Проблем с учението-2 клас

  • 5 799
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 073
Не е много лесно да се смени учителката. Трудно е да накараш детето да се махне от приятелите си и да се раздели с тях.

# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз се усетих в рамките на месец и половина и не беше проблем. Лошото е като тръгне назад, трудно се спират нещата в по-голямите класове и бягат от училище.

# 47
  • Мнения: 1 073
Напълно съм съгласна с това, че започват да бягат от у-ще. Ще го реша проблема.

# 48
  • Мнения: 61
Много се надявам аз да му помогна да преодолее тази бариера.Аз да го хваля повече.Сега много му помагам в нас пише перфектно в училище е ужасно писането полага малко усилия но забележките продължават.Говорих и с други майки и при тях е така за различните предмети.Мисля да изтърпя до 3 клас за да не се заяде учителката съвсем.Благодаря за съветите.

# 49
  • Мнения: 299
За смяна на учителката  - неможе , вече няколко родители са пробвали да сменят паралелката и не става. И вече съм почти сигурна , че проблемите ни идват и от госпожата дори съм решила да разговарям спокойно с нея.  Всеки път когато му се кара после се разболява ( в началото си мислех , че симулира) , но не е така той действително физически се разболява. По другите предмети например по Английски е отличник и няма проблеми. Забележките и двойките са за това , че бил бавен.  newsm78  Похвали - никакви. Резултата - не иска да ходи на у-ще и се радва , че има температура.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
цвети77, и мойта при проблеми и конфликти в училище се разболява. Това е съвсем сериозно. Разболее ли се, търсим веднага какъв конфликт е преживяла, та има такъв резултат. Питам и разпитвам децата и учителката, щот щерка ми не иска да каже...

Миналата година, след подобни конфликти, поддържаше темп. 39 гр. няколко дни, без абсолютно никакви други симптоми, личната й пусна пълни изследвания и всичко бе ОК. Ходихме и при различни други специалисти, без резултат, докато една лекарка, която й гледаше бъбреците на ехограф, започна да разпитва са проблеми в училище и спомена за психосоматичното обяснение на болестите...Та тогава се заинтересувах и аз...

Всичко това ти го пиша, просто да те подкрепя, че наистина боледуват, не симулират децата, при такива конфликти. И трябва да измислите някакво решение на въпроса, не е честно спрямо детето да продължава това. Опитай се да говориш с учителката, кажи й, че детето е по -чувствително и действително боледува след нейните забележки...

Аз, като се наложи да говоря с учителката, си мислех, че ще ми се изсмее, но нашата го прие напълно сериозно... Peace /Ние не сме имали проблем с учителката, а с другите деца/.
Успех!

# 51
  • Мнения: 299
Твърдо съм решила да говоря с нея , дано ме разбере правилно. Ако не , ще търся решение по-друг начин .Благодаря за подкрепата!

# 52
  • Мнения: 1 073
За смяна на учителката  - неможе , вече няколко родители са пробвали да сменят паралелката и не става. И вече съм почти сигурна , че проблемите ни идват и от госпожата дори съм решила да разговарям спокойно с нея.  Всеки път когато му се кара после се разболява ( в началото си мислех , че симулира) , но не е така той действително физически се разболява. По другите предмети например по Английски е отличник и няма проблеми. Забележките и двойките са за това , че бил бавен.  newsm78  Похвали - никакви. Резултата - не иска да ходи на у-ще и се радва , че има температура.
[/quote
Същото е и при нас. Синът ми се стяга много от нейните крясъци, макар и тя да не вика пряко на него, а на другите деца. Даже си позволявала да им дърпа ушите и да ги обижда с епитети, които не искам да изреждам. Той пряко не е засегнат, но се страхува от нея и хистеричните и реакции.Най - странното е , че никой родител не посмя да застане под името си и жалбата с/у учителката. Хем почти всеки един от тези родители е засегнат, а и е ходил лично да се разправя с нея. Странното е , че е наплашила толкова много децата, че никое дете не си признава какво прави тя, когато е в час. Аз, разговарях с няколко деца и те извън у-ще в присъствието си на родителите им , разказват какво се случва в час. И до там. А, в клас след пусната анкета от директорката за поведението на учителката, нито едно дете не застава зад думите си.
Не знам какво да мисля за възпитанието на децата ни!

# 53
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Гледайте по-спокойно на нещата .Децата са  малки .Дайте им радост и любов.Пък ще свикнат и да учат ,но не искайте невъзможното от тях.

Като си прочетете постовете ще видите и вие колко грешки сте направили .
А сте завършили училище.


И никой не ви пита с колко сте завършили 4 клас.
А сте станали добри и любящи майки.

Общи условия

Активация на акаунт