Най-често срещани имена в BG? Статистика.

  • 25 733
  • 185
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 380
Бабата не е свекървата ... ти така ако се отнасяш към майка си - не знам как ще е към другите хора, но е факт, че тази жена е изцяло отдадена на дъщеря си.
Мисля си, че от уважение към собствената си майка можеш да го направиш щом толкова уважаваш свекърите си, че  първото си го кръстил на тях.

# 166
  • Мнения: 4 555
Ти от къде знаеш, че не й се отблагодаряват за помощта и не я уважават?
Може за първото свекърите да са ги изнудили, както най-често става, а не да са си кръстили на тях детето от уважение. Въобще уважението и кръщаването на децата с разни имена, много рядко имат пряка връзка.

# 167
  • Мнения: 11 747
Нямам какво да допълня - Ескарина го е написала.

# 168
  • Мнения: 1 380
Ти от къде знаеш, че не й се отблагодаряват за помощта и не я уважават?
Може за първото свекърите да са ги изнудили, както най-често става, а не да са си кръстили на тях детето от уважение. Въобще уважението и кръщаването на децата с разни имена, много рядко имат пряка връзка.

Не бе, не са ги изнудили ... просто тя е за традициите - т.е първороден син го кръщаваш на свекърите, и това е странното, че не ги е приложила за своите родители. Най-интересното, че въпросната ми казваше, че аз трябва да спазя традицията да кръстя моето дете на свекърите, които реално в нищо не ми помагат.
Както и да е, увлякох се - темата е за друго.   

# 169
  • Мнения: 184
Да по принцип Мир  от руски преведено е Свят. Но на много места като тълуване го дават и като ", слава на мира", което съответно идва от българското значение на думата Мир. Но и в двата варианта на мен сии ми харесва като значение,може би малко повече ми каресва побългарения вариант.

# 170
  • Мнения: 5
Александра Виктория Габриела Ясмина Мария Никол Яна Рая Сандра Нора
Александър Кристиян Калоян Георги Ясен Мартин Петър Данаил
Основавам се на имена на приятелски деца

# 171
  • Мнения: 4 555
Колко Ясмини и Сандри има сред приятелските ти деца?

# 172
  • Мнения: 5
Колко Ясмини и Сандри има сред приятелските ти деца?
Двете деца на най-добрата ми приятелка са Ясмина и Сандра. На кумовете ни малката дъщеря е Ясмина. Племенницата ми е Ясмина в нашия блок има още две 3годишни Ясмини Малката дъщеря на колежка от университета е Сандра. Дъщеря на друга приятелка също е Сандра. В групата на дъщеря ми има две Сандри.

# 173
  • Мнения: 399
Колко Ясмини и Сандри има сред приятелските ти деца?
Двете деца на най-добрата ми приятелка са Ясмина и Сандра. На кумовете ни малката дъщеря е Ясмина. Племенницата ми е Ясмина в нашия блок има още две 3годишни Ясмини Малката дъщеря на колежка от университета е Сандра. Дъщеря на друга приятелка също е Сандра. В групата на дъщеря ми има две Сандри.
#Crazy  Laughing

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
В училище нямаме нито Ясмина, нито Сандра  newsm78  Казвам го, защото съдя по имената, които носят учениците  Laughing

# 175
  • Мнения: 340
Колко Ясмини и Сандри има сред приятелските ти деца?
Двете деца на най-добрата ми приятелка са Ясмина и Сандра. На кумовете ни малката дъщеря е Ясмина. Племенницата ми е Ясмина в нашия блок има още две 3годишни Ясмини Малката дъщеря на колежка от университета е Сандра. Дъщеря на друга приятелка също е Сандра. В групата на дъщеря ми има две Сандри.
#Crazy  Laughing

И аз така, като мимина!  Shocked

# 176
  • Мнения: 4 555
Аз също не познавам нито една Ясмина и нито една Сандра. Нито съм чувала някое дете на площадката да се казва така. Нито тук във форума съм виждала лентичка с кое да е от тези две имена.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 1 194
А защо не помислим за обратния вариант: откъде накъде роднините ще се карат с бъдещата майка за това как тя да кръсти детето си? Името на детето трябва да го изберат родителите, а не бабите и дядовците да налагат мнението си, пък ако ще имената да са им най-модерните в момента. Ако те са традиционалисти, това не предполага, че и майката е традиционалистка.
Все пак е тяхна кръв, ако ще го обичат по-малко или ще тормозят майката, ако тя му даде различно име, то значи въобще не заслужават да се наричат баба и дядо. Уважение се показва не само с кръщаването на детето с нечие име.

За справка- имам поне трима връстници, кръстени на дядовците или бабите си, които въобще не си общуват с тях, както и родителите им. Какво от това, че някога същите тези родители са били изнудени от дядото или бабата-традиционалисти. Обратно, дядо и баба са настояли изрично да не съм кръстена на тях и да имам модерно име, което да  нося със самочувствие Grinning Винаги ще съм благодарна на тях и на родителите ми, че не са били традиционалисти в това отношение  Peace

Детето трябва да носи име, което носи радост на родителите и на него в бъдеще Peace Не одобрявам нито измислената традиция, нито извращения тип Ихтиандър  Sick
Това сякаш аз съм го казала, супер !!!!! Винаги това са ми били думите когато някой се е опитвал да наложи на младите родители как да си кръстят децата, слава на бога аз нямах такъв натиск когато ги кръщавах моите две слънца Йоанна и Калина, а и да имах пак нямаше да позволя, кураж на всички на които им предстои кръщаване на дечицата им!!!  bouquet

# 178
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Големият ми син е Даниел, познат като Дани. В детската градина обаче има още едно Дани и затова нашето е Дани Д. Научил се е да си пише името като Данид.  Rolling Eyes Не е като да има 100 Данита на площадката, но все пак... ние живеем в град с ирландски корени и е средно популярно име. За малкия избрах име, което е българско, и е рядко в Щатите, но стана "модерно" из форума напоследък - Борис. За него пък ме дразни, че всички тук си мислят, че е руско. Думата ми е, че не можем всички евентуалности да предвидим, само най-очевадните.

Сещам се, че тук например гледат трите инициала да не изписват някоя глупава дума (примерно АСС)...

# 179
  • UK
  • Мнения: 3 959
Като каза за евентуалностите, винаги съм се чудила защо като решат родителите, че името и фамилията си отиват, това решава всички проблеми, та да е толкова важно. Каква е гаранцията че Гергана Иванова няма след 20 години да стане Гергана Картър, тогава ще й сменят името ли, да си отива с фамилията...

Общи условия

Активация на акаунт