Най-често срещани имена в BG? Статистика.

  • 25 736
  • 185
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 184
Я да се включа и аз  Simple Smile
Аз иам 2 приятелки с деца Александър,родени с няколко месеца разлика и двете за Сашко дума не дават да се издума. На мен пък Алекс ми звучи много тромаво,Сашо или Санди ми звучи по-добре.
Аз бях решила,че моето дете ще е с буквата М и до последно се колебаех дали да не е Марти,много ми харесва това име,но когато аз раждах около менсе бяха навъдили още около 10 Мартиновци и аз категорично се отказах И така вместо Марти се появи Мирослав.

# 151
  • Мнения: 276
 Мирослав не е никак лошо, и аз го обмислям за име на следащото ми дете (ако е момче), тъй като искаме да го кръстим на конкретен човек и да започва с буквата М.

# 152
  • Мнения: 639
Лелеее, каква дискусия се е заформила около пустото име Александър. То не са намеци за модернизъм, за парвенющина, за еснафщина, за небългарщина, чак за "братушко" влияние ... Момичета, какво точно ви притеснява кой как и по каква причина е кръстил детето си с дадено име и по какъв начин предпочита да се обръщат към него?

# 153
  • Мнения: 399
Изобщо не ни притеснява!  Grinning Просто си говорим! Peace Бъди сигурна,че нито една от нас не го прави с лошо чувство и всички желаем чудесен живот на децата с това име!  Peace
Мое и не само мое,е мнението,че това име е толкова популярно,именно защото е хубаво...сигурна съм,че и ти мислиш така и нямаш притеснения кой и как обсъжда това! Simple Smile

# 154
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Я да се включа и аз  Simple Smile
Аз иам 2 приятелки с деца Александър,родени с няколко месеца разлика и двете за Сашко дума не дават да се издума. На мен пък Алекс ми звучи много тромаво,Сашо или Санди ми звучи по-добре.
Аз бях решила,че моето дете ще е с буквата М и до последно се колебаех дали да не е Марти,много ми харесва това име,но когато аз раждах около менсе бяха навъдили още около 10 Мартиновци и аз категорично се отказах И така вместо Марти се появи Мирослав.
Мирослав не е никак лошо, и аз го обмислям за име на следащото ми дете (ако е момче), тъй като искаме да го кръстим на конкретен човек и да започва с буквата М.
Леле както се вижда след 5-6 години и Мирослав ще стане популярно име.Преди 11г когато раждах дъщеря си и през ум не беше ми минавало че след време всяко второ момиченце ще е с това име май и  името на сина ми го очаква същата участ  Wink

# 155
  • Мнения: 276
 Ааа, чак толкова популярно като Мартин не ми се вярва да стане. Wink

# 156
  • Мнения: 4 514
Мирослав - често срещано? Наистина? Мъжът ми така се казва, а е на над 30 години, по онова време е бил истинският бум на Мирославовците. По тази причина към днешна дата аз лично не бих си кръстила сина така, доста остаряло ми звучи. Името не е лошо обаче, макар да ми звучи малко тромаво на мен. 

# 157
  • Мнения: 1 907
Мирослав, Станислав - харесват ми тези имена, винаги са били актуални. Обаче не и много често срещани. Поне аз не знам да е имало бум на Станиславовци, както на Александровци, примерно. Не и в наши дни. Може бумът да е бил някъде през 70-те,80-те години.
Впрочем, тези двете имат и хубави женски варианти- Мирослава и Станислава, но са още по-рядко срещани.

# 158
  • Мнения: 276

Впрочем, тези двете имат и хубави женски варианти- Мирослава и Станислава, но са още по-рядко срещани.

Особено второто е много хубаво. Mr. Green

# 159
  • Мнения: 184
Да си призная честно на мен в началото Мирослав също не ми харесваше, поне не колкото Мартин,но сега това е най-хубавото име просто защото го носи моето дете,а и има хубаво значение : слава на мира.
Аз и моето име не си харесвах още повече,че единствените Теменужки, за които бях чувала са все по на 50 и кусур години,но напоследък покрай една Цветница започнах много да си го харесвам! Blush

# 160
  • Мнения: 340
Като бях малка мечтаех да се казвам Теменужка и бях твърдо решила като порастна да си сменя името на Теменужка чрез държавен вестник  Laughing

# 161
  • Мнения: 11 747
Мирослав не е ли 'слава на света'?  Мир, но не като мир на български, а името нали не е българско, а е славянско, а мир трябва да е свят или дори вселена, струва ми се.

# 162
  • Мнения: 399
Мирослав не е ли 'слава на света'?  Мир, но не като мир на български, а името нали не е българско, а е славянско, а мир трябва да е свят или дори вселена, струва ми се.
Peace И аз това щях да питам.

# 163
  • Мнения: 1 380
Подкрепям мимина ... Въпроса не е, че не ни харесва Александър, напротив звучи тежко и силно... но това което не ми харесва е, че хората сляпо следват модата ... ето, затова и в паркове и градинки има толкова много -Алекс-овци-
А и мен вече ме предупредиха ... да не казвам Сашко а Алекс, нека бъдело така - така искали родителите.
Може би това име ми идва противоречиво, защото си мислех, че родителите ще го кръстят на бабата, която ужасно много помага им с първото дете, но явно ... не. Просто това име ми звучи супер помпозно и съм сигурна че затова са го и избрали.
Но в крайна сметка всеки си знае и си живее както си иска.

# 164
  • Мнения: 11 747
Ехе, да даваш оценки на някави познати, защо не са кръстили детето на бабата  Thinking  Аз на бабата не бих позволила да има мнение, пък на съседи...

Общи условия

Активация на акаунт