второ дете или кариера

  • 8 146
  • 137
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 194
Тъй де, хората са различни.
Това исках да кажа.

# 76
  • София
  • Мнения: 146
И аз да се включа,защото ме вълнува донякъде този въпрос.На 34 г съм и мислим за второ,а за кариерата какво да кажа-преди да забременея и родя за мен беше важна кариерата,но сега....на първо място е семейството,децата.Работа ще има цял живот.Това е от мен.

# 77
  • Мнения: 2 556
Да, за мен образованието също е важно. Но не мечтая и не държа да е в училището към някое посолство примерно и от 1 клас да сме с таксите от по няколко хиляди евро напред. Синът ми учи в езковата гимназия на Плевен, училището е доста добро, чалга няма как да прослуша, след като никой у нас не слуша. Ако някое от съученичетата му слуша чалга, това не би ме притеснило, добре е детето да свиква с разнообразието на живота и с действителността - хората просто са различни.

# 78
  • София
  • Мнения: 7 194
Ако трябва да бъда откровена, колкото пъти в последните години ми се налага да пътувам извън София, оставам с впечатление, че големите провинциални градове са в пъти по-хубави за живеене от София. Говорим комплексно. Добрите училища са функция от всичко това.
Софийската езикова гимназия, която аз съм завършила преди 15 години, отдавна не е това, което беше. Тъжно, но факт.

# 79
  • Мнения: 2 556
Когато полагаме грижи за децата и мислим за тяхното бъдеще, вярвам, че ще се справим  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 37
Второ дете !

# 81
  • Мнения: 342
Второ дете.

# 82
  • Мнения: 90
Зависи от ситуацията...искахме много второ дете, така и бременността ми не свърши с добър край, но пък повреме на нея съкратиха мъжа ми-така че...за момента, мога да кажа че преоритет са финансите в семейството...
Аз работя, мъжа ми също...2 ро дете за жалост не можем да си позволим.

Ако мъжа ми има сигурна работа, веднага сме готови за това-няма да е необходимо да работя. И децата ще се осигурени..

А за моята собствена кариера..моят план е да я започна след 30-на първо място са децата! Peace

# 83
  • Мнения: 76
Зависи!
Аз съм правила аборт заради нова работа - и честно да си призная - не съжалявам.
Естествено е, че винаги по-доброто решение е второ дете, стига да е наистина осъзнато, за да не бъде обвинявано в бъдеще за евентуалния личен провал.

# 84
  • Мнения: 9 814
Кариерата няма да ми избяга. Вече достатъчно години работя за нея. И въпреки че, се реших на второ дете точно в момент на подем, не съжалявам. Напротив радвам се на нероденото си бебе.
Едва ли след години кариерата ще ме обича и ще държи на мен.

# 85
  • Linz
  • Мнения: 11 619
как може да ти хрумне да сравняваш и/или да избираш м/у дете (живо същество) и кариера (нещо преходно и субективно)?
И аз това си помислих щом прочетох темата.

Аз съм убедена, че както може да се осигури 1 дете, така може и 2-3. Не виждам как ако е 1, ще му дам света, пък ако са 2 примерно, ще ги оставя да мизерстват или какво? Губи ми се логиката нещо. Щом едното ще има образование, и другите ще имат. Идеята да имаш само 1 дете, за да му осигуриш "всичко" ми е супер странна, защото накрая това "всичко" обикновено е някоя панелка да речем...
Ми не, ако искам да си дам детето в частното училище към някое посолство, ще мога да осигуря няколко хиляди евро годишно (благодарение на презряната кариера).
Ако са две или повече деца, явно няма да мога.
(Не мога да си изкривя душата, детската ми мечта не е да си тръсна отрочето в кварталното училище с чалгата).
Не говорим за недвижимо имущество, а за ОБРАЗОВАНИЕ.
И за даване на възможности, а не на квадратни метри.
Със скъпо училище няма да осигуриш повече възможности. И в "най-чалгарското" училище да е, ако има потенциал детето ще се развие. И обратно- и милиони да инвестираш в образованието, може и да няма файда. Всичко си зависи от детето и от неговите възможности. И от преподавателя естествено. Учителската професия е призвание, докато частното образование е просто доходен бизнес.
Нищо материално не може да замести това, което може да даде братче или сестриче. Радвам се, че го осъзнах навреме, защото и аз бях изпаднала в подобно заблуждение. Оказа се, че кварталното ни училище дава отлично образование. И имахме късмета да попаднем на перфектната учителка!

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
А защо или дете или кариера -аз бих избрала и двете просто ги подреди  във времето. И тъй като си на 36 значи приоритет ти е детето. После кариерата ,няма страшно човек може и на 40 да се реализира.

# 87
  • Мнения: 90
Едва ли след години кариерата ще ме обича и ще държи на мен.

Много точно казано!
Поздравления!   bouquet  bouquet  bouquet

# 88
  • Мнения: 486
И аз не разбирам защо ИЛИ ?Имам дъщеря - работохоличка съм и обожавам малката.Роди се недоносена имахме проблеми, терапий...е гледах я 7 месеца /3-10месец, пред 3 беше по болници/ после се върнах на работа, оставих я на бавачка и на нашият татко който много ме подкрепя/за наша радост има и ненормирано работмо време/.И не не съм изгубила връзката с дъщеря си, вече на 2г, и на ясла.Прекарвам всяка свободна минута с нея.И сега се молим за още едно детенце....а кариерата няма да ми избяга.Нито мсиля да я прекъсвам за дълго.Няма по-голямо щастие от децата.И ако трябваше да избирам , дори не бих се замислила -избирам децата.

# 89
  • София
  • Мнения: 7 194
Със скъпо училище няма да осигуриш повече възможности. И в "най-чалгарското" училище да е, ако има потенциал детето ще се развие. И обратно- и милиони да инвестираш в образованието, може и да няма файда. Всичко си зависи от детето и от неговите възможности. И от преподавателя естествено. Учителската професия е призвание, докато
Не е вярно.
Формулата е друга - гени + околна среда.
И разбира се, че само по критерий "частно училище" не може да се направи избор.
Иначе - сори - аз съм едно дете и винаги съм се чувствала прекрасно.

Общи условия

Активация на акаунт