Най-често срещани имена в BG? Статистика.

  • 25 735
  • 185
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 340
Сиси Боата, не става дума за крайности. Моето дете се казва просто Катерина  Peace Нито е рядко име, нито е често срещано - средна работа  Peace

Извинявай, аз помислих, че  коментарът ти е свързан с под-темата за Трифон дето се заформи и, че намекваш, че Трифон е по-добре от най-срещаните.  Иначе съм напълно съгласна с теб

# 136
  • Мнения: 1 380
Напоследък Александър/а е толкова често срещано име, че освен с модата по друг начин не мога да си го обясня. В парка поне 5 деца са с това име ... и както една мама беше писала ... на повикването Алекс се обръщат и петте, а още по-объркващото е, че това обръщение е и за момиче и момче.
Чак ми е трудно да повярвам, че на тези майки от малки това им е любимото име ... newsm78
А колко хубаво беше едно време като кажеш Сашко, Саше. Grinning

Ние когато решавахме за име за мен беше по-важно да е звучно, българско и да не се дублира като галено с женското такова.

# 137
  • София
  • Мнения: 23 096
А колко хубаво беше едно време като кажеш Сашко, Саше. Grinning
Ооо, това зависи много от родителите и техния манталитет. Имаме много готино приятелско семейство. Тяхното момченце е Александър. Казваме му Сашко, Сашенце, Сандоканчо  Grinning  Имаме и познати, раздават го малко парвенюшки (особено жената) и скача като опарена, ако някой се обърне към детенцето й със Саше  Mr. Green Сакън, звучи демоде и просташко  Wink

# 138
  • Мнения: 4 555
Много добре го описа, точно така ми изглежда и на мен настояването за обръщение Алекс. Целта е да звучи максималко небългарски. Слагам го на едно ниво с кръщаването на детето Майкъл, Дженифър или Джъстин.

# 139
  • Мнения: 11 747
А, аз харесвам Алек - от Александър. Като малка, в детската градина имахме и така му казваха всички. Не, че Сашо е лошо. На Саше и Сашко не съм свикнала.

# 140
  • Мнения: 276
 Сашко ми харесва, но Сашка - не. Naughty

# 141
  • Мнения: 4 555
За съкратено на Александра най-много ми допада Сани. Чувала съм и Али, също не е лошо.

# 142
  • Мнения: 11 747
Чувала съм и Сандро/Сандра от Александър и то от много възрастни хора, даже вече не между живите.

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Руснаците имат и умалително Шура на Александър Simple Smile

# 144
  • Мнения: 399
Много,много,много харесвам обръщението "Сашо",даже повече от самото име!   Heart Eyes "Сашка" обаче не ми допада,предпочитам "Али" за Александра!  Peace
Алекс и Алек не ми харесват!  Crazy
Имам позната,която се казва (само) Алекс и в този случай го приемам без забележки!  Peace

# 145
  • София
  • Мнения: 23 096
Не е задължително към Александра непременно да се обръщат със Сашка. И Саши върши работа  Grinning Сани и Съни също много ми харесват като обръщение.

# 146
  • UK
  • Мнения: 3 959
Моя приятелка Александра настоява да се обръщаме към нея със Саня, мрази Сашка, а Алекс просто не е тя. Ако й кажа Али вероятно ще ме утрепе. Саня. Харесва ми. Братовчедка ми Александра е Съни.

# 147
  • Мнения: 1 380
Малее, момичета, не знаете кви погледи и кво мръщене беше, че викаме на малкия Сашко, Сашун ... трябвало моля ви се Алекс ... сега сигурно ще съм персона нон грата. Laughing
Аз приемам Алек ... да, става, но пък Алекс е наистина с небългарско звучене ... абе, еснафска работа.
То това име по принцип навлезе от братушките през онез години на комунизъм ... така че галеното Саша, Сашко за нашата славянска култура си е баш наред.

# 148
  • Мнения: 1 380
Руснаците имат и умалително Шура на Александър Simple Smile

Ееее, ако така кажа на детето и вече ще съм със забрана ... Laughing

# 149
  • Мнения: 1 907
Баща ми се казва Александър и, естествено, всички го наричат Сашо. Сега, в наши дни, понякога на шега му казвам Алекс  Mr. Green много смешно ми звучи.
За Александра много ми харесва обръщението Аля- много е мило.

Общи условия

Активация на акаунт