Работохолизъм и агресия

  • 9 394
  • 131
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 131
b^s , за някои неща си права, но за това, че седя за парите направо е смешно.
Аз съм вложила до стотинка всичко което съм изкарала през годините, за да купим и обзаведем къща.
Не ме е страх да започна от начало, инат съм и аз. Няма нещо с което съм се хванала да не съм го докарала до успешен край.
Имам къде да стъпя в България. Но освен ако не си била в моите обувки, и не си преживяла това което аз съм преживяла, не бъди толкова категорична.

За каквото и да седиш - пари, лукс, страст към съпруга си, страхотен секс или някаква друга зависимост от него (да, да, не ми говори пак за обич и любов, чиста зависимост си е твоето, материална или емоционална, но е зависимост) - егоистично е. Защото не мислиш за децата си, за това, дали те биха искали да бъдат възпитавани от подобен човек и той да оформя заедно с теб представите им за живота. И още по-лошото е, че ти самата също нямаш желание да влезеш отново в света на "нормалните" отношения между двама души и виждаш проблемите основно в мъжа си. Ти също си с робска психика, която се възмущава, че съпругът ти не е простил отиването на хотел, при положение, че ти си му прощавала шамарите неколкократно. Твоят фокус, призмата, през която гледаш на нещата, е изкривена, не е като на психически здравите и стабилни хора.

На твое място може и да не съм била (дай Боже и никога да не допусна да бъда), но на мястото на децата ти донякъде да. И от тази си позиция имам наглостта да те обвиня в пълен егоизъм, зависимост и страх, прикрити под уж добрите намерения да спасиш семейството и мъжа си.

Оправдаваш ли майките които си "побийват" децата?
Скоро бях попаднала на тема, в която повечето жени смятаха за нещо напълно нормално да "плясват" децата.
Каква е разликата в това една майка да "плясне" детето, и това мъжът да "плясне" жената.
Като ти удариш детето е ОК, ако мъжът те удари става голяма драма. Демек като си в ролята на силният е едно, а като минеш от страната на слабият става съвсем различно.

Не, не оправдавам майките, които си бият децата. Не виждам защо изобщо го даде за пример това... За да оправдаеш идеята, че всъщност да си побийваш жената е също толкова нормално и естествено, както да си пляскаш децата ли? Ами нито едното не е в реда на нещата. И двете увреждат психиката на детето. И да, голяма драма е да те удря мъжът ти. Ти си израснала в семейство, в което си получила изкривеното убеждение, че това е част от семейния живот. Но ще ти кажа, че не е. Това е точно така, както всеки си го направи и избере да си го търпи. И в случая няма силни и слаби, всички са слаби. Нищо, че в повечето случаи всички се изживяват като силни - единият, че може да бие, другият, че може да търпи и да носи, и да прощава.

Очевидно, аз стигнах до момент на пречупване. не мога повече да понасям агресията, студа който лъха от него, и откачената му любов към работата...поне жена да беше!
Не мога да понасям това, че той предпочита да страда, че нещата са зле, но нищо да не прави по въпроса, като омагьосан е.
Може и да се оправдавам...Не можеш да кажеш, че едно семейство е "псевдо семейство", ние просто имаме "тати" който е тотално сбъркан, който е склонен към пристрастяване.
Ако мъжът ти се разболее психически, на секундата ли ще го зарежеш, или тогава когато се убедиш, че сама не можеш да се грижиш за него?

Май любовта към работата е отключила негодуванието ти. Което пак свидетелства за кривата призма, през която виждаш света. Докато "само" беше агресивен (словесно и физически), а после на моменти отново мил и добър, и любящ и т.н., нещата ти харесваха. Един вид едното компенсираше другото. Сега тази компенсация липсва и започва да ти пречи. Тоест, ти би била склонна да търпиш пак шамарите от време на време, стига да се върне старият ви "тати", който пък в други моменти да те гушка и "обича". Или си въобразяваш, че той ще спре да те удря? Наистина ли го вярваш?

Мъжът ти не се е разболял психически. Той е бил болен още когато сте се взели и сте решили да градите семейство. Но тъй като, както споменах и по-горе, ти също си с увредена психика, това ти е попречило да видиш реално нещата. Аз ще го зарежа на секундата и ще се заема със собственото си спасение и това на децата си. Ти не можеш да го спасиш или да му помогнеш, защото самата ти имаш нужда от помощ. И няма да ти помогне това да се махнеш за известно време. Най-много да му дадеш възможност да те заблуди по-лесно после, да се промени за малко... Ти не можеш да го стреснеш. Ти си му се поставила в ролята на подлога от самото начало, която е показала, че няма против да бъде удряна. Ти в неговите очи си жена, която няма самоуважение. Как очакваш от него да те уважава?

Знам, че не ти харесва онова, което ти казвам. Но можеш да го използваш все пак като поглед отстрани, който да ти даде тласък на мислите и евентуално да решиш да се излекуваш от болестната си зависимост от него. И да заживееш здравословен живот, изпълнен с любов към себе си. Та ти сега себе си не обичаш... Защо държиш да помогнеш първо на него, а не на себе си. Ако успееш да помогнеш на себе си, ще видиш, че от самосебе си ще се получи така, че изобщо няма да искаш да си губиш времето за него. Защото всички един живот имаме и аз поне бих искала да направя най-доброто от времето, което имам на разположение. Какво ще правиш с твоето време на земята, си е твоя работа. Но ти си отговорна и за децата си, докато са малки и не могат да вземат собствени решения. Видно е, че си сбъркала, раждайки деца от подобен мъж. Но все още можеш да си поправиш грешките.

# 91
  • Мнения: 131
Нека той да усети че живее с 1 независима, силна жена, карай познати да ти звънят докато той е там-нека си мисли колко си търсена и колко добре се справяш в живота САМА !

Ако успееш да го накараш да повярва че ти си самостоятелна,смела, търсена жена и той ще започне да те цени, но трябва да изиграеш ролята на независима жена пред него.

И докога този театър? И за чий? И като спре с театъра какво ще стане? И защо просто да не го зареже и да се постарае наистина да се превърне в самостоятелна, независима жена, която не трябва да си мери приказките, за да не разгневи милото... newsm78

# 92
"Но според мен единствения начин в момента да се опиташ да ги спасиш е да се махнеш за някакъв период.След като казваш , че с говорене не става,след като не иска да предприеме нищо за да излезе от това състояние , след като не иска да посетите компетентен лекар значи единствения ти избор е да направиш това,което трябва и да стане това,което трябва.Махни се! И виж какво ще последва.....ако дори и тогава не се осъзнае и не направи нещо значи каузата е загубена"......
[/quote]

Майка ми след 25 години ад с баща ми, най -накрая успя да се махне...опитвам се да спра да я обвинявам ,че ни подложи на толкова години тормоз...но и тя като тебе-разговори и разговори,25 години разговори и пак не потръгнаха нещата.
Сега баща ми е най-щастливия човек на земята- оттърва се от отговорностите по майка и нас,пръска си паричите за него и за една лигла- любовницата му, която му се хили и лигави през цялото време ...и той е доволен,щастлив и по-спокоен отколкото с добрата ми майка....

"театъра"може да се наложи циал живот да го играе...
Сама изглежда че все търси причина да остане...затова и казвам че ако остане ще е с цената на мн жертви и "театър"...
Пък и никoй не знае какво ще се случи след 20 години,може той да се промени и да няма нужда повече от театър, моя колежка успя да промени мъжа си,които за мен беше едно говедо,имам и малко други такива примери,така че кой знае...



# 93
  • Мнения: 242
Сама, много съжалявам, ако ще те засегна с думите си, но аз живея с подобен на твоя "гений", с тази разлика, че вкъщи е различен. Няма никакво оправдание, качил ти се е на главата и те изнудва емоционално. Не виждаш ли, че ти плащаш за успеха му? Какво е той без вас? Къде щеше да е, ако не беше ти толкова разбрана? Бил постигнал нещо, ми да не е първият? Дано знае, че няма да е и последният. Слушай бе жена, каква любов, когато сама жена с две деца спи на хотел, а той си дреме самодоволно вкъщи?! Сложил ти е една каишка и много добре знае докъде да ти отпуска края. Усети ли, че малко е притегнал примката, ти играе сценката "болен съм". И знаеш ли защо? Защото ти всеки път забравяш себе си и започваш да го мажеш по главата с любовта си уверенията си, че ще си винаги там. Добре го е замислил, отработено е.
Според мен в конкретната ситуация имаш само един шанс: не му проговаряй, докато не започне да те моли. Ще го направи, повярвай ми. Ще го направи, и това е твоят момент, възползвай се. Нека си знае - обичаш го, но се обичаш дотолкова, че да не търпиш повече такова отношение. А и може би не е лошо да му напомниш: в тези фирми има здравни и психо тестове всяка година, така както го е подкарал, ще си навреди на кариерата с тези болежки и начин на живот, а ако не промени отношението си към теб и децата - ще загуби единственото нещо, което ще остане след него след време, независимо от кариерата и парите.


П.П. Извинявай, ако съм била груба, но ми е познато и ме заболя за теб   bouquet
П.П.П. Каквото и да си говорим, винаги единият отстъпва на изнудването. Твой ред е да не го правиш!

напълно съм съгласна и на мен това с изнудването ми е познато, до момента в който и аз млъкнах....първия път си мълчахме сигурно имаше две седмици, сега години по-късно му минава веднага и знае ,че нищо не постига и ако пак се пробва да млъкне му казвам-хайде , пък като ти мине ела да го обсъдим и въобще не му обръщам внимание-ама няма ядене, няма пране-все едно не съществува , а когато стане нормален може да го обсъдите вече на трезва глава. не съм прочела до край още всичко, така че може и да се повторя , но си мисля , че има смисъл да се бориш за и с него. отидете на психолог, на дълга ваканция , прати децата за две-три седмици в България и отидете само двамата на неутрално място сами и говорете, мисля че слд това ще можеш да решиш заедно или не! успех ,дано го преодолеете

# 94
  • Мнения: 384
b^s  все едно си ми взела думите от устата за много неща   Laughing
сама, незнам кои в какъв паралелен свят живее,но опитвала ли си се да мислиш за всичките сметки които трябва да се платят, за всичките разходи по една къща, някои път приличен доход не е достатъчен / ами ако той си загуби работата, какво правите/ . до скоро, аз трябваше да се грижа за всичко това, ами да знаеш психиката на човек рухва. Мисля, че не само съпругът ти има трески за дялане, ами и ти имаш бая много , не се обиждай, Майка ми е като съпругът ти / изключвайки агресията/ , всички в къщи знаехме че тя е човекът който става в 5 и си ляга в 1, но знаехме че го прави за нас, за да имаме по - добър живот, за да не ни липсва нищо. Да не са се карали с баща ми , защото той непрекъснато пътуваше в чужбина, т.е. реално за 1 година да са били заедно около 1 месец.
Ако искаш да останеш с тоя човек това означава, че трябва да го подкрепяш в работата му, не да му се сърдиш че няма време за вас, ами ти ако знаеш колко семейства са така на " въртележката" и моляте не трявмирайте допълнително децата , вижда ми се много глупаво да оставиш малкото дете и ей така да излезеш за 10 минути без да кажеш нищо / следващия път ако решиш да излезеш, ама и те излязат и спат на хотел  newsm78
Извинявам се за грубия тон, надявам се да не съм те обидила и засегнала много
лек ден   bouquet и дано скоро всичко се оправи, по най добрия начин за децатат

# 95
  • Мнения: 242
venka10 съгласна съм  Peace .  трябва и върху себе си да поработиш-да трудно е, но пък не е невъзможно, положи и ти старания-промени се , озадачи го, смени прическа, оправи се ноктите -излъчвай щастие сияй, нека да те преоткрие, защото и той като се е оженил за теб ти си била усмихната и разбиваща, но....вече не си , а само кълбо от нерви и наежена , поработи и върху себе си. извинявай, не искам да те обидя ,   но вече изчетох цялата тема и мисля, че има шанс, но усилията трябва да са взаимни! и не мисля ,че трябва да е театър, а наистина да се постараеш

# 96
  • Мнения: 776
Сама, аз няма да те критикувам, защото знам, че в семейства, в които мъжът е насилник , при съпругата се получава една психическа зависимост и необходимост да бъде с този мъж. Особено при теб, като жертва още от най-ранна детска възраст на вид насилие от дядо ти, мисля че просто в момента си се вкопчила в агресивния ти съпруг и си под негова власт. В никакъв случай не те обвинявам  за каквото и да било, напротив , смятам , че си в трудна ситуация и имаш нужда от помощ. Затова моят съвет е индивидуална консултация с психотерапевт, т.е. отиди сама, за да ти вдъхне кураж и след това дистанциране от съпруга ти. Потърси някакъв вариант да заживеете отделно за известен период от време, но дай на мъжа ти да разбере, че повече няма да търпиш, не показвай огъване или колебание, защото той веднага ще го усети и ще го използва да те пречупи. Не обръщай внимание на нападките на някои от потребителите във форума, винаги е по-лесно да критикуваш отстрани. Дано се справиш, стискам палци  Hug

# 97
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Напълно подкрепям мнението на venka10 .Хората се променят доста в чужбина.Имам доста познати ,който живеят там.Едното семейство се разведе.Мъжът се прибра в Б-я.По-негови думи не можел повече.Жена му си седяла в къщи и друго не вършела.Проблемите им се проточиха няколко години.Сега и праща пари.За толкова години не желаела да почне работа и т.н.нещо подобнона думите на твоя мъж. venka10 ти е дала доста добро мнение.Другия вариант е да се върнеш в  Б -я и какво ще правиш с твоите заболявания?Според мен недей да говориш повече за връщане в Б-я пред децата или мъжа си.Решението на проблема според мен си го знаеш.Успех.

# 98
Благодаря на всички,
няма да пиша на всяка от вас по оделно в момента, защото нямам физически време, трябва да се погрижа за малките хора.
AGAPH, чета всичко което пишеш, извинявай, че съм пропуснала да коментирам!
Аз наистина не го притеснявам да работи, моето мрънкане идва м момента когато видя, че спи по 4 часа на нощ- по собствено желание.
Моето мрънкане идва от там, че той предпочита компанията на работата пред децата и мен. Повярвайте НЯМА НИКАКВА НУЖДА от толкова много работа.
Той е на всяка манджа мерудия в работата, някаква мания, че нещата няма да бъдат направени добре ако ТОЙ не ги направи.
Това, че е толкова добър му играе лоша шега. Той няма да спи но ще помогне на който и да е свой колега на секундата. Ако е за мен или децата го няма.
Ходи с нас за 1 час на седмица до магазина и след като си избере нещата които си е харесал за себе си се изнервя.
Защо ще се дразни, че седя в къщи? Аз гледам малко дете и изкарвам пари...може да са малко, но ги има. Направих ви сметка какво ще стане ако изляза да работя навън. Много жени са като мен, някои работят, някои само се грижат за децата. Проблемът ми идва в от неща като това, че му дадоха голяма отпуска за да е около мен когато се роди малката, а той я прекара в денонощна работа. Беше до мен, а две думи не ми казваше. Казвам ви, дистанциран е от децата. Не им обръща внимание изобщо. Знам, че ги обича! Държал се е лошо със синът ми, с малката не. Трудно му е да хвали хората, винаги аз го подканям да похвали детето, сам не се сеща.
Да, чувствам се пристрастена към него и зависима, но аз го и ценя за всичките му хубави качества. Да, има много такива. Това, че си позволява да ме удря още от самото начало НЕ го одобрявам. Смятам, че е толкова гнусно и отвратително, колкото и всяка една от вас.
Има някакъв болт в главата, който не е на място. След последният път когато ме удари, ясно му дадох да се разбере, че повече няма да търпя. Докосне ли ме е край за винаги. И го мисля. Защо съм си затваряла очите за това нямам представа, както казах робска психика.
Баща ми никога не е удрял майка ми или мен, но беше емоционален подтисник от най-лош вид. Заряза майка ми след 30г брак, и сега е много щастлив също, а тя е болна, самотна и уплашена.
Хора уважавам, това че мъжът ми работи толкова много и ние имаме всичко. Но ходим върху черупки с него.
Всяка от вас е права за нещо.
b^s, е абсолютно права, за всичко. Това е позицията на силна жена, знаеща цената си. Жена която ще се опита да да започне на чисто, сама. Аз бих дала подобен съвет.
Но и други имат право, от позицията да се запази семейството.

Не изключвам възможността за тотална раздяла. Но за момента искам да се опитам да спася семейството.
Не ме съдете! Може нищо да не се получи, знам. Ами просто ще загубя малко време. Аз така или иначе съм дала толкова години...
Аз също не мисля, че от театри има нужда, той знае коя съм и знае какво е типично за мен. Само ще изглежда като жалък и отчаян опит за внимание.
b^s, дай ми съвет дори ти, която ме караш да си плюя на петите. Всичко което ми каза отлежава в главата.

# 99
# 100
Да се опитам ли да говоря с него?
Или да оставя нещата така, за сега. Опасявам се, че колкото по-дълго мълчим, по-озлобени и отчуждени ще станем.
Опасявам се, че ако се опитам да го заговоря, той ще използва момента да ме нарани и ще откаже да поговорим.
Направо ще се пръсна хора.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз съм за разговор. По принцип винаги съм за разговор, в този случай също. Темерутското наказание с мълчание само задълбочава проблема и натрупва гняв и озлобление.
Сама много е сложна ситуацията ти и ми е мъчно за това, което преживяваш. Друго едва ли бих могла да те посъветвам, защото аз на твое място отдавна да съм се махнала от този човек. Така че едва ли бих могла да съм ти полезна.
Пожелавам ти повече сила, търпение и мъдрост! Hug

# 102
Северина, благодаря ти за бързият отговор!

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Писах в началото. После се отказах.
Може да ти се сторя рязка, но е защото виждам, че правиш грешките, които аз три години правих.
Напълно разбирам желанието да си спасиш семейството, да се бориш за него. Обаче трябва да си напълно наясно с това, че синът ти 99 % ще изкопира баща си като поведение, отношение към жени, живот, работа, приоритети. Ако си готова да платиш тази цена - ок, живей с този човек.
Аз не можах да разбера защо при евентуална раздяла ти трябва да се върнеш в Бг. Какъв е проблемът да си останеш в къщата?
Моите съвети към теб са няколко:
1. Не си позволявай да реагираш твърде емоционално при конфликти. Не взимай решения в моменти на афект или болка. Избягвай всички конфликти и сведи до минимум вероятността да се стига да физическа саморазправа.
2. Обмисли всички варианти за развитие. Много обстойно и реално.
3. Като си наясно с вариантите известяваш господина, че ако заедно не намерите решение на проблемите (че си готова да му подадеш ръка, но все пак и ти и човек) просто бракът приключва и всеки се спасява сам.
-даваш си разумен срок, в който нещата трябва да претърпят видима положителна промяна. Ако след това нещата са същите или назабележимо по добри  просто се отказваш.
Защото си губиш времето с този човек, разбиваш си нервите, а вероятността да повредиш емоционално децата си е огромна. Сега не можеш да го осъзнаеш реално, но е така.  Peace
Всяко решение го взимай с разума, а не със сърцето и водена от чувства.
След година две ще възстановиш физиката си, ще си постигнала финансова независимост и ще си спокойна и ведра. Гарантирам. Щом имаш сили да понесеш всичко това имаш сили да се справиш без него. Просто решението е най - трудно.

# 104
иланг - иланг, няма да мога да остана в къщата, защото не мога да си позволя месечните вноски, които са от порядъка на $3000 на месец (тук слагам тв, интернет, вода, такси и т.н.), след това трябва да се храним, обличаме да си позволяваме някой и друг фън, поне за децата. Дори той да дава някакви пари, няма да може да издържа 2 къщи, а да си намеря работа, ще трябва някой да гледа децата....абе финансовата страна е ужас...навряхме се със супер скъпа къща и сме закопчани за нея. Не може да се спре плащането. А по договор ще ни е трудно да я продадем още 3 год.
Финансово, поне за начало мога да се оправя само в България.

БЛАГОДАРЯ ЗА ОСТАНАЛИТЕ ТИ СЪВЕТИ!

Общи условия

Активация на акаунт