от какво се страхуват децата ви?

  • 4 080
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
да,за смъртта е така.аз даже нямам предвид детето да не се страхува,нали повечето нормални хора също изпитват страх от нея и неизвестното там.но имам предвид по някакъв начин да им помогнем да приемат този страх и да живеят нормално с него...а като говорим за това,когато децата имат въпроси,просто да им помогнем да не се тормозят чак толкова...а и те се чувстват по-добре като знаят,че това е нещо нормално,неизбежно,и че това което изпитват не е лошо или ненормално.

# 61
  • Мнения: 4 434
За сега го е страх от една леля,защото тя неосъзнато като го хване и приказва на висок тон....

..и той като я види,започва един рев,да се гушка в мен или тати Twisted Evil

..едно момче пък на моя приятелка от цветя го е страх(на 1 год.и половина)

# 62
  • Мнения: 1 725
Настя се страхува ужасно от прахосмукачката, но само нашата. Днес при съседката фиксира нейната прохусмукачка в стаята, разгледа я от разстояние, не реагира, но и не отиде близо до нея. От дядо ми по бащина линия,  Rolling Eyes  а уж са една зодия! Той твърди, че има по-силна енергия и урочасващ поглед (аз много не ги вярвам тия) - разправя, че като застанел до ТВ се оправяла картината, а с баба ми не се получавало. Отскоро не смее да мръдне и започва да плаче, когато е с мокри боси крачета на пода или стъпне върху мокро. Това, след като я оставих мокра в банята на пода, за да сменя водата във ваничката и тя се подхлъзна и падна. Иначе толкова често си пада откак я помня, но само, ако много я заболи се разплаква. Но умее добре да пада, успява да упражни контрол някак, други майки чак се чудят как става и продължава сякаш нищо не е станало. Докато при подхлъзване с мокри крачета, тогава скоростта на залитане е твърде голяма, за да може да реагира.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
мами,когато не забравите,пишете и възрастта на дечицата,за да се ориентираме горе-долу за каква възраст страхове от какво преобладват. Hug
и начини за да помагаме на децата да ги преодоляват или поне да не се тормозят прекалено,доколкото това е възможно,че е строго индивидуално и зависи от много неща е ясно. Thinking
благодаря още веднъж на всички ,които се отзоваха на темата!  bouquet

# 64
  • Мнения: 242
Синът ми е на 2,6год. и го е страх от тъмното и огън.

# 65
  • Мнения: 919
От някой видове буболечки и от много високи хора. Laughing

# 66
  • Мнения: 299
мами,за децата,които ги е страх от смъртта,исках да ви питам вие говорите ли открито и откровено,без глупости и лъжи,по темата?вас самите страх ли вие,понякога страхът се прехвърля.
  Синът ми е на 8 г сега но преди няколко години доста се страхуваше да не умре той или ние , въпреки че не е имало такъв тъжен случай у дома. Тогава говорих с него открито и с усмивка му обясних , че както е нормално да се раждаме така е нормално и да умрем някой ден. Дълго говорихме на тази тема без скрито покрито.

# 67
  • Мнения: 743
За момента дъщеря ми /2.7г./ се страхува от "полицай Стоянов" - измислен е, за да яде. Още е твърде малка, според мен, за да има други страхове. А и аз се опитвам да давам разбираеми обяснения за нещата, които виждам, че я притесняват.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
За момента дъщеря ми /2.7г./ се страхува от "полицай Стоянов" - измислен е, за да яде.

моля,не ми се сърди,но не е ли по-добре децата да мислят за полицаите като за добри хора,към които могат да се обърнат в случай на нужда:ако се загубят,ако някой иска да им направи нещо лошо??? Shocked Shocked Shocked
децата плашени с полицаи,а те по градинки и т.н. виждам че са страшно много,възприемат полицаите като ужасни страшилища до една доста късна възраст.според мен това не е правилно.мое мнение. Peace Peace Peace
моето дете също понякога не иска да яде,но не мисля.че с плашене може да се реши този проблем,толкова тревожещ понякога за нас майките.

# 69
  • Мнения: 93
Моят син засега го е страх само от тъмното.

# 70
  • Мнения: 11 918
От нищо, ама буквално от нищо./3г.5мес/Което от своя страна мен ме притеснява.
Добре му е в тъмното, закача се с улични кучета, при което изтръпвам, височини, катерене, скачане от високо, никакъв страх.
С животни и страшни персонажи никой не го плаши, понякога го плашим с лишаване от удоволствия/ Ако не си прибереш играчките няма да отидем на разходка и т.н./

Мен в детската градина ме плашеха с милиционер/ ако някой си спомня тази дума/Плашеха ме, че ако не спя и не ям ще дойде милиционерът и ще ме вземе.Затова не плаша сина си с неща, които не пораждат реален страх.
Още нещо се сетих- веднъж се опари на печката, но въпреки това пак се опитва да пипа.

# 71
  • Мнения: 4 187
Понякога си мисля, че няма страх от нищо  Rolling Eyes.
Последно време казва - страх ме е - когато види муха, а после ходи и я гони  Grinning.... Предполагам, че копира някое приятелче от детската градина.
Обича много животни, всякакви, големи- малки, мили и страшни , иска всички да са в къщи... Няма страх и от тъмнината, понякога ходи в тоалетната, без да светва лампата . Няма страх от коли, не я е страх, че ще ме загуби в навалицата. Сигурно има и още примери, но за момента не се сещам. Не знам това добре ли е, или не, на мен не винаги ми харесва  Confused.

# 72
  • Мнения: 1 650
Мойта я е страх от хлебарки.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 576
- от това да остане сам в стая (това след като гледа филмче с отрицателни герои-плъхове);
- от огън (пак след филче - "Франклин  и пожара");
- кучета и котки, но не всички.

# 74
  • Мнения: 168
за сега от нищо не се страхува

Общи условия

Активация на акаунт