако BezPravila чувства себе си свободна и необвързана, въпреки че спи в къщата на БНД (в отделна стая за нея и детето), кои сме ние, че да знаем по-добре дали е свободна?!

В някаква степен разбирам и приятеля й. Той я познава отдавна, предполагам, че я е подкрепял и по време на развода и е запознат с всичките й разочарования от БНД и сега иска да я предпази от подобни. Ако всичко се свежда само до това, като приятел има право да се тревожи... И аз бих се тревожила, ако моя приятелка допуска грешка според моите разбирания и бих се опитвала да й повлияя да не прави тази грешка. Въпросът е дали приятелят не манипулира BezPravila, използвайки нейната крайна уязвимост и за да се "пробута" за какъвто не го искат...

Мисля си, че ако моя приятелка трайно е намерила спокойствие в решението, което е взела, въпреки моето мнение, ще я оставя да прави каквото смята за правилно...

BezPravila, спомням си какво беше казала веднъж за приятеля си - че не знаел какъв да го играе спрямо детето ти. За него има една единствена възможност, но тя не е игра. Той може да бъде само приятел на детето ти... Като гледам, думата "приятел" спрямо теб и в двата й смисъла не му лепне (и то не защото той иска да те предпази от грешка, а вътрешното ти усещане, че е склонен да те манипулира)... Дали и приятелското му отношение към теб не е игра? Дали наистина този човек знае какво значи да е приятел - това ще прецениш сама...

Най-добре разшири малко контактите си, за да може да включиш потенциални принцове сред тях   bouquet

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 09:39 от Мария

# 47
  • Мнения: 671

Само че случаят на BezPravila е друг. Прави ли ви впечатление, че тя не спи в къщата на т.н. приятел (между другото не виждам да е споменавано дали е семеен или не), но не вижда никакъв проблем да спи в къщата на БНД и се чувства спокойна там, въпреки лошите спомени от миналото си. Тук тя не спомена и дума за реален сегашен конфликт с БНД, но нарече приятеля манипулиращ и пр.


Маре, знаеш ли кое ми прави впечатление на мене..?
Това, че  си абсолютно сигурна кой с кого спи. Mr. Green

# 48
  • Мнения: 429
Мария , ти си моя човек Simple Smile
Смятам да те послушам за принцовете Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък мисля, че всеки си знае най-добре за него си

а за моята камбанария
първите няколко месеца след като зарязах ЕРДто се виждахме веднъж-дваж седмично и на всички отстрани биха изглеждали срещите ни сякаш ще се съберем
ама не ми е минавало и за секунда през акъла
просто се държах добре в името на нещо си
а за преспиването с детето - ами не ми се е случвало, ама пък като се сетя че моичкият заради баща си проходи...
онзи елемент се опита да го вдигне и прегърне, детето се уплаши и хукна през стаята към мен
та си беше хем за смях, хем за рев....
в подобна ситуация и аз щях да постъпя като авторката

а като съвсем добронамерен съвет
имам позната, която като води детето си на баща му, пресипва там, ама води и новият си съпруг и двете си деца от него
и добре си се разбират

та ситуации всякакви, кои сме ние да определяме, кое е нормално и редно

пп. а тоя приятел като така ревнува, защо не си изясниш ситуацията с него
да не се окаже, че се е приготвил да заеме едно място, което внезапно чуства застрашено от бивше величие

Общи условия

Активация на акаунт