Моля за помощ за баба и 2 годишно детенце

  • 7 169
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 854
Kak се спасява дете в България?

# 76
  • Мнения: 804
Ами както става по цял свят. На първо място като се извади детето от рисковата среда в която живее. Проверка, съд, дом...
Ако "социалните" каки бяха загрижени повече за детето отколкото за котките можеше и да се получи.  Въздържам се да навляза в подробности защото ще кажа лоши неща.

# 77
  • Мнения: 854
Ясно.

п.п. Господ да ни пази от подобни добри намерения.

# 78
  • Мнения: 804
Ясно, че не ти е ясно.
Когато грижата към животните превъзхожда по приоритет грижата към хората (децата) индивидът подлежи на лечение.
Нали не искаш да кажеш, че детето би било по-зле, ако се отглежда в дом или в приемно семейство, отколкото в компанията на въшливи, крастави , болни котки в къщата на склеротична последователка на Б.Б.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

п.п. Господ да ни пази от подобни добри намерения.

Господ да ни пази от парадираща неграмотност.
Ако всички вие бяхте наясно как се настанява едно дете в дом, нямаше да се криете зад "добрите" си намерения. Защото настаняването в дом е последна и най-крайна мярка, като приоритетна е алтернативната приемна грижа, а общите тенденции са разширяване на мрежата на приемни родители и деинституционализацията на децата.

П.П. Погледнах във форума ви, провокирана от този неканен наплив тук. Срамувам се дори да цитирам епитетите с които си служите по отношение на потребителите на бг мама. Това, което бих ви подсказала съвсем добронамерено е, че нито една проява на противопоставяне на форумски общества тук до този момент не е просъществувала. Не се опитвайте и сега.
Дори и защото някак не стои добре на бликащия ви алтруизъм.

# 80
  • Мнения: 2 353
  От цялото дърдорене не разбрах - можем ли по някакъв начин да помогнем на детето? Какво да събираме и на кого да го пратим?

# 81
  • Мнения: 2 353
  Относно плюнките в другия форум - от същите "плиткоумни" потребителки на бг-мамма е изтекла доста помощ към най-различни деца (и не само), тъй че няма какво толкова да се вглеждате в пъповете си. Всеки може да помага с различни неща, точно това е най-хубавото.

# 82
  • Мнения: 127
Проблемът е в това,че не само не се помага се и вреди.Извеждането на детето от дома,в който единствено може да намери обич и прегръдка не е помощ.Помощ оказват хората,които постепенно се грижат животните да бъдат кастрирани,изведени от къщата,било при приемни стопани или нови такива.Много хора тук не ги е грижа за котките,но и те душа носят.Няма да бъдат изхвърлени на улицата.Ще бъдат преместени някъде.Никой не иска от майките тук да помагат за котките.Има други хора,които ще го направят.Тук се търси помощ за детето и бабата,но както в 90% от темите тук,се почва с обиди и конфликти.Затова са и епитетите в дог.бг.Тук винаги се ядем един друг,наместо да се обединяваме.
Аз съм член и да двата форума,отглеждам детето си с котка.Преувеличавате!

# 83
  • Мнения: 2 353
 
Проблемът е в това,че не само не се помага се и вреди.
  Ами кажи как да помогнем.
  Много е хубаво, че сте реагирали веднага и сте направили толкова много неща!

# 84
  • Мнения: 3 634
Натикот, не си права! Аз само чета, че който иска да помогне. С какво?! Трети път птредлагам медицински тестове за детето и лекарства, ако се окаже, че са необходими. Поисках списък с нуждите на бабата и детето, поисках размери на дрехи! Шеста страница и циклим само на едно и също! Защо трябва да прескачам от един форум в друг?! Който отправя апел е длъжен да предостави пълна информация!

Нямам думи за отношението на новаците и гостите в темата!  Stop

# 85
  • Мнения: 854
И аз за н-ти път казвам който иска да се свърже със социалната работничка, тя има пълна информация какво е нужно. Няма нужда да си лафим тук.
Чак пък длъжен, че и подчертано. Давам линк към друга тема, не съм в час със случващото се, очевидно е и безсмилено да се пише по темата.
Който иска да помогне ще намери начин, като драскането из форума е най-бавния и обиновено с най-объркана информация.
В другия форум още на следващия ден от пускането на темата отидоха хора на място, няколко дена след това беше пуснат тока, бяха са занесени дрехи, храна, играчки за детето.


п.п. Отделно всички женски котки са кастрирани. Половината котки са изнесени от там. Купени са ваксини и обезпаразитяващи,които ще им бъдат сложени тези дни. Занесена е и храна за животните за поне месец напред.
По този начин прекспонираните людоеди (чиято бройка растеше от пост на пост тук), заплаха за здравето стават постепенно по-малко на брой, лекувани и ваксинирани и хранени, за да не нападат хора.  Tired

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 16:40 от bushkata

# 86
  • Мнения: 2 401
Много искам да знам коя институция представлява "социалната работничка", ако не е тайна разбира се.

# 87
  • Мнения: 1 217
  От цялото дърдорене не разбрах - можем ли по някакъв начин да помогнем на детето? Какво да събираме и на кого да го пратим?
И аз от това се интересувам.Тук като че повече загриженост за котките усещам.

# 88
  • Мнения: 3 634
Много искам да знам коя институция представлява "социалната работничка", ако не е тайна разбира се.

Тайна е! Всичко е тайна! Наложително е да звъним всеки по отделно на социалната, за да си дублираме информацията по няколко пъти! Е, аз ще се обадя утре и ще се чуя с тази мистериозна госпожа и понеже съм проста аматьорка ще напиша тук какво сме говорили с нея.

Каква конфиденциалност! Някоя от котките да не е на Бин Ладен?!

# 89
  • Мнения: 0
Всеки миг в който почти бебе може да бъде заразено, издрано и нахапано от неваксинирани животни, склонни към канибализъм, считам, че би могъл да бъде фатален за него.

Животните и хората се ваксинират срещу различни болести, за да не се разболеят от тях, а не обратното - ТЕ не са опасни за околните.


Трети път птредлагам медицински тестове за детето и лекарства, ако се окаже, че са необходими.

Защо?

Общи условия

Активация на акаунт