За шумовете в панелните блокове

  • 16 935
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 88
И все пак моля да приемете наличието на различна гледна точка от вашата!!!
Моето разбиране за нормално съжителство с околните е изградено от друго разбиране-компромиса!Досега така съм се разбирала с всички и нямам оплаквания от никой.Нито от съседи,нито от други.Всеки,който желае може да опита. Peace

# 91
  • Мнения: 22 908
Компромиси се правят,но не ежедневно.

# 92
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз писах и по-напред в темата,но сега имам нужда от помощ.Правим ремонт.Пазим тишина до 10сутринта и от 14 до 16ч.Обаче вчера и днес един съсед идва и ни заплашва с някаква глоба от 5000лв,защото в 12ч наобяд мъжа ми пробива дупки.Не е приятно,знам,стараем се възможно най малко да шумим,но се налага.Та,съседа твърди,че от 1май т,г, влиза в сила закон,според който не можем да вдигаме шум от 13 до 17ч Rolling Eyes.Каза,че ще извиса полиция да ни глоби.Аз не мога да намеря този закон.В това,което намирам в ДВ ние си спазваме правилата.Искам обаче да го видя този закон и да си го принтирам.

# 93
  • Мнения: 22 908
Валенце,до 1-ви май има време,ремонтирайте си.Сестра ми също правиха ремонт наскоро и имаше такива съседи,които постоянно да им създават проблеми.Същите съседи не са правили ремонт от.....30 години,със сигурност.Зет ми ги отсвири,като има каза,че спазва часовете за почивка ,събота и неделя също,така че да си гледат работата.За новия закон знам,че ако искаме да правим ремонт,трябва с едноседмичен срок за предизвестие да уведомим с бележка съседите.За часовете за почивка нищо не съм чула.Макар,че е неприятно,всеки има право да реновира жилището си,стига да не прави ремонта една година,примерно.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 13:51 от ДесиХ2

# 94
  • София
  • Мнения: 9 860
Благодаря ти,Деси!Ние часовете си ги спазваме,но искам черно на бяло да му покажа какво пише в закона.А това,което имам е от Държавен вестник 2002г.искам да го видя този нов закон.Ние до 1май ще сме приключили.Но ми се ще да видя закона.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 975
Аз писах и по-напред в темата,но сега имам нужда от помощ.Правим ремонт.Пазим тишина до 10сутринта и от 14 до 16ч.Обаче вчера и днес един съсед идва и ни заплашва с някаква глоба от 5000лв,защото в 12ч наобяд мъжа ми пробива дупки.Не е приятно,знам,стараем се възможно най малко да шумим,но се налага.Та,съседа твърди,че от 1май т,г, влиза в сила закон,според който не можем да вдигаме шум от 13 до 17ч Rolling Eyes.Каза,че ще извиса полиция да ни глоби.Аз не мога да намеря този закон.В това,което намирам в ДВ ние си спазваме правилата.Искам обаче да го видя този закон и да си го принтирам.
Когато правихме ремонт,нашите майстори споменаха че от районното кметство издавали някакъв документ с който се разрешава за определен срок от време(1-2 месеца докато трае ремонта)да се работи без да се спазват часовете за почивка от 8-до 20ч.Струва си да се провери за този вариант(не зная дали все още е действащ,беше преди 3год.)след като не срещате разбиране от страна на съседите.Успех.

# 96
  • София
  • Мнения: 9 860
 ellia ,да,струва си,но ние нямаме майстори,съпруга ми си прави всичко сам и спазва стриктно  часовете за почивка.а идват да ни правят забележка извън тези часове.Вчера същия съсед е идвал в 16,30 и е помолил мъжа ми да не чука до 17,30.Децата му спели.Мъжа ми спрял да ремонтира.Ей така от човешка гледна точка.Днес пък идва преди 14ч да прави забележка.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 975
То и ние имахме същите проблеми със съседите,сякаш на тях един ден няма да им се наложи до ремонтират своя апартамент.

# 98
  • Мнения: 46 518
...
Моето разбиране за нормално съжителство с околните е изградено от друго разбиране-компромиса! ...

И какъв е компромисът, който прави тя  Laughing компромисите не може да се правят само от едната страна. Още повече, когато засягат съня.
Ако е за 1 вечер, ще направя компромис, но всекидневно - не.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 194
Ние също живеем в панелен блок, в който и най-малкият шум се чува. Имаме малко дете, което скача, играе, т.е вдига не малко шум, съседите отдолу пък имат куче, което лае, вие, но никога до сега не сме имали разправии, взаимният компромис е налице, така, че проблемът може да се разреши с проява на търпимост и от двете страни.

# 100
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Валенце, нашият домоуправител има този закон, който наистина влиза в сила от 1-ви май. Беше сниман от Държавен вестник. В него пишеше, че трябва да се плащат и общи  разходи и за домашно животно, което излиза на разходка.

# 101
  • София
  • Мнения: 9 860
Да де,Валя,ама и в този закон пише ,че тишина се пази от 14 до 16ч.
Комшо се е усетил ,че е в грешка ,и онзи ден като видля мъжа ми го помолил,подчертавам помолил Mr. Green,ако може да не вдига шум от 13 до 17ч,че децата спят.Мъж ми нали си е добряк се е съгласил.
Иначе закона го видях,Никол ми го прати.

# 102
  • Мнения: 88
Бреейййй,че хора имало по света....тва все едно за друга България чета тука....или аз не съм в час...ремонта да няма цял живот да го правите...или сте единствените,които го правят....знам ли,досега такива снобски истории около мен не е имало и направо  Shocked  ей така изглеждам като чета

# 103
  • Мнения: 1 632
Валенцето, колко са големи децата на този съсед?
Много са ми странни, хора като този съсед!
От 10-13 и после от 17 до колко може да тропа твоят мъж?
Аз пък имам съседка, която я дразни музиката, която пускаме и  редовно ни прави скандали за щяло и не щяло,
но пък тя може да ни лудва с мазна чалга в 8 сутринта. Sick

Общи условия

Активация на акаунт