Нещо неТипично...

  • 9 924
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 255
Казвали са ми, че тези които са яли кокоши крак, не могат да пазят тайна.

 

# 61
  • Мнения: 2 257
Казвали са ми, че тези които са яли кокоши крак, не могат да пазят тайна.

А на мен, че тези, на които майките им са яли крилца докато са били бременни, дрънкат много.

Крем супа в издълбан хляб съм яла извън БГ.

Иначе в БГ съм виждала хора, които изяждат кокошата глава до кости - мозък, очи Shocked и там каквото още има в една кокоша глава. Нейде из Поповско беше. Или Варненско - не знам, не помня вече, но ми се е врязало дебело в ума.

# 62
  • Мнения: 3 405
Казвали са ми, че тези които са яли кокоши крак, не могат да пазят тайна.

Излъгали са те  Grinning

# 63
  • Мнения: 4 586
Не са те излъгали, ако съдя по мене си.
А в Китай кокошите крака ги запържват, гледах като ги гризат в Шеметна надпревара.
Би трябвало всички китайци да портят. Относно очичките на кокошката, ами аз като си сложа една агнешка главичка изстудена, накрая остават костите и две лупички от очичките, предполагам са пред ириса.

# 64
  • Мнения: 3 405
Искате ли да сменим темата?  Laughing

Като студентка съм яла охлюви с ориз. Не бях вкусвала до тогава и беше нетипично за мен.
Един колега от Варна, пътувайки към Свищов беше събрал голяма торба с охлюви и ги приготви с ориз.
Харесаха ми.

Казват, че много вкусна ставала супа от костенурки, но не съм опитвала такова месо никога.

# 65
  • Мнения: 2 478
Охлюви с ориз,печени охлюви,супа от охлюви редовно ядях в детството си.За мен не са деликатес,но не са и неприятна храна.

# 66
  • Мнения: 2 011
Супата от костенурка  е наистина много  вкусна - свързвам я с детството си ! От тогава  не съм хапвала ! Пила съм и кръв от костенурка  Sunglasses .

# 67
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
http://bibeto.blog.bg/viewpost.php?id=66506,
това ми е едно от любимите се ла - Любовище
До селото се стига само през тунел.
Ама гледам вече и него са го направили туристическо...

# 68
  • Мнения: 27 524
В готварския веднъж коментирахме жабешките бутчета и една мама от Италия се включи, женена за италианец (не помня ника  Embarassed) и каза, че според мъжът й само хабим месото - при тях всичко се ядяло - само мяташ жабата цяла-целеничка във фритюрника и после  eat

# 69
  • Мнения: 3 405
С вътрешностите ли?
Оф, пак до карантиите стигнахме   Laughing

# 70
  • Мнения: 27 524
Оф, пак до карантиите стигнахме   Laughing

 Joy

# 71
  • Мнения: 5 940
Кюфтета от охлюви с магданоз са много, много вкусно нещо. Споделих, защото гледам кулинарно сте я подкарали..
Иначе на много места из България съм ходила, роднините ми са разпръснати навсякъде, но никога не съм се сблъсквала с нещо, което да ми се сторило много странно. Даже и супите с кокоши крака ги намирам за съвсем типични си, нашенски Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3 447
http://bibeto.blog.bg/viewpost.php?id=66506,
това ми е едно от любимите се ла - Любовище
До селото се стига само през тунел.
Ама гледам вече и него са го направили туристическо...
Много е хубаво там, ходила съм  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 395
Яла съм кюфтета от магарешко месо.
Яла съм и змия - беше вкусно приготвена

# 74
  • Мнения: X
Агнешки главички като основно ястие на сватба.

Общи условия

Активация на акаунт