Как решавате сигурността на извънградските имоти?

  • 6 173
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Не знам как не се присещат да плячкосват подобни къщи тук. Но със сигурност се оставят без 24-часова въоръжена охрана че и без огради даже. Полицията си върши добре работата и в по-отдалечени райони явно. newsm78

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бе дай да обобщим - няма шанс да го опазиш Tired, тъжната истина.
Баба ми (в едно Пловдивско село) й бяха откраднали въглищата от мазето и то докато си е там.....а ти искаш да опазиш необитаем имот.

# 17
  • Мнения: 8 999
Ние имаме пазачи. Едно семейство /мъж и жена/ от близкия град живее цяла зима там. Естествено, освен че плащаме заплата, плащаме и консумативи - ток, вода, дърва за огрев. Все пак хората трябва да са на топло и да имат удобства. Те наобикалят ежедневно още няколко съседни къщи, с чиито собственици си делим разноските. Излиза ни около 500 лева за периода от октомври до май.

# 18
  • Мнения: 544
Ето тази къща http://www.thereddoorshouse.com/index.html се стопанисва така - собственикът е наел една двойка мъж и жена, които се грижат за нея - чистене, доставка на провизии (сол, захар, чай, кафе, други подправки, салфетки и т.н.), смяна и пране на спално бельо, палене на парно, поддържане на двора и др. Те обитават своя си съседна къща. Къщата се дава за нощувка, има достатъчно места за една приятна компания. Може да се ползва всичко в нея - билярд, сауна, камина, кухня. С наема си плащат на семейството, което я стопанисва, къщата се поддържа и изплаща в същото време. Непрекъснато има посетители. Ще кажете, че все пак се намира в село. Да, но в селото има няма 20-тина възрастни хора, които няма как да я опазят, ако някои вандали й хвърлят око.  Вярно е, че Широка лъка е на 8 км, но не вярвам и там да има адекватна полиция.
Та това е един начин. Да привличаш хора, ако мястото е достатъчно атрактивно. Времето, в което ти ще си там, не я даваш под наем. Но без постоянно присъствие поне на 2-ма души там или съвсем наблизо не става, за съжаление.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Вилата ни е над Аладжа манастир, т.е. на 5-6 над Златни пясъци. Живеят хора постоянно наоколо, има решетки, желязни врати и т.н. Е, пак влязоха и откраднаха на баща ми казана и някакви дреболии. Вероятно са хора, които познаваме. Във вилата няма нищо ценно, стари мебели и прочее, но все пак много мангал почна да шета  наоколо. Та , мисълта ми е, няма шанс да я опазиш. Само ще разстроиш неописуемо като я видиш изтърбушена...

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това което си показала няма как да бъде опазено. Гаранция.

В страни от темата - къщата ми заприлича на върколашката такава от филма "Здрач".
Аз друго се чудя...  Thinking
Тези огромни панорамни прозорци... През деня носят много светлина и уют, но нощем?!
Аз бих си умряла от страх да мина покрай тях  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 497
Даааа, както е писала Красе, въпроса опира и до батебойковия "материал" .............

# 22
  • Мнения: 5 710
ами нашата вила я охраняваме, обзавеждайки я предимно със стари мебели, които не струват пукнат грош.
като гледам хипер-лукс имота, който си си заплюла, няма да ти е трудно да си наемеш и снайперист да ти го охранява ...

# 23
  • Мнения: 497
10 цента, ама при нас както писах по-горе бяха влезли в стопанска постойка отделна от къщата, пълна с боклуци общо взето (мале, ако чуе половинката) и  какво са взели мислиш - една количка желязна и 3-4 други железни простотии. Еее, не разбраха ли, че желязото поевтиня в пъти, та тия операции не си струват даже, не знам. Мъжът ми си игра цяло лято да опасва допълнително с тел всички огради и какво - сигурно решиха, че там си крия бижутата ли. Просто да ти образуват нерви и неприятно усещане. Не мога да ги дишам тия елементи, не мога да дишам и прокуратурата, дето се прави на ощипана булка и не ще да се справи. Не е толкова трудно. Като ги тикнат в затвора, другите ще се позамислят малко, а сега какво си казва хитрия мургав Андрешко - ха, откраднах, хванаха ме и тия глупаци нищо не напрвиха, е що да не открадна пак.

# 24
  • Мнения: 4 380
ами нашата вила я охраняваме, обзавеждайки я предимно със стари мебели, които не струват пукнат грош.
като гледам хипер-лукс имота, който си си заплюла, няма да ти е трудно да си наемеш и снайперист да ти го охранява ...

Напротив. Не можеш да си представиш колко съм стисната. Laughing Имотът е с много голяма стойност, но се продава страшно евтино. Обзавеждането ще струва много пъти повече от самия имот. Стисната съм, не ме устройва да я давам под наем или да плащам на пазачи. Виж ти какъв нов поминък по селата! Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 6 960
 Не виждам как може да се опази какъвто и да е имот, щом е в Балкана, в Странджа или в Горно Нанадолнище. Те в градовете разбиват къщи със СОТ, какво остава за безлюдни местности. Крадат всичко, вилици, лъжици, жици и електромери... Щом не ти се дават пари за частна охрана, тогава няма какво друго да се измисли.
 Може да го застраховаш, но е тъпо някакси да застраховаш електромери и батерии за чешми, а и е гадно някой да ти рови в къщата, а тази щета няма как да я покрият.
 Аз не бих рискувала, дори и да е на безценица, разхода не ми е оправдан.

# 26
  • Мнения: 497
ААА, и застраховката я забравете. Питала съм в застрахователна компания. Къща на село срещу кражба не застраховат, само срещу земетресение, сетете се защо-ще фалират, ха-ха.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 960
ААА, и застраховката я забравете. Питала съм в застрахователна компания. Къща на село срещу кражба не застраховат, само срещу земетресение, сетете се защо-ще фалират, ха-ха.

Още по-лошо тогава. Варианти няма.

# 28
  • Мнения: 4 380
ААА, и застраховката я забравете. Питала съм в застрахователна компания. Къща на село срещу кражба не застраховат, само срещу земетресение, сетете се защо-ще фалират, ха-ха.

Още по-лошо тогава. Варианти няма.

Е, чак пък да няма! newsm78 Правя една 3-метрова ограда и да ги видя как ще пренасят мебели през нея. Laughing Освен ако не пуснат в ход хеликоптер, не виждам начин.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 960
 Ограда и камери, като камерите са само за парлама, като си сложат по един чорап на главата, ходи ги разпознавай.
 Пак не е гаранция оградата, както са ти казали по-горе, пробиват дупки в стената и всичко ще измъкнат  Tired.
 Щом си решила, действай, пък каквото сабя покаже.

Общи условия

Активация на акаунт