ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 407
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 1 905
  • София
  • Мнения: 8 306
г-н Джонев,
има ли възможност децата, които са класирани автоматично да отпадат от опашките освен, ако родителите им не активират кандидатури за по-предно класиране.
Може и да бъркам, но ми се струва, че така ще се по разчистят опашките.

# 1 906
  • Мнения: 3 993
По никакъв начин не сме говорители на Общината. Носим своите отговорности и правим всичко възможно системата да работи нормално.
Екип ИСОДГ

Екип ИСОДГ,
Като не сте говорители на общината, кой ви е упълномощил да отговаряте на родителски въпроси, отнасящи се до прилагането на правилата и критериите? Ако сте отговорни само за техническата работа на системата, как давате отговори за евентуални решения и тълкувания на правилата?

Сега два ваши цитата, съдържащи противоречие - текстовете в синьо:

Не е ясно дали ще се публикуват списъците на прехвърлените деца от предходните групи, но най-малко ще се вижда техния брой. Това е решение на Дирекция "Образование". Списъците на класираните и записаните ще се виждат - както и досега - но само за няколко класирания назад от съображения за сигурност. Всички списъци и данни ще са достъпни за членовете на Работната група. Ако има необходимост от проверка, те ще могат да я направят.
Броят на записаните и посещаващи деца (за всеки набор във всяка градина) ще се вижда постоянно.
Екип ИСОДГ

и

Няма нужда да изнервяте обстановката допълнително.
През целия период от първоначалното класиране до септември списъците от всички класирания ще са видими - както е в момента. Ограничение ще бъде наложено след септември, за да не може, който когато пожелае да види кои деца посещават определена градина. Регистърът с всички деца ще е достъпен до членове на Работната група, за да могат да изпълняват контролни функции съгласно Чл. 4.1 от Правилата за прием.
Екип ИСОДГ

Първо казвате, че броят на посещаващите градините деца ще се виждат постоянно. После пишете, че след месец септември няма да можем да виждаме кои деца посещават определена градина.
Знаете много добре исканията на родителите за прозрачност! Ако няма да прикривате "парашутистите", защо ще криете списъците на посещаващите деца след септември?
Моля, обяснете противоречието в изказванията си! Точно за това говорех, когато ви казах,че внасяте смут и раздразнение между родителите, като се изказвате неподготвени. Като не сте компетентни да отговорите, не го правете изобщо! Нали решенията са на дирекция "Образование", те ли ви упълномощиха да ги тълкувате пред родителите?

# 1 907
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз, честно казано, противоречие не виждам - екипа казва, че бройката на децата от дадения набор ще се вижда /това го разбирам така - записани набор 2006 - ХХХ броя, посещаващи ХХУ броя/, но няма да се вижда кои точно деца са записани и кои точно деца посещават/не посещават ДГ.
Мен, честно казано, изобщо не ме вълнува кои деца са записани, а още по-малко дали посещават ДГ, може да са болнави и т.н. И да виждам тези цифри, след като са приети и нищо не може да промени този факт - за мен е безсмислено.

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 20:53 от Ники.

# 1 908
  • Мнения: 7
От всичко което прочетох излиза, че моето дете, ако не се класира за |-ва яслена група тази година ще си седи на опашка и системата ще го прехвърля автоматично към чакащите за съответната група при навършване на възрастта /ако не се промени регламента, разбира се/ и така всяка година до подготвителната група. Така ли е наистина, или ще трябва да кандидатстваме всяка година?
Извинявам се, ако въпроса ми се повтаря, но вече се обърках от толкова много правила и регламенти. И все повече се замислям за следващата година, имайки предвид перспективите ни за тази.

# 1 909
  • Мнения: 2 280
От всичко което прочетох излиза, че моето дете, ако не се класира за |-ва яслена група тази година ще си седи на опашка и системата ще го прехвърля автоматично към чакащите за съответната група при навършване на възрастта /ако не се промени регламента, разбира се/ и така всяка година до подготвителната група. Така ли е наистина, или ще трябва да кандидатстваме всяка година?
Извинявам се, ако въпроса ми се повтаря, но вече се обърках от толкова много правила и регламенти. И все повече се замислям за следващата година, имайки предвид перспективите ни за тази.

Точно така е...поне ако не се измисли нов регламент или този последния, дето все още го очакваме да се обнародва, не се промени.. Peace

# 1 910
  • Мнения: 2 280
Little wingels , и аз не виждам противоречие..
И не само това, ами независимо дали Общината е упълномощила или не Сирма да говори с родителите и да обсъжда интересуващите ги неща от новия регламент, смятам,че им прави чест факта, че ни запознават с промените, редовно, своевременно и адекватно, за да можем поне да си кажем мнението. Понякога дори се чува..
АКо на някой родител не му харесва това, което може да прочете тук, е свободен както да не чете, така и да не коментира..
Също така е свободен да коментира и да си каже какво точно не му харесва..
Уважавам твоето мнение, но не ка не излиза като всеобщо такова.
Аз лично смятам,че за родителите коментарите на кг.софия.бг са много полезни и нужни.
Смятам също, че всички бихме загубили, ако И от Сирма престанат да се интересуват от нас и терзанията ни.

# 1 911
  • София
  • Мнения: 257
Аз лично смятам,че за родителите коментарите на кг.софия.бг са много полезни и нужни.
Смятам също, че всички бихме загубили, ако И от Сирма престанат да се интересуват от нас и терзанията ни.

 newsm10

# 1 912
  • Мнения: 591
А прави ли ви впечатление, че от общината си мълчат? Нито дават пресконференции, нито медиите пишат нещо... Само от Сирма говорят. Ама е работа на общината! Но там  си траят и пазят рейтинга на Б.Б. и на ГЕРБ, той нали в предизборни дебати участва.... И никой, освен това малко затворено общество тук, не е наясно с проблема и с хаоса, който ще настъпи. Трябва да се раздуха това, което се случва в момента. Трябва да има медиен шум и граждански контрол. Иначе ще си правят, каквото поискат - и общинари, и директорки, и районни кметове, и от фирмата... Peace

# 1 913
  • Мнения: 48 100
"Трябва еди какво си", " искаме еди какво си". " не ми харесва еди какво си"... ами действайте, раздухайте, протестирайте, водете дела, пресконференции, подавайте жалби, сигнали, изксвайте проверки, надигнете глас малко... Сирма ви омайва тук, та скоро и във форума няма да протестирате...и утре като рекат да затворят градинит епоради липса на интерес, пак ще си трайкате... Joy

# 1 914
  • Мнения: 238
Поради необходимост от техническа поддръжка и внедряване на новия регламент, системата няма да работи на 28.03 и 29.03.2009 г. (събота и неделя).

На 30.03.2009 г. ще бъдат обявени свободните места за групите с прием от септември. На тази дата кандидатурите на децата, родени 2006 г. и по-малки ще бъдат прехвърлени към опашките за групите с прием от септември. Първоначално опашките няма да бъдат подредени по точки – само ще се виждат като списък по азбучен ред.

Системата ще бъде затворена за актуализация от 18:00 на 27.03.2009 г. до 10:00 на 6.04.2009 г. В този интервал няма да може да правите промени по профилите или кандидатурите, но ще може да виждате информацията.

От 6.04.2009 г. ще може да актуализирате профилите си и да добавяте информация за критериите по Правилата за прием и за допълнителните критерии от педагогическите съвети на градините. От тази дата ще може да добавяте нови кандидатури и да размествате досегашните, за да ги подредите по ред на желанията. Опашките ще започнат да се подреждат по точки.

За родители на деца, родени 2005 г. и по-големи: Няма да има класирания за групи с текущ прием на: 28.03, 4.04 и 11.04.2009г. След това класиранията за групи с текущ прием ще продължат ежеседмично по досегашните правила от 2008 г.

Екип ИСОДГ


 Това означава ли, че на въпросните първоначални опашки, ще има деца, които всъщност вече са приети в държавни или частни заведения, но още не са им изчистени имената от системата и си стоят като чакащи? Кога ще се види реалната бройка на кандидатстващите за тази година деца? Дали след като родителите актуализират профилите по новите критерии, останалите имена ще изчезнат?

# 1 915
  • София
  • Мнения: 1 541
Чакам утрешният ден с нетърпение и желая на всички Успех  Hug

# 1 916
  • Мнения: 2 280
Преди време г-н Джонев беше обещал, че ще изчистят опашките...когато извадят списъците с реално посещаващите Дг деца ..
Обаче...леко се съмнявам, понеже..чакащите за преместване пак се очаква да са на същите опашки, заедно с чакащите за прием..
Единственото, което обещаха 100% е, че ако си приет по 2-ро желание, всичките ти по-ниски кандидатури, автоматично ще отпадат..
А ако си приет по първо желание- отпадат всички кандидатури..
Което..като се има впредвид,че тази година основно децата ще се приемат по първо и второ желание звучи доста добре.., но..не достатъчно..
Другото, което обещаха е, че който попълни въпросниците излиза напред с броя си точки, а който не го попълни..остава назад по опашките..т.е..предполагам, че тия родители, които не искат да си местят децата просто няма да си попълнят въпросниците и..дори да висят по опашките, няма да са на предни позиции и да бъдат приемани по няколко пъти доакто някой се сети да ги уведоми и да разбере, че те вече нямат намерение да се местят..

Аз много бих искала да разбера кога ще бъдат обявени общия брой свободни места за септември 2009 и..броя неповтарящи се ЕГН-та на деца, които не са приети в ДГ..по набори..
Имам неприятното предчувствие,че прогнозите, че през тази година ще бъдат приети 60% от кандидатстващите деца от набор 2006 са силно преувеличени и неверни...(впредвид вече "уплътнениете" групи)

# 1 917
  • Мнения: 238
...
Аз много бих искала да разбера кога ще бъдат обявени общия брой свободни места за септември 2009 и..броя неповтарящи се ЕГН-та на деца, които не са приети в ДГ..по набори..
Имам неприятното предчувствие,че прогнозите, че през тази година ще бъдат приети 60% от кандидатстващите деца от набор 2006 са силно преувеличени и неверни...(впредвид вече "уплътнениете" групи)

 Да, аз също искам всички да разберем най-накрая, колко са всъщност неприетите деца и колко са местата по градините. Дано най-накрая нещата да се изяснят и да се спре със спекулациите.

# 1 918
  • София
  • Мнения: 316
И в крайна сметка ще разберем това, което те искат да разберем и когато те решат, независимо и въпреки нас, така че или да си ги обсъждаме или да отиваме пред кметството овреме иначе това тук не мисля че ще ни помогне на приема. Наистина защо никоя медия не обелва и дума по въпроса... доста странно ми се вижда... ама то пък какво ли има да се каже дето да не е ясно вече...

# 1 919
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
Как? Та нима не се говори за промените в закона за образованието ... касаещи облеклото на учениците в училище?  Twisted Evil И покрай това минават метър, с недомлъвки всички останали недомислици, сред които и споменатото от Дидиа, на което поне тя обърна специално внимание: ако се приеме в този вид, ще чакаме децата да станат на 3, за да посещават градина, ако и да са родени на 31.12. Дреме му някой, освен на родителите  #2gunfire #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт