Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 75

  • 45 744
  • 379
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 610
dragon,аз те добавих имах доброто желание да ти пусна книгата... Laughing Обаче чакам да ме удобриш dr.rien
Рая , не й се сърди на Лурдес. Понякога човек толкова се обърква, съвсем малко му трябва да му се изясни. Да се надяваме да й се изясни бързо...Пък и никой не ни бие по главата да отговаряме.   Laughing
Забравих да питам Ванчето за какви играчки за торта става въпрос...Пластмасови? Имаааа, във немския телешоп има много.   Joy Mr. Green

# 346
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Питанка - случайно да знаете кой шоколад е по-тежък кафявия или белия?
Какво точно имаш в предвид ? На грамаж или калории.

На грамаж - колко тежи например една чаша бял шоколад и една чаша кафяв.
Цял ден търся да намеря такава информация и явно не я търся правилно щото не намирам нищо.
Подозирам че кафявия е по-тежък ама ако някой знае да каже или да ме насочи къде мога да се информирам по въпроса.


rien и ти си се объркала не Ванчето пита за играчките ама маймунката от аватара на питащата е същата като на Ванчето  Mr. Green

# 347
  • Мнения: 1 271
Момичета минавам само да покажа на детенце тортата от вчерашния Рожден ден и по късно ще давам обяснения, защото нещо става с нета ми



Повече снимки тук  http://s144.photobucket.com/albums/r196/silrai/Cumple%20de%20Raya%202009/

Поздрави за всички, които са правили торти, голямо впечатление ми направи Ферарито!Перфектно!И аз заклет Фен  Hug

Пепи, Албенче  Hug

# 348
  • Мнения: 6 444
Лурдес,аз със моя скромен опит да ти кажа поне за фондана.
Покритието го слагам направо върху блат. Peace
Как направо върху блата  Shocked ? А как ще ти се стрият неравностите , бабунките ?
Лудрес извинявай но ти прочете ли поне на 1ва страница " най-често задаваните въпроси" ?
Под ФОНДАН се замазва тортата с маслен крем ,  за да се скрият неравностите , да "държи" фондана да не се свлече и т.н...
 
Имат право някои момичета да се сърдят , че не се чете дори информацията на първа страница ( какво остава за Тортената Библиотека  ooooh! )
Аз не претендирма с компетентност,но моите торти така ми правих. Blush Извинявам се.
Извадила съм късмет,че не се е свлякло покритието. Embarassed

# 349
  • Мнения: 1 491
rien, гледам, че още никай не ти е казал - от хладилника, обръщаш върху тортата и отлепяш внимателно от найлоновият джоб. Не прекалявай със маслото, защото оставя бели петна по шоколада!

Лурдес
, знам, че ти е отговорено, но ако го получиш два пъти отговора, дано не покриваш гол блат!!! Задължително под покритието се маже с маслен крем (първо се избива маслото до пухкавост и след това се прибавя пресятата пудра захар) Ако вкуса на масло не ти допада, винаги можеш да добавиш кайсиев мармалад, шипков мармалад, аз добавям пудинг, но приготвен с вода... Варианти има, но пак казвам - фондан върху гол блат НЕ!

silrai, да е жива и здрава щерката!


Шемет, може да има резон в питането ти, защо не направиш едно добро дело и не ги измериш?  hahaha smile3533

# 350
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Здравейте,
Аз да попитам :как трябва да изглежда тестото за пандишпанов блат-като за кекс или по -рядко.
Защото миналия път течеше и го изливах в тавата , сега не мога да го изсипя.Явно ,че миналия път са били по-големи яйцата.
Но все пак кое е правилно

# 351
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!

tarlio, като кексово тесто е - трябва да се "точи". погледни тук - http://natalyna.multiply.com/photos/album/42/42
Най-вероятно миналият път не си разбила белтъците достатъчно и са били по-течни.

rien така като гледам според мен не си направила трансфера достатъчно дебел. не е достатъчно само леко да се запълни, а много и наистина стабилно. Дори може да намажеш отгоре с още един слой шоколад.

silrai, Честит рожден ден на Рая, да ви е жива и здрава и много да ви радва!  bouquet  Тортата като гледам е пълна с приказни принцеси! Wink Hug Heart Eyes

ЛУРДЕС за покритието вече са ти казали, а за трансфера как с оцветители само - оцветяваш бял шоколад или маслен крем и с него запълваш. Прочети добре в Библиотеката.

Лек ден на всички!

# 352
  • Мнения: 6 713
raya_рая, грешиш,чела съм библиотеката, голяма част от нещата там съм си принтнала и чета. За въпросите на първа страница - същите ги има в библиотеката.  Peace Наистина имам само малко недоизяснени неща, благодаря на момичетата, които ми отговориха тука и на ЛС. Hug

Наталина, точно това се чудех - убягваше ми с какво точно се оцветяват тортите, защото чета за трансфери, захарно покритие, маслен крем, бяло шоколадово покритие #Crazy и малко се обърках.. Embarassed

Чудесни торти и страхотни майсторки сте вие! Поздравления! Hug  bouquet

# 353
  • Мнения: 2 708
Силрай, тортата ти е прекрасна. Възхищавам се винаги на търпението, което много от вас имат, да правят такива детайли по тортите, толкова трудоемки и хубави. Браво. Сигурна съм, че детенце е било мнооого щастливо Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 354
  • Мнения: 1 965
Ха, здравейте....
Поздравявам щерката на Силрай - да е жива и здрава. Тортата е просто..... невероятна. Доста игра е имало с нея.
И аз си играх. При това на воля. Сбъднах си една стара мечта. Поръчка за една чисто нова принцеса, без ограничения и без никакви претенции за самата торта.  Отдавна мечтаех за елипсовидна торта. Грамадна при това.
И ОЩЕ.
Муцуната на съществото ме измъчи. Не го мога това упражнение. Ще видя как ще се боря с другото бебе. Има си и целулит по тортата и нишесте и всичко което им влиза в куверта на хората. На две места забих пръст, та замазвах..... Но съм доволна. На живо тортата изглежда в пъти по-добре и в пъти по-светло розова. Критикувайте на воля - има материал.  Joy
Отивам да се боря с подготовката на украсата на още 3 детски торти.

# 355
  • Мнения: 1 610
Ванчеее, тортата ти е чудесна. Малко не ми харесва косата на бебето. Обаче е много хубава. И предполагам си редила блатовете и крема без елипсовиден ограничетел. Бравус! С какво направи релефа на чаршафа под кошчето
Силрай, много симпатична, че и на етажи, път, фигури, че и море, русалка.....Много си си играла..Усещам, че девойката е поръчвала тортата с лист за подсещане  Joy
rien така като гледам според мен не си направила трансфера достатъчно дебел. не е достатъчно само леко да се запълни, а много и наистина стабилно. Дори може да намажеш отгоре с още един слой шоколад.
Много се радвам, че някой се занимава с моите транфери  ooooh! Благодаря...
добрееее, колко грама кувертюр ми трябва за да направя един трансфер с големината на тази картинка, която съм показала.? Понеже аз за два трансфера използвах около 50 грама кафяв за контурите и 100 грама бял кувертюр.  newsm78 Гледах да не е изпълването тънко, но ограничителните линии бяха тънки и май това "предаде четата."
Виолет, мерси...И аз така си мислех, че трябва да стане. Кити го извадих от хладилника, после го сложих пак, понеже докато се наканя да обърна се беше поразмекнал.Масло не съм слагала много, само леко намаслих плика.
Като обърна и втория ще рева пак на воля  Laughing
Шемет, аз всичко меря на везна или си купувам разграфен на блокчета. Но обема му е същия и на белия и на кафевия. Сега ако намериш плътността на кой е по-голяма , ще си сметнеш с елементарна физична формула V=m.ro колко ти е масата  Joy  hahaha
Верно съм се заблудила, че Ванчето пита за играчките. И хем го четох 3 пъти и си викам- Брех, на Ванчето защо са й пластмасови играчки?? Ама нали намерих сгода да я бъзна за хамериканския телешоп  Laughing Laughing

# 356
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Много благодаря Наталина

Прибавих малко течна сметана ,че това имах под ръка ,и започна да се точи.
Стана приличен блат на външен вид.
Утре ще пробваме.
Крема е течна сметана с течен шоколад.
Украса -непретенциозна-сметана

# 357
  • Мнения: 1 173
Цитат на: _Пепи_ link=topic=379025.msg10465025#msg10465025 date=1236752143
[color=blue
Най-често задаваните въпроси и отговори към тях

В: Задължително ли е да се сложи крем под захарното покритие и какъв?
О: Добре е да се сложи, защото иначе прозира, става неравно и има опастност да се свлече покритието! Най-добре е да се сложи маслен крем (слага се много тънък слой, който не се чувства при консумация), леко разреден кайсиев мармалад, който се оставя да позасъхне или шоколадов ганаш, но с повече шоколад за да държи добре!
Това прочетено на български език няма как да не бъде разбрано  Naughty Naughty Naughty
Риен с нас  си през последните няколко теми , още повече като се разрази "спора" . Надявам се помниш че аз с 2 ръце защитавах " новите и питащите " , но пък явно човек си има граници . Вярно е - никой не е длъжен да отговаря , само че както си забелязала вече доста от "по старите"  не пишат - тогава ...? Ако сами не си прочетем нещата (поне малко от малко), някой ще ти даде не чак до там добър съвет и после " ама що не ми се получи ..."
Силрай да ти е жива и здрава рожденичката - мини торта ли е отгоре ? С какви размери? Получила се е много добре ( на места блата си личи - това от топлото ли ти се получи...? При мен се е  случвало независимо колко добре е загладена тортата и после покрита , като отпусне маслото отдолу и да се набере? Предполагам иска повече захар за да го "държи"
 Ванче ма много "черничко " това бебоче , що не му сложи малко бяло  Mr. Green Търси ли прилика с "бебето" или...?Ако не си . защо реши да му правиш "човешки нос" то бебоците в повечето случаи имат едни мънички нослета - с малко топченце за нос по добре като чели щеше да изглежда newsm78 . Иначе ми харесва тортата , джуджето ти пак е правило ню- ню -та  Mr. Green
Бъни какви са тези вкусотии рано сутринта поне при мен е рано де
 Шемет притегли - от чаша до чаша има разлика .Аз си взех дигитален кантар , сега поне няма да имам извинения защо не ми се получават ам. маслени блатове
 Пепи вярно Снежанка не се е получила идеална , но ДЖУДЖЕТАТА са страхотни просто . Нямам думи ( ще ги крада веднага за идея). На другата само боята по листата не ми допада - някак си се набиват в очите , но като композиция и изработка нямам забележка
днес го ударих на критика да не речете че само си хвалим тортите  Mr. Green

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 16:00 от raya_рая

# 358
  • Мнения: 4 358
Здравейте момичета.Аз както писах от тколкова торти тук и тяхното гледане ще вземе да ми стане нещо hahaha.Та като няма поводче аз си спретнах една от любимите ми типове торти - сочна и сметанеста.МММММММММММММММ Heart Eyes с голям кеф снощи излапах Sick айде сега няма да казвам Sick.


Вътре тортата е с пандишпанови блатове на Пепи. Пепи  bouquet страхотни са.За първи път ми се получи пандишпанов блат.Исках да разрежа блата на 3, но успях да го срежа само на 2 блата.
Сиропирах щедро както Албенка прави със сок от ягодов компот домашен.Крема е готварска сметана разбита съсзахар, обезсолена извара, прясно мляко.Всичко разбих до еднородна гладка консистенция.
Имам и въпрос - опитах се да направя желиран слой отгоре със сок от компот, но не се получи.Стана тънко.Малко ли сложих не знам newsm78.Залях върху сметаната отгоре и въпреки ,че имаше борд от розички взе да се разтича надолу и аз спрях Sick.Как точно правите плънен желиран слой отгоре.Желирания сок разпотен на водна баня чакате ли да изстине или още топъл заливате newsm78
Карчита и твоята торта е страшно апепитна Peace, Албенка и Пепи мелси за видеото Hug.
Стефи много е яко ферарито.Много изпипана торта Peace Peace Peace, Силрай да ти е жива и здрава малката принцеска Hug.Ще чакаме подробности за тортичката - много е хубава Peace.
Ванче бебешката тортичка е един път Peace.А какво стана с онази торта за сестричката . да не съм я пропуснала newsm78

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 13:21 от Бъни

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ха, здравейте и от мен.

Силве и тук да пожелая на Рая много здраве и щастие.

Ванче, тортата е станала много добре- за лицето сама си казала- няма какво и аз да го коментирам. А ти с тази грандомания ще ме побъркаш  Joy

Бъни, много апетитно парче. Сега за желирането : когато правя желе отгоре, сглобявам тортата в ринг и чак след като желето стегне разгопчавам и довършвам декорацията Simple Smile

И от мен 2 торти. При детската не съм доволна от фигурата на Снежанка. Не прецених колко да е голямо тялото и стана несъразмерна и късокрака  Sad



детайл:



И една за 50-годишен юбилей, на която цветовете са много по-нежни, но навън е доста мрачно и снимките не стават добре Sad







Общи условия

Активация на акаунт