Ето, Март се появи-дъжд от бебета вали!!!

  • 20 983
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
Оказа се, че миенето на дупе в леген от сам човек не е особено сложна работа и днес ще се упражнявам  Mr. Green

Я, я, разкажи как го правиш. Не знам какво съм се хванала толкова за това миене в леген, ама сякаш ми се струва по-удачно като се мие дупето по няколко пъти на ден, да е в стаята на топличко и да не го разнасям по голо дупе само до банята и обратно.

# 16
  • Мнения: 10 012
Добро утро и честито на всички празнуващи!
Вижте какво открих в една тема. Ангелина Ан е в нашия списък и все още не се е похвалила, но това не пречи да я поздравим.

Здравейте мамита.Имаме си момиченце.
Алина.
Родих я нормално с епидурална упойка както ви бях писала.
Тежи 2910 и е 49см.Роди се на 4 03 в 9ч 2мин.
Всичко е нормално.
Благодаря ви за страхотната подкрепа.

Честити дечица на Слънчоглед, Дани 81 и Ангелина Ан! Да растат здрави и много да ви радват!  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 428
Да се разпиша и за в новата тема  Grinning

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ С БЕБЧОВЦИ ТЕЗИ ДНИ  Hug

Ние с Мира сме добре  Grinning Но гледам да не се мотам много около компа, че като седна и няма ставане  Crazy А предпочитам да посвърша нещо или да дремна  Simple Smile
Не смея да се похваля, но тази нощ спах почти нормално /пу-пу/  Laughing Мира се буди само 2-3 пъти за кърмене  Mr. Green Дано вече да изцоква повече и да започне да прави по-дълги паузи, че  ooooh!
Кърменето за сега върви много добре и въобще не ме е обхванала тази паника както беше с каката. Ако не ме боляха и зърната така, щеше да е дори приятно занимание  Wink Но явно ще трябва да постискам 10-14 дни да позагрубеят  Rolling Eyes
Гадното е, че с тези моите зърна дето ги нямам, бебка не може да захапе много от ареолите и за това боли повече  Rolling Eyes

И аз вчера успях да снимам Мира "по очи", като се е изразила Зеленкото. Но не смъ се хванала да кача снимките на компа  Simple Smile

Оказа се, че миенето на дупе в леген от сам човек не е особено сложна работа и днес ще се упражнявам  Mr. Green
Я, я, разкажи как го правиш. Не знам какво съм се хванала толкова за това миене в леген, ама сякаш ми се струва по-удачно като се мие дупето по няколко пъти на ден, да е в стаята на топличко и да не го разнасям по голо дупе само до банята и обратно.
Абсолютно нищо сложно  Grinning И спокойно се мие бебчо от един човек. То двама само ще си пречат  Laughing Вдигаш всички дрехи над кръста, слагаш бебето да ти легне на ръката по корем и готово  Peace

Лек ден от нас и чакаме днешните бебоци да се разпишат  Grinning

# 18
  • Мнения: 0
Честити нови бебчовци! Да са живи и здрави, много много да ви радват, и бързо възстановяване на мамите (и татковците;).
Аз се включвам да кажа за един сън, който тази вечер сънувах- катеря се по една отвесна скала, горе ме чакат няколко човека и казват, хайде още малко, можеш, последно! Още малко! Аз се набирам на мускули, всичко ме боли.. и накрая се качих - наистина много ме беше страх, но се изкачих, мислих че няма да мога....
И сега цял ден съм в очакване:) Ще докладвам после какво се е случило:) Отивам да прегледам пак багажа за болницата;)

# 19
  • София
  • Мнения: 263
Честит имен ден на всички празнуващи!  newsm67
Сутринта на Мария й падна пъпа  newsm18.
Това което остава, и което се хвърля на специално място, въобще не се оказа нещо представително, както съм си мислила преди. Всъщност е самата щипка и някаква залепнала по нея, кървава, изсъхнала кожа  Rolling Eyes
Прочетох, че млечница може да се развие в гърдите на майката и си помислих, че може да имам, защото отвреме намреме усещам прорязващи болки в гърдите.  Дано да съм си втълпила само.
Някой ползва ли силиконови зърна за кърмене? Моите са на Чико и нещо вече доста се разплъокаха, не правят голям вакуум. А как ги почиствате ? Аз само ги мия. Не ги стерилизарам.
ЗЕЛЕНКО , Калин каква дълга коса има!!! Пу- пу- пу!
Щях да питам и други неща, ама забравих  newsm78. Айде- после.

# 20
  • Мнения: 4 428
Оки4, аз имам на Авент. Но нещо не уцелих размера, нали имат два. Взех от по-малките, но са ми много тясни и много ме боли зарното, като го дърпа бебка. Пък и пробвах само веднъж и тя ги плюе. Не ги иска. Плюе и бибите. Абе не можеш я излъга мойта щерка с разни силиконови подобия  Laughing
Аз зърната ги стерилизирах само първия път. След това, като пробвах още 1-2 пъти да ги ползвам, също само ги измих хубаво със сапун  Peace

# 21
  • Мнения: 0
oki4 тази болка в гърдите която чустваш най вероятно е от това че ти слиза кърмата по каналите едва ли е млечница Peace

# 22
  • Мнения: 2 495
oki4 тази болка в гърдите която чустваш най вероятно е от това че ти слиза кърмата по каналите едва ли е млечница Peace
Аха, точно така Peace.Аз чувствам отвреме навреме боцкания, което си е пак същото.
Аз силиконови зърна не ползвам.Зърната ми не са разранени, за което благодаря на бебчо Heart Eyes
Кажете с какво да мажа кожата на бебчо-на места е доста суха и се бели...дали да не взема да преваря зехтин? newsm78
Честито паднало пъпче на Окич!! Hug
За миенето на дупето-аз взимам неговото легенче, пълня с вода, както и едно канче, за да го изполея...всичко това в стаята където е бебчо.Събличам до кръста, насапунисвам дупата и с водата от канчето мия.Няма нищо сложно. Peace

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 14:16 от Белла

# 23
  • Мнения: 0
Белла моите деца и двете като се родиха кожичката им се белеше казват че бебета родени по близо до термин са така незнам доколко е достоверно . За това и двете ги мажех и мажа само със зехтин. Поне до 30 ден. Незнам дали е от това ама сега баткото има страхотна кожа и безпроблемна най вече.
 Надявам се да съм ти помогнала до някъде Peace

# 24
  • Мнения: 1 734
Аз докато ви прочета и се наканя да пиша, тя темата свършила. Та започвам сега, дано успея скоро да публикувам този отговор!
Първо - да честитя на новите бебчета и техните мами Hug да сте живи и здрави и все така щастливи!!!

Честит имен ден на всички празнуващи и всички, които имате някакъв повод   bouquet

А сега да се оплача: Лора иска само на гърда да седи, независимо дали суче или ме ползва като залъгалка  Crazy Зле ми става вече, не спазваме никакъв график и аз започнах да се изтощавам  Tired Опитвам се да дам биба залъгалка, но тя се мръщи, отказва и дори се ядосва (ако сте виждали ядосано бебе знаете за какво говоря)! А нали се сещате, че и баткото иска внимание и грижи и просто не знам какво да правя  ooooh!
Започнах да се чудя, дали имам достатъчно кърма, дали пък не е гладна и за това да иска непрекъснато да е на гърдата newsm78 Да захранвам ли с АМ  или не!!! Дори днес си взех бирена мая на хапчета, че помагала за лактацията. Ако някой пие бирена мая, нека сподели много ви моля!!!  Praynig че се чудя добре ли съм направила, че съм я купила ...
Ям и жито, и ядки и каквото друго се сетите
ДА не говорим, че все реве когато не е на ръце  Rolling Eyes
Във вторник сме на консултация, да знаете как я чакам тая консултация, дано да няма нищо обезпокоително!
Е, оплаках ви се ...

# 25
  • Мнения: 267

Белла, мярнах това при февруарките. Но мисля, че така или иначе вариантите са 2 -да го види педиатъра и да ти препоръча нещо, или просто да започнеш да си го мажеш с нещо мазно, дали ще е зехтин, бебешко олио или такова като това долу.
Ларакрофт, само да ти кажа че за много суха кожа нашата педиатърка ни накара да купим от аптеката Ексипиал - бадемово масло. Аз бях накупила всякаква козметика, но крачетата му бяха много сухи и себелеха и тя като видя - изпрати таткото веднага до аптеката. На 3 мазане вече имаше видим резултат. Кремчето е страхотно и мирише страхотно, аз продължавам да си го ползвма за гънките на бебо, къедот по - принцип кожата става по - суха.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 15:02 от Nagaina

# 26
  • Мнения: 660
Белла, и ние бяхме с по-суха кожа като се върнахме от болницата - там според мен с нищо не ги мажат бебоците, но от нежния крем на Себамед всичко се оправи след 2-3 дни постоянно мазане.

# 27
  • Мнения: 25
Честито на всички майки, да са им много здрави и послушни малките съкровища, и честит имин ден на всички именници да им Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes smile3525  Gift  ura  bigdance2 newsm18 е живо и здраво името и много късмет и успехи да им носи.

# 28
  • Мнения: 2 495
И аз с нежния крем на Себамед го мажа, както и с едно мазило, изписано от лекарката ама няма ефект.Довечера ще пробвам с бебешко олио, ако не се оправи започвам със зехтин. Peace

# 29
Ехо,пак нова тема!И тя да е на кадем като предните,нека имаме огромен бебевалеж ,идва средата на месеца е все пак!!!

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 23:23 от meni2

Общи условия

Активация на акаунт