ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 221
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 1 920
  • Мнения: 591
Например, майки, които нямат нет или имат, но не четат нашата тема, откъде се информират за кандидатстването? Не е ли задължение на общината да разгласи новите критерии? ТЕзи майки какво, да обикалят от градина на градина ли? Едва ли някой от представителите на местната власт може да даде оправдание, че има интернет, сайт и тема в БГ-мамата... Щото все още нетът не е законово задължение за начин на информираност на цялото гражданство, нали? Sick И всъщност, г-н Джонев от ОбС ли е оторизиран да ни отговаря или просто на своя добра воля го прави?  newsm78 Много въпросителни...

# 1 921
аз мисля, сега като започне поетапното публикуване на критерии, указания, бройки и т.н., както го обявиха в графика да започнем да следим данните
заплюваш си мечтаната ДГ и следиш бройки и имена и точки
ай са сбъркали в цифрите... подаваме питанка до дирекция образование...
а като приключи първото класиране ще може със събраните данни да се оплачем където намерим... то ще се падне точно по изборно време, а тогава кирливи ризи всеки събира.. и ще се разчуе... обаче всичко на гърба на децата... а и резултата е съмнителен..

аз пак ще се помоля... дано да се направи системата единствена за всички ДГ и да без нея да неможе нищо... да има прозрачност от всякъде...

полудяваме бавно

# 1 922
  • Мнения: 135
Цитат

 Да, аз също искам всички да разберем най-накрая, колко са всъщност неприетите деца и колко са местата по градините. Дано най-накрая нещата да се изяснят и да се спре със спекулациите.

Всички се молим това да стане  baby_neutral

# 1 923
  • София
  • Мнения: 1 775
Lovi - татко.

Към екипа на ИСОДГ
Как точно членовете на работната група ще осъществяват контрол?
От кои работни места, работни станции, акаунти и т.н.
Може да ми отговорите на лични или на мейла.

# 1 924
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Lovi - татко.

Към екипа на ИСОДГ
Как точно членовете на работната група ще осъществяват контрол?
От кои работни места, работни станции, акаунти и т.н.
Може да ми отговорите на лични или на мейла.

Лови-татко, ако получиш отговор и той не е държавна тайна,моля те да го споделиш.
 Както твърдят от ИСОДГ, би трябвало щурчо и аз да можем да поискаме да видим списъка с деца в две от вълнуващите ни ОДЗ-та.
 И ако грешим и напразно хвърляме кал срещу общината-публично да си посипем главата с пепел Wink

# 1 925
  • Мнения: 283
Имам спешен въпрос. Ако сме класирани по трето желание и се запишем, означава ли това, че губим възможността за последващи класирание за по-приоритетни Детски градини? Или да се запишем, за да не си губим мястото и да чакаме класиране по-нататък. Става въпрос за дете, родено 2005г., регистрирамо по старата система. Въпросът ми е спешен, защото срокът за записване е 27.03.2009г. Ще изпусна и ще загубя мястото си, където сме класирани. БЛАГОДАРЯ

# 1 926
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Александра,по сега действащия регламент-можеш да запишеш детето си , но си оставаш и на опашките за първите две желания. ( Същото правило се очаква  да важи и при новия регламент.)

 И още
За родители на деца, родени 2005 г. и по-големи: Няма да има класирания за групи с текущ прием на: 28.03, 4.04 и 11.04.2009г. След това класиранията за групи с текущ прием ще продължат ежеседмично по досегашните правила от 2008 г.

 Излиза,че ако сте класирани тази (отминалата) събота,то мястото ще ви се пази цели 3 седмици,понеже следващо класиране има чак на 18.04. Дотогава можеш да мислиш още.

 Надявам се,че днес тук ще ти отговорят и от ИСОДГ .

# 1 927
  • Мнения: 389
Александра ,след приемането на новия регламент, деца родени 2005,2004,...... остават по стария регламент и на старите опашки
За тях няма да важат новите правила

# 1 928
  • Мнения: 96
Момичета, днес ли очакваме доп.критерии на ПС или не е сигурно Simple Smile

# 1 929
  • Мнения: 7
Да. Поне така обещаха

# 1 930
  • Мнения: 47

T. е. не е сигурно... Sick

# 1 931
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Честито! Излязоха критериите!
 Вижте си желаните градини. Peace

# 1 932
  • Мнения: 188
Критериите са различни за всяка градина! Успех в събирането на точки!

# 1 933
  • София
  • Мнения: 6 011
Нищо неочаквано. Както се очакваше - навсякде е прието брат/сестра, а дори видях и предимство за породени /деца, родени в рамките на 24 месеца/.
Много съм доволна от критерия "административен адрес в района".

# 1 934
  • Мнения: 155
Очаквах повече критерии!

Общи условия

Активация на акаунт