Сестра му му влияе зле..

  • 4 491
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте. Не знам как да се справя с проблема-сестра му. Почти всеки си има брат или сестра, допускаме ги в семейното огнище в границите на нормалното. Но аз вече не издържам. Сестрата идва в къщи на гости, стои по 5 дни, пера я защото така иска, готвя, оправям разхвърлените й дрехи. Отива си за един ден и пак идва за 5. Чудя се вече тя дали не се е преместила вкъщи. Има и дрехи у нас. По цял ден стои и се налива с алкохол, не работи. Излиза посред нощите или се връща посред нощите. Промива мозъка на мъжа ми с какви ли не неща. Тя му влияе зле, започнаха да си правят компания по чашка, а преди мъжа ми не правеше така..да не й откаже и алкохолик може да стане..Не издържам вече Sad В добри отношения съм с родителите им и ако кажа, че не ми е приятно това което прави дъщерята ще стане лошо. Но никак не ми е приятно да имам още едно дете - в нейно лице. Как да се справя Sad

# 1
  • Мнения: 824
Незнам какво има да говориш със свекърите,говори с мъжа си.Ако нищо не помогне,постави ултиматум -аз или сестра ти

# 2
  • Мнения: 1 447
Най-добре седни и поговори с мъжа ти.Кажи какво те дразни и се разберете двамата.

# 3
  • на майната си
  • Мнения: 425
А ти защо я переш? Какво значи така искала? Разхвърляните дрехи в един чувал на терасата и мнооого сериозен разговор с мъжа ти. Успех Simple Smile

# 4
  • Мнения: 804
Знам, че навярно много от четящите няма да се съгласят с мен, но този вид идилично-селско-родови отношения са ми противни.
Роднина на гости за ден - два е допустимо, но да превърнат дома ти в хан е отвратително.
(Живеещите край морето и в София май са най-потърпевши)

Няма какво да му мислиш. Говори директно със съпруга си. Кажи му това, което си написала тук.
Спри да слугуваш на зълва си и я помоли да се съобразява с порядките във вашия дом.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 10:51 от Бабилия

# 5
  • Мнения: 2 448
А тя от друг град ли е? По каква причина живее у вас дни наред? Дома ви общ ли е или е на съпругът ти от преди брака? Защото ако е така , сестра му може да си се чувства като у дома си, а не на гости. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 139
Ами да й повлияе мъж то добре тогава. Говори му, че за нейно добро е да я насърчи да си потърси и нямери работа, да й помогне да се устрои, че той й е брат и трябва да помисли за бъдещето й...Защото в момента Вие й правите меча услуга. Може пък да помогне.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 992
Изумявам се всеки път, когато прочета за някакви толкова "идилично-селсо-родови отношения", както сполучливо ги нарече Бабилия по-горе. Не мога да си представя, че някой ще ми се цъфне вкъщи за 5 дни, че и да го пера и да му слугувам. Това се случва, защото стопанката на дома го допуска. Сложете граници вкъщи, ограничете подобни неканени визити, отклонявайте самопоканилите се, престанете да слугувате на гостите и може и да постигнете успех. Към авторката - след като и двамата живеете в това жилище, първо деликатно, а после и не толкова деликатно, заяви най-учтиво на съпруга си, че считано от еди кога си, вратите на хана се затварят... Направо недоумявам как може човек да е толкова толерантен към някой, натрапил се по този начин....

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз това с прането не го разбрах.   Thinking Тя те е помолила да и изпереш дрехите, или ти слагаш всичко в пералнята?
Помоли я да не си разхвърля дрехите.
И най-вече, както са те посъветвали другите, кажи на мъжът си, че не ти е приятно постоянното и присъствие.

# 9
Мъжът ми е виновен, че я търпи. Все пак му е сестра - разбирам го. Значи свекъра и свекървата имат двама дома, един за сина, друг за дъщерята. Тя си има друг дом, по взаимно съгласие са се разбрали на кого е единия, на кого е другия. Обаче, на нея й идвало далечко нейния дом, за да излиза и идва вкъщи. Аз ще го заявя на мъжа ми, че не ми е толкова приятно Особено да слугувам. Ами моли ме да й пусна дрехите в пералнята, да й ги изгладя като вижда, че аз гладя на децата и на мъжа ми. Не смея да й се обадя, тя е много властна и проклета. Но и на мен ще ми кипне. Та, тя направо си живее с нас. Заела е стаята на децата ни. Не може те да й дишат изпаренията от алкохола й.

# 10
  • Мнения: 12 666
А джобни даваш ли й? И да й отстъпиш спалнята.
Директно с нея говори ли? Да й кажеш туй-онуй.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 992
Толкова абсурдно звучи, че започва да не ми се вярва, че съществува в реалния живот...

# 12
  • Мнения: 804
Е кое точно разбираш? Какво като му е сестра? Неговото семейство сте ти и децата.
Пфу, ужасно се ядосвам като чета подобни неща. Переш я, гладиш я, спи в стаята на децата ... Какво още чакаш и в спалнята ви ли да се настани, че да прекратиш това!

# 13
Да, понякога й пари ни иска, които не връща.

# 14
# 15
  • Мнения: 1 897
Това е пързалка, нали?

# 16
леле, така ли ви изглежда, че не е истина?!?!
Кълна се в най-святото, че не е пързалка. Истина е. Явно простотията от историята надвишава всички граници на нормалното. за съжаление е истина и аз участвам в тази простотия, колкото и да ми се повдига от нея.
Благодаря ви за съветите и разбирането.

# 17
  • София
  • Мнения: 978
Мило момиче, това е твоето семейство и твоят живот.На твое място бих говорила директно с нея. Веднага, на момента. Без изобщо да се интересувам от характера й, колко е проклета и т.н. Казваш й в прав текст всичко, което те дразни, най-добре в присъствието на мъжа си за да не може тя да изопачи казаното от теб по-късно. Надявам се мъжа ти да те подкрепи.

# 18
  • Мнения: 165
Изумявам се всеки път, когато прочета за някакви толкова "идилично-селсо-родови отношения", както сполучливо ги нарече Бабилия по-горе. Не мога да си представя, че някой ще ми се цъфне вкъщи за 5 дни, че и да го пера и да му слугувам. Това се случва, защото стопанката на дома го допуска. Сложете граници вкъщи, ограничете подобни неканени визити, отклонявайте самопоканилите се, престанете да слугувате на гостите и може и да постигнете успех. Към авторката - след като и двамата живеете в това жилище, първо деликатно, а после и не толкова деликатно, заяви най-учтиво на съпруга си, че считано от еди кога си, вратите на хана се затварят... Направо недоумявам как може човек да е толкова толерантен към някой, натрапил се по този начин....
newsm10 директно - в прав текст и на нея и на съпруга ти.
Аз не бих търпяла нещо подобно

# 19
  • София
  • Мнения: 3 016
Мило момиче, това е твоето семейство и твоят живот.На твое място бих говорила директно с нея. Веднага, на момента. Без изобщо да се интересувам от характера й, колко е проклета и т.н. Казваш й в прав текст всичко, което те дразни, най-добре в присъствието на мъжа си за да не може тя да изопачи казаното от теб по-късно. Надявам се мъжа ти да те подкрепи.


 newsm10

# 20
  • Мнения: 1 103
И според мен е пързалка ,но все пак съвета ми е неи мълчи кажи и всичко което ти тежи и не го допускай повече.

# 21
Момичета, не е пързалка историята ми. Трябва да съм страхотен сценарист, за да сътворя тази история. Аз съм на 32 години и не ми подхожда на годините и мисленето да ангажирам такива страхотни и добри хора като вас, с измислена история.
Страхувам се, че родителите им ще реагират зле ако кажа, че не ми харесва това често посещение. Ще го приемат, че не са допускам до дома ни и т.н., ще настанат едни интриги, едно чудо, и си струва да търпя ида се надявам, че сама ще се усети. Това нейно натрапничество е от известно време.

# 22
  • Мнения: 4 519
Май сами сте се набутали в тази ситуация. А мъжът ни не се ли ядосва? Говорили ли сте изобщо на тази тема? Щото на мен ако нещо ми е криво и ми пречи, обаче само се усмихвам мило и върша домакинските си задължения, никой няма да разбере, че ми е криво. Нали така?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 992
Родителите й нямат отношение във вашите разговори. Схемата е ти -> съпруга -> сестра му. Не виждам откъде накъде някой може да се сърди, че отказваш да превърнеш дома си в аврамов дом. Извинявай за питането, но действието не се развива в София, нали?

# 24
  • Мнения: 1 844
ти,какво,домашна прислуга ли й се явяваш?!!!переш й,чистиш,гладиш..мъжа ти й отстъпваш за компания,вместо да е с тебе..
абе жена,ти акъл нямаш!или си много добра или си..не в час..не искам да те обидя,между другото.
я й покажи,че не е желана толкова често и че у вас не е хотел с обслужване.и със свекърите за какво ще говориш?!те ли са ти по-близки или мъжът ти?!

# 25
# 26
  • Мнения: 165
... ще настанат едни интриги, едно чудо, и си струва да търпя ида се надявам, че сама ще се усети. Това нейно натрапничество е от известно време.


Щом смяташ да търпиш такова отношение, не разбирам защо те интересува друго мнение по този въпрос?

# 27
  • Мнения: 1 844
лелелейй,съграждани сме значи..тц тц,стига бе,осъзнай се,пловдивчанки сме умни жени Laughing Laughing Laughing

# 28
Важно е за мен мнението Ви. Така ще събера кураж да я хвана за косата Simple Smile)
Благодаря Ви момичета. Прекрасни сте.

# 29
лелелейй,съграждани сме значи..тц тц,стига бе,осъзнай се,пловдивчанки сме умни жени Laughing Laughing Laughing

Умни сме, но прекалено добри. Поне аз такова мнение имам за себе си. Интелигентна съм, имам добра работа, но съм прекалено добра и ме мачкат близките ми. Най-голям проблем ми е това.

# 30
  • Мнения: 165
а защо го допускаш?

# 31
  • София
  • Мнения: 7 992
Попитах, защото ми направи впечатление патриархалния дух, в който си възпитана - да посрещнеш гостенина, да го обгрижиш, да го дундуркаш, че да не се и разсърди и да не разкаже на хората колко си негостоприемна... Което не е лошо, но в твоя случай ти прави лоша услуга. Твърде много се влияеш от мнението на околните хора, а не гледаш себе си...Просто най-учтиво обясни на съпруга си, че тези гостувания те товарят, ти също си уморена от работата и грижата за един човек отгоре ти идва в повече... Няма какво да се кахъриш за нейното мнение, за мнението на родителите им, съседите, приятелите и роднините.... Тя си има апартамент, да си живее там... И какво значи, че вие сте по-близо за излизанията... Х-л България и Принцес са баш на пъпа на Пловдив, така че може да се обърне към тях, ако иска.

# 32
  • София
  • Мнения: 204
лелелейй,съграждани сме значи..тц тц,стига бе,осъзнай се,пловдивчанки сме умни жени Laughing Laughing Laughing

Умни сме, но прекалено добри. Поне аз такова мнение имам за себе си. Интелигентна съм, имам добра работа, но съм прекалено добра и ме мачкат близките ми. Най-голям проблем ми е това.

Ами изненадай ги ,смачкай ги веднъж и ти,но така че да им държи дълго време влага  smile3508 Дреме ти какво ще ти кажат свекърите,нали вие сте си семейство те нямат място при Вас,да си гледат невъзпитаната дъщеря...
Аз ,ако съм на твое място съм я изхвърлила на втория ден,не мъжът ми да се сърди,ако иска да ходи и той с нея да си пият заедно,не бих ги търпяла.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Без да ми се сърди авторката на темата, но определено я отнасям в графа "мека Мара"   bouquet , което няма нищо общо с патриархалното възпитание. Всяка жаба... Уважението си е уважение.



P.S Коментирайки с приятелки отношенията ни с моята зълва, винаги шеговито отговарям така: когато реши да ми гостува се обажда по телефона, но за да не ме безпокои в неудобно за мен време ми пише в скайп кога ще ми звънне, но тъй като не си включвам последния редовно е желателно да ме извести първо по имейл, за да си го включа... Познай дали ще си прочета пощата!? Разбираме се перфектно.

# 34
лелелейй,съграждани сме значи..тц тц,стига бе,осъзнай се,пловдивчанки сме умни жени Laughing Laughing Laughing

Умни сме, но прекалено добри. Поне аз такова мнение имам за себе си. Интелигентна съм, имам добра работа, но съм прекалено добра и ме мачкат близките ми. Най-голям проблем ми е това.

Ами изненадай ги ,смачкай ги веднъж и ти,но така че да им държи дълго време влага  smile3508 Дреме ти какво ще ти кажат свекърите,нали вие сте си семейство те нямат място при Вас,да си гледат невъзпитаната дъщеря...
Аз ,ако съм на твое място съм я изхвърлила на втория ден,не мъжът ми да се сърди,ако иска да ходи и той с нея да си пият заедно,не бих ги търпяла.
Миличка я се стегни и я изритай от дома си. Аз ако бях досега да съм и теглила шута в буквалния смисъл.
Алекса много хубаво ти го е написала.

# 35
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мила, ти си като мен. И на мен ми е много трудно да казвам нещата директно, единствено със съпруга ми се чувствам удобно да споделям всичко и да си казвам директно и без заобикалки. Моят съвет е да накараш съпруга ти да прогледне и сам да я изгони. Едно на място казано изречение, някой поглед, правилен избор, мили жестове от любяща съпруга и изгубени моменти  Wink заради нахална сестра ще накарат всеки мъж да прогледне.  Hug

# 36
  • Мнения: 958
Ей аман от роднински простотии. Правилно са ти казали момичетата, ти го допускаш, веднъж като се огънеш и ти се качват на главата.
Винаги в къщи са се точили роднини и приятели от незнам си къде, един дошъл на шопинг, друг на болница, трети командировка, четвърти на курс, и винаги са спали в къщи, майка не можеше да отказва, и само тичаше с метлата и тенджерите, докато дойде най-фрапантният случай.
Една нейна приятелка с нейното синче, аз бях студентка 1 курс, те идват в София той да кандидатства, ама Николайчо никога не се е делил от мама и тати, та тримата дружно. Къде ще спят, ами в къщи, колко време ами две седмциа, за да може Николайчо да се адаптира преди изпита, и да посещава някакъв курс. Населиха се в къщи, че и претенции, николайчо си ляга в 10, не може да се гледа тв-то, защото му пречи, Николайчо става сутрин в 7:30 тропа, буди цялата къща, говори на висок глас и ходи до банята по слипове. Много приятна гледка  Sick Издържахме, взе си изпита и си заминаха, но това не беше края, пристигнаха септември, да записват Николайчо в университета и на общежитие, но момчето такъв стрес преживя, че ще се дели от мама, не може, трябва да се адаптира, и къде ами в къщи, двамката с мама, още един месец, ей голям кошмар. Оправено общежитие, голям мъж, а пък с мама в нас, защото не може да се отделят, а николайчо, продължава да се държи все едно сме му длъжни, да не му вдигаме шум, да му готви майка му каквото той иска, разбира се един хляб не купиха, за цялото време, и върха беше, когато пича се обръсна със самобръсначката на баща ми, на него му прикипя и каза с висок тон на майка, че ако не изчезнат до утре, той ще ги изгони, те чуха, направиха се на луди, майка говори с жената, обясни и че просто няма как, аз съм студентка, баща ми на работа, искаме си живота мам.а му. Те се обидиха и си тръгнаха, не са се обаждали от тогава.
Имам обица на ухото оттогава, бива гостоприемство, но си има граници!

# 37
  • Мнения: 1 394
Аз мисля,че трябва да проведеш сериозен разговор с мъжа ти.Аз също ходя у брат ми на гости,стоя два-три часа/не повече / и си тръгвам.Но това не е всеки ден,а веднъж ,два пъти в месеца.Направете обратното-ходи ти у тях и стой по пет дена,ако можеш.Супер-хем ще си починеш,хем ще ти слугуват.......незнам ти си решаваш,това е майтап разбира се,но ако не ти стиска...що да не?Пък белкем,се усети за какво иде реч! smile3513

# 38
  • Мнения: 13
Тук грешиш.

# 39
  • Мнения: 1 210
Изчакай я да заспи, даже да захърка, че е по- сигурно и и тегли ножа. После тихо, тихо я завлечи в градината, зарий я и замаскирай мястото с шума.
Нека после мъжът ти върви да доказва, че има сестра. Всички ще ги надхитриш, да знаеш.

# 40
  • Мнения: 165
Изчакай я да заспи, даже да захърка, че е по- сигурно и и тегли ножа. После тихо, тихо я завлечи в градината, зарий я и замаскирай мястото с шума.
Нека после мъжът ти върви да доказва, че има сестра. Всички ще ги надхитриш, да знаеш.
hahaha

# 41
  • Мнения: 1 394
Изчакай я да заспи, даже да захърка, че е по- сигурно и и тегли ножа. После тихо, тихо я завлечи в градината, зарий я и замаскирай мястото с шума.
Нека после мъжът ти върви да доказва, че има сестра. Всички ще ги надхитриш, да знаеш.
Ей,айде това да го пратим в Холивуд!Голям филм ще излезе.Аз мисля да продължи така:"Тя е заровена,но попада в мрачна долина,където лошият дявол започва да я тормози и да я кара да се поти от сутрин до вечер ,за да му слугува и да му угажда.В един момент на нея и писва и му казва ,че не е съгласна и ,че и идва в повече.Тогава дяволът и казва"Заслужи си го!Ти беше на моето място там горе,виждаш ли как се е чувствала жената на брат ти!Сега ти страдай!"Тогава тя се покайва и нещеш ли намират я някакви деца ,а тя едва мърда.Взема я линейка и спасяват живота и.След като вече е добре,тя отива при жената на брат си и пада на колене и се извинява!"
Така ще е най-добре -и вълкът ще е сит и агнето цяло! smile3521 Това обаче става само във филмите,а жената наистина иска да и помогнем.Мисля обаче,че тя също има вина за случващото се,защото го е допуснала и е търпяла толкова време...

# 42
  • Мнения: 165
Да! Надявам се да сме я убедили, че от нея зависи как ще продължат нещата.

# 43
  • Мнения: 1 174
Ей аман от роднински простотии. Правилно са ти казали момичетата, ти го допускаш, веднъж като се огънеш и ти се качват на главата.
Винаги в къщи са се точили роднини и приятели от незнам си къде, един дошъл на шопинг, друг на болница, трети командировка, четвърти на курс, и винаги са спали в къщи, майка не можеше да отказва, и само тичаше с метлата и тенджерите, докато дойде най-фрапантният случай.
Една нейна приятелка с нейното синче, аз бях студентка 1 курс, те идват в София той да кандидатства, ама Николайчо никога не се е делил от мама и тати, та тримата дружно. Къде ще спят, ами в къщи, колко време ами две седмциа, за да може Николайчо да се адаптира преди изпита, и да посещава някакъв курс. Населиха се в къщи, че и претенции, николайчо си ляга в 10, не може да се гледа тв-то, защото му пречи, Николайчо става сутрин в 7:30 тропа, буди цялата къща, говори на висок глас и ходи до банята по слипове. Много приятна гледка  Sick Издържахме, взе си изпита и си заминаха, но това не беше края, пристигнаха септември, да записват Николайчо в университета и на общежитие, но момчето такъв стрес преживя, че ще се дели от мама, не може, трябва да се адаптира, и къде ами в къщи, двамката с мама, още един месец, ей голям кошмар. Оправено общежитие, голям мъж, а пък с мама в нас, защото не може да се отделят, а николайчо, продължава да се държи все едно сме му длъжни, да не му вдигаме шум, да му готви майка му каквото той иска, разбира се един хляб не купиха, за цялото време, и върха беше, когато пича се обръсна със самобръсначката на баща ми, на него му прикипя и каза с висок тон на майка, че ако не изчезнат до утре, той ще ги изгони, те чуха, направиха се на луди, майка говори с жената, обясни и че просто няма как, аз съм студентка, баща ми на работа, искаме си живота мам.а му. Те се обидиха и си тръгнаха, не са се обаждали от тогава.
Имам обица на ухото оттогава, бива гостоприемство, но си има граници!

Тук ще замълча безмълвна  #Crazy

По повод темата: всеки нормален човек, на когото не му се е случвало нещо подобно ще се чуди защо аджеба търпи тая жена. Сестра ми е в подобно положение, с тая разлика че живее в дома на свекър и свекърва, а мъжа й има не една, а две сестри. Не са лоши хора зълвите й, но всяка събота и неделя те идват със семействата си /мъжете, децата и на едната свекървата/ на гости на майка си и баща си, само че там живее и брат им с жена си и въпросната снаха трябва да наготви за 10- тина човека, да нагласи спални за спане /едните живеят близо и не остават да спят/, отделно че ако искат просто да си починат на спокойствие - не могат. Шум, ракии със салатки, деца и ледница. Сестра ми не може да се оплаче на свекърите, то е все едно да им каже - обичайте си само сина, а дъщерите ви да не идватвкъщи - как да стане ? Сега се е примирила и толкоз. И пак повтарям - зълвите й са приятни жени, има за какво да приказваш с тях, с едната сме приятелки и т.н. но просто факта, че живее в къщата на свекър и свекърва е проблем. Затова разбирам авторката - ако изгони зълва си ще се скара жестоко със свекър и свекърва, те не ги виждат така нещата. За тях е приятно да се виждат с дъщеря си и няма да разберат. Sad

# 44
  • Мнения: 5 710
няма шанс при мен - досега да съм я изгонила сто пъти.
дори не се сещам как дипломатично може да се постъпи в случая ...

# 45
# 46

като започнете с тия простотии та незнам какво ми се обръща... защо винаги трябва да има или аз или еди кой си.... толкова ли не можете да се справяте с прпблемите си, та стигате до най-лесното и затова толкова плоско и глупаво следствие.....
ега ти му и....

аз бих се разбрала с дадения човек, бих търсила решение, което да е добро за всички, а не решение, което да удовлетвори егоизма ми....

# 47
  • Мнения: 4
Явно си мека Мария и няма да можеш да я изгониш брутално.
Защо не опиташ да споделиш със свекърите за алкохола? Кажи, че си загрижена за нея, и че за една жена не е подходящо поведение всяка вечер да пие наравно с брат си, и че дават лош пример на децата и тем подобни в същия дух. На никой родител не му е приятно да чуе, че детето му се налива, така че може и да й скръцнат със зъби и да те отърват от нея. Не само, че няма да си развалиш отношенията със свекърите, но и ще се покажеш "загрижена"за добруването на зълвата    Laughing

# 48
Явно си мека Мария и няма да можеш да я изгониш брутално.
Защо не опиташ да споделиш със свекърите за алкохола? Кажи, че си загрижена за нея, и че за една жена не е подходящо поведение всяка вечер да пие наравно с брат си, и че дават лош пример на децата и тем подобни в същия дух. На никой родител не му е приятно да чуе, че детето му се налива, така че може и да й скръцнат със зъби и да те отърват от нея. Не само, че няма да си развалиш отношенията със свекърите, но и ще се покажеш "загрижена"за добруването на зълвата    Laughing

това ми се струва добър вариант.

# 49
  • Мнения: 4
Ще се радвам ако ти е от полза!
Успех  bouquet

# 50
  • Мнения: 824

като започнете с тия простотии та незнам какво ми се обръща... защо винаги трябва да има или аз или еди кой си.... толкова ли не можете да се справяте с прпблемите си, та стигате до най-лесното и затова толкова плоско и глупаво следствие.....
ега ти му и....

аз бих се разбрала с дадения човек, бих търсила решение, което да е добро за всички, а не решение, което да удовлетвори егоизма ми....
да ,според хората и подхода
как ще се разбереш с такива хора,възпитано и да не обидиш,би ли казала

# 51
  • Мнения: 2 375
Точно на мъжа ми щях да натисна, негова си е сестрата все пак, да се оправя..

# 52
  • Мнения: 128
Говори направо с нея.Ако не може да те разбере-шута.Няма какво да се ядосваш на роднините.Както ги научиш.

# 53
  • Мнения: 158
Защо все човек гледа да е мир, а накрая направи добро за да изядеш л...но. Тя милата, пък да не се обиди тоя, пък оня да не направи нещо, все некви филми и страхове в тоя живот и се чудиш на кой по напред да угодиш.... newsm78

# 54
На гости у брат ми ходим с покана.Те също идват в нашия дом с покана.

Общи условия

Активация на акаунт