Работохолизъм и агресия

  • 9 367
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
heureuse, мъжът ми ще трябва да се бори и аз със него и двамата разбираме, че може и ще има критични моменти.
За това казах, че се радвам на думите му, но съм и притеснена как ще се развият нещата реално. До сега такива обещания не е давал. Съвсем от скоро признава, че има проблем.
 

# 121
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не че съм против, но какво налага тотално отказване от три неща едновременно - цигари, алкохол и преработване  Simple Smile, това обсъдено ли е с доктор? Слага ли никотинови лепенки, други добавки, някакви медикаменти? Това са много сериозни зависимости, особено ако е пушил и пил доста ...
Много взривоопасна ситуация според мен Thinking, защо така "студена пуйка" изведнъж ...
Успех, дано да се развият добре нещата  Peace ...

# 122
eli_c, цигарите и алкохола той отказа на 1-ви януари. От тогава не е пил и не е пушил.
Без лепенки, лекарства- "cold turkey".
Минаха 3 месеца от тогава, аз мисля, че тези кризи последните месеци се дължат точно на спирането на цигарите и алкохола.
нервната система реагира много бурно на тези промени. Аз самата спрях да пуша преди 4 месеца и се чувствам по-чувствителна от обикновено.
Аз знаех, че така ще стане още като ги спря...

# 123
  • Мнения: 419
сама , много сила, кураж и най-вече успех ви желая  Hug.

# 124
  • Мнения: 384
 Сама радвам се , че нещата се оправят    bouquet
Спирането на цигарите и алкохола  е много добро решение
Успех  Peace

# 125
  • у дома
  • Мнения: 965
Много мъчно ми стана, сама, детето да инициира разговор  Shocked
Успех във всичко  Hug

# 126
  • Мнения: 483
Проста Мария, защо едно дете да не може да говори с баща си?

# 127
  • Мнения: 1 174
Да ви кажа днес какво стана.
Трябваше да заведем синът ми на зъболекар. Той го взел от училище и в колата говорили.
Синът ми го питал защо се сърди и какво става въобще и получил дълго обяснение:
Аз съм била:
мързелива- не съм чистела в къщи(да вярно, но по здравословни причини и депресия)
използвачка(???)
взел ме смотана и той ми показал какво е купон (??? Аз зарязах тогавашното си гадже за да съм с него)
не можел изобщо да разчита на мен (Ъ????)
не съм била работела (изкарвала повече пари)-на това не знам какво да кажа, като модела по който живеем заедно го измислихме
егоистка (???)
дебела съм(истина много при това, по здравословни причини и депресия)
ако на него му се случело нещо сме щели да видим...

Това ако мога да вярвам на думите на детето, което беше доста разстроено.
По някое време в разговорът, детето казало как планирам да си ходим в България, ако не спре с тази работа. Направо изтръпнах, като чух, че тоя калпазанин се е изпуснал.
Прибраха се двамата  и той беше определено ядосан.
Аз си грабнах парцалите и излязох с децата, прибрахме се късно около 9ч вечерта, той беше легнал и гледаше телевизия(не работеше!!!)
Малката му се хвърли на врата "Тати, тати...", той я гушна и целуна, взе си одеялото и отиде в спалнята. И двамата с детето бяхме на мнение, че изглеждаше така сякаш беше плакал. Минавайки покрай колата, спрях да си взема фотоапаратът и видях кутия цигари от която липсваше 1 цигара.

Напъва ме яко да отида при него да говорим, имам чувството, че в момента е в някаква емоционална криза и може би сега е момента да го разтърся.
Но, не се осмелявам...
Не искам да сбъркам.

Не разбирам... Тези неща дето съм ги подчертала: оставяш го да вземе детето от училище след като на последния ви скандал  детето е било супер изплашено и заради това сте отишли на хотел ? Думите, с които те нарича не се връзват с твърдението, че те обича  newsm78 , още повече че ги казва на сина си за собствената му майка  #Cussing out . По надолу - калпазанинът се изпуснал  #Crazy ти брачните проблеми с детето си ли ги обсъждаш, защо изобщо го замесваш сина си, пишеш че двамата с детето сте решили, че е плакал  Shocked  Не знам много объркано ми звучиш, но защо не опиташ поне децата да държиш настрана докато не си изгладите нещата между вас. Представяш ли си на тях пък какво им е  Cry

# 128
  • София
  • Мнения: 17 301
Проста Мария, защо едно дете да не може да говори с баща си?

Едно е детето да говори с баща си, друго е да сдобрява родителите си и да им решава семейните проблеми.
И на мен ми е много мъчно за това детенце, не само заради разговора, за живота, който има като цяло  Tired

# 129
  • Мнения: 431
Виж какво, я се стегни и престани да използваш детето си като посредник и вестоносец в собствената си каша. Това е отговорност над възможностите му. Недопустимо е детето да ти е изповедник, да му ревеш на рамото и да го използваш като маша и източник на информация. Никога не трябва да се смесват ролите майка-дете и детето да се чувства родител на безпомощната си, беззащитна мъченица-майка. Ясно е, че ще останеш с този човек, за теб не ми е жал, виж, за децата ти...

# 130
  • София
  • Мнения: 62 595
грешка

# 131
Искам да попитам авторката как са нещата сега,
подобри ли се положението (надявам се да е така).
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт