Защо искате да имате 2 и повече деца? - или защо не искате?

  • 10 517
  • 350
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 903
добре де, трябва ли заради фукащи се с дрешки и телефони деца, ти да харчиш неразумно за същото, само и само твоето да е като другите? Дрешките ли са важното перо? Ако детето плаче, защото не е получило шоколад, проблемът не  ев парите, а във вашето отношение към шоколада. Ами че децата най-обичат да играят с празни панички, камъчета, и всичко, което не е играчка.....Възпитанието не се плаща. Образованието казват, се плаща, но дали се получава нещо по-добро в замяна, не е много сигурно.

а за кърменето - като си кърмил първото два месеца, нищо не ти пречи и второто толкова да кърмиш, стига така да искаш. Но ако искаш да кърмиш второто 1 година, и да решиш, че в такъв случай първото е онеправдано, .....е странно, та странно.

# 91
  • Мнения: 1 168
Тити, каквото и да е възпитанието, на децата им става мъчно когато не са "като  другите" и когато има се подиграват за това. Имах нагледен пример са това - при това с добре възпитано дете. Не съм казала че трябва да харчат постоянно пари за това, но не съм и съласна да го пускам с протрити и скъсани дрехи. И дъщеря ми все още шоколад не яде, дадох просто пример - същия може да се даде и с плод. А отговор на "Мамо искам банан" /примерно/ от рода на "Другия месец ще ти купя, мило" е просто убийствен.
Наблягам просто на финасовия аспект. Защото на тези, които могат да си позволят бавачка и чистачка им е широко около врата, но има и такива, които не могат да си позволят елементарни неща. Слава богу, за сега се опитваме да се движим по средата, и почти успяваме, ама не съвсем.  Laughing Така че е норамално хората в различно финансово положение да имат различни мнения по въпроса.

# 92
  • Мнения: 9 903
абе да ти кажа, виждала съм деца от богати семейства, облечени като оръфляци, с очукано колело, пред разпадане - явно може и така. Т.е. има семейства, които могат да си позволят всичко, но не го правят, с възпитателна цел.
дори да става въпрос за ябълка, не за шоколад - винаги може да се намери подходящ отговор, и той не е "ще ти купя другия месец, защото не можем да си позволим". От нас зависи децата ни да растат горди.

допълвам: финансовите проблеми не са единствени.  Децата ти биха могли да се сблъскат и с различия в произхода, което не зависи от никого, и иди го обяснявай.

Но най-важното е, че ако някой иска да има едно дете, каквито и да са причините, той не е длъжен да ги огласява. Това си е само негова работа и обяснения не дължи никому.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 554
Но най-важното е, че ако някой иска да има едно дете, каквито и да са причините, той не е длъжен да ги огласява. Това си е само негова работа и обяснения не дължи никому.

 Peace
А като ги огласи не е длъжен да слуша нон стоп, че е егоист и т.н

# 94
  • Мнения: 9 814
Но най-важното е, че ако някой иска да има едно дете, каквито и да са причините, той не е длъжен да ги огласява. Това си е само негова работа и обяснения не дължи никому.

 Peace
А като ги огласи не е длъжен да слуша нон стоп, че е егоист и т.н

Но разбира се, че това е въпрос на личен избор дали да имаш едно, две или пет деца. Не виждам защо и тази тема трябва да се превръща в поредното бойно поле във форума.
Всичко опира до светоусещане, разбиране за това какво е щастливо семейство, финансова възможност, та ако щете и до възпитание.
И никой на никого не трябва да налага избора си, като и не е длъжен да дава обяснения на когото и да било.
Нито тези с едно дете са егоисти, нито пък тези с повече от едно не обичат децата си.

# 95
  • Мнения: 2 312
Но най-важното е, че ако някой иска да има едно дете, каквито и да са причините, той не е длъжен да ги огласява. Това си е само негова работа и обяснения не дължи никому.

 Peace
А като ги огласи не е длъжен да слуша нон стоп, че е егоист и т.н

Абсолютно подкрепям!
По принцип искам 2  деца(мъжът ми 3),но това няма да стане скоро - поради лични причини(не финансови)

# 96
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Винаги съм искала поне 2 деца, имам си ги, обичам си ги, гледам си ги и съм много щастлива.
Просто реализирам мечтите си   Peace

# 97
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И двамата с мъжа ми искаме да имаме 3 деца, с разлика от около 5 години. Засега се движим по план. Wink Никога не съм си представяла, че ще имам само едно дете, въпреки, че и на мен в момента ми се въртят мисли в главата - не мога да си представя как ще обичам още едно дете толкова, колкото обичам Мони; понякога и на мен ми писва - от едно, а не знам как ще е с две - Симона също е голямо диване; не знам как ще се справям с две деца и с работата си едновременно и т. н... Но щастието да имам, освен Мони, още едно две като нея, не може да се сравни с нищо друго. Peace Като дойде момента да искаш още едно дете, ти ще го усетиш. Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Имам две породени и все едно гледам близнаци, но е по-трудно. Емоционално искам и трето, но рационално виждам, че няма да мога да се справя. Вече и здравето ми, и мисленето ми се промени. Не мога да си представя пак да мина през раждането, коликите, учене с лъжичка, говорене... А и ще трябва да разбутаме ритъма на живот на другите деца, а сме без баби под ръка и разчитаме основно и само на себе си.

# 99
  • Мнения: 5 940
Искам две и повече деца, защото смятам, че ще им е, ще ни е весело, щастливо. Защото обичам децата, защото и двамата с мъжа ми ги обичаме. Не знам доколко имам време, вече съм на 30 години.
Исках разликата да е малка, но синът ми е много привързан към мен, на този етап ми се струва почти невъзможно да се научи безболезнено да ме дели с друго дете. Но като се замисля...  харесва децата, радва се на бебетата в колички.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
За сега искам и имам едно  Embarassed и благодаря на Господ  Praynig , че ме дари с него.По-хубаво нещо от това няма и не заради финансови причини се въздържам за второ  Peace

# 101
  • Мнения: 125
Искам две или повече деца, защото знам какво означават за мен сестрите ми! Тази връзка е по-силна от всяко приятелство и е минавала през какво ли не.
Освен това знам, че ако имам само Марти той ще привикне към егоизъм, дори и без да го искам.

# 102
  • Мнения: 189
Имам две сестри,аз съм средната.С кака ми имаме разлика точно година и 3 месеца/родила съм се в 7мия месец/Малката ми сестра е родена 90та година,в зората на Демокрацията,в гладните години.Въпреки всичко родителите ни/мисля аз/ са се справили много добре с нашето възпитание и отлгеждане.Не сме имало постоянно нови дрехи,повече сме износвали една на друга,но пък миговете заедно са нещо незабравимо.За това,Дай Боже,искам да имам поне още едно дете,иначе мечтая за 4.Единствено финансите биха ни спрели.Майка ми и свекърва ми нямат възможност да помагат-справяме се сами,за сега добре.Няма нищо по хубаво от къща,огласяна от детски смях,пълна маса,не само за празниците,когато се събира родата.Дай Боже всеки му.

# 103
  • Мнения: 266
В момента имам един прекрасен си Grinning,до скоро несе и замислях за второ дете,поради ред причини.От месец насам нещо ми се върти в главата да си направим с мъжо и една девойка.и все му викам''раждам второ ,ако е момиче искам панделки да връзвам Laughing Laughing''Неискам да оставаме с едно дете,те и старите хора са казали''с едно дете,без дете''.

# 104
  • София
  • Мнения: 12 554
'Неискам да оставаме с едно дете,те и старите хора са казали''с едно дете,без дете''.

Хайде пак простотии  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт