Произведено в Китай.....

  • 2 893
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 281
Тук някъде четох и съм сигурна, че е така, че  в нашите молове и по Витошка няма нищо марково, било то и произведено в Азия. Всичко било китайско и турско и само им пришивали етикетчета.  Ами аз не съм виждала качествена дреха от години в София.

Това изобщо не е вярно.

# 16
  • Мнения: 132
по-голяма част от известните марки произвеждат продуктите си в страни като китай,индия,тайланд и т.н.
В САЩ дори на скъпите кашмирени пуловерчета, жилетки т.н на Ralph Lauren пише произведено в Тайланд и тем подобни, но си е оригинално. Просто работната ръка там е по-евтина.

А за България си е ясно, че няма начин да е евтино и в същото време оригинално.
а иначе в българия дори и скъпите марки са внос от турция(от завода дубльор,за да не кажа фалшификат)

# 17
  • Мнения: 5 647
Тук някъде четох и съм сигурна, че е така, че  в нашите молове и по Витошка няма нищо марково, било то и произведено в Азия. Всичко било китайско и турско и само им пришивали етикетчета.  Ами аз не съм виждала качествена дреха от години в София.

Това изобщо не е вярно.

Мария Лу, защо мислиш, че не е вярно.  Да не би да смяташ, че след като дадена стока се продава в "МОЛ-а", то същата не е закупена от Илиянци или директно от Капалъ Чарши?
Действително почти всички големи фирми са си изнесли производствата в Китай,  Тайланд, Индия и т.н., но недей мисли, че нашите търговци зареждат директно от тези заводи или от техни дистрибутори. Дотук достигат само най-големите ментета и боклуци или пък нашите обикалят по аутлетите из Европа и купуват изостаналата стока, която тук продават на доста солени цени.

# 18
  • Мнения: 130
По повод Турция:миналата година във фирмен магазин на една фабрика( бях с преводач)отбрах стоката уточнихме бройките и така.Прибираме се в Bългария и чакам стоката на карго,идва тя,започвам да разопаковам по няколко от модел и познайте какви бяха етикетите Made in China не на всичката стока но 40 %беше китайско.Същите модели като  магазинските мостри които избрах.No comment.От фабриката потвърдиха с оправданието че не сме се уточнили правилно на място.

# 19
  • Мнения: 1 629
Не всичко е китайско и не всичко е менте. Де да беше така, отдавна да съм влязла в бизнеса с китайския джи-стар и етикетите по самолетчето, ех...
Пък и винаги ви остава вариантът с Милано, евтини полети да щеш, седмица на модата, оригинали...

# 20
  • Мнения: 4 068
Няма лошо да е китайско. Въпроса е наистина да е правено по лиценз на съответната марка и под техен контрол-тогава говорим за качество и оригинал. Иначе и там сигурно си имат малки квартални цехчета, които бълват ментета. Сега остава ние да му мислим кое стига до на-оригинала или ментето.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Никога няма да забравя и да се разделя
с първите дрешки за синът ми, изпратени
от моята приятелка, от Щатите.
Невероятни, просто извънземни, дори
тук не съм виждала такива и в най-скъпите
магазини - всички до една бяха произведени в Китай.
Има страхотни и наистина маркови неща произведени
там както и в Турция.
Аз лично не съм против китайските неща, но пък държа
да има контрол. Има неща, произведени там, които не
само че са боклуци, но са и изключително вредни з здравето,
а контрол няма  Naughty

# 22
  • Мнения: 12 665
Ама ваобще не ми пука къде е произведено. И каква марка носи. И това, че някоя колежка ще ме убеждава, че не съм маркова.

# 23
  • Мнения: 3 491
Аз лично не съм против китайските неща, но пък държа
да има контрол. Има неща, произведени там, които не
само че са боклуци, но са и изключително вредни з здравето,
а контрол няма  Naughty
Точно. В САЩ неотдавна бяха станали скандали именно по този повод: заради някакви произведени в Китай дървени влакчета, боядисани с боя с непозволено високо съдържание на олово. Не знам дали бяха стигнали до пазара, или ги бяха спрели навреме, или бяха на пазара и предупреждаваха потребителите, ако имат влакче от тази партида, да го хвърлят директно на боклука и да се обадят за компенсация. Губят ми се подробности, може би подробностите ги има тук:
http://www.recalls.gov/
Нямам нищо против китайското, но стига да се контролира добре.

# 24
  • Мнения: 7 837
Всяка трета играчка в Щатите (особено на Фишър прайс) и в момента, е с бои с завишено съдържание на олово и какво ли не. Даже в хранителните магазини продават комплектите, с които можеш да тестваш боите. Иначе, изследването на партиди играчки, става по сигнал. Не могат да проверят всичко.
Миналата година, една от ТВ беше направила тест с произволно избрана играчка в магазина - един комплект с Дора и се оказа, че стойностите на оловото, са 50 пъти над допустимото.

# 25
  • Мнения: 281
Тук някъде четох и съм сигурна, че е така, че  в нашите молове и по Витошка няма нищо марково, било то и произведено в Азия. Всичко било китайско и турско и само им пришивали етикетчета.  Ами аз не съм виждала качествена дреха от години в София.

Мария Лу, защо мислиш, че не е вярно... 

Не е вярно, че по моловете и Витошка няма нищо марково. Звучи смешно направо.
В България има официални представители на различни марки, които продават оригинална стока и актуална колекция.
Мога да ги изредя, ако искаш.

Недейте да обощавате така.

# 26
  • Мнения: 2 401
Просто си длъжна да ги изредиш при тези твърдения.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 491
Всяка трета играчка в Щатите (особено на Фишър прайс) и в момента, е с бои с завишено съдържание на олово и какво ли не. Даже в хранителните магазини продават комплектите, с които можеш да тестваш боите. Иначе, изследването на партиди играчки, става по сигнал. Не могат да проверят всичко.
Миналата година, една от ТВ беше направила тест с произволно избрана играчка в магазина - един комплект с Дора и се оказа, че стойностите на оловото, са 50 пъти над допустимото.

Кейси, за произведените в Китай играчки на Фишър прайс ли говориш? Стана ми интересно и потърсих набързо, попаднах на това:
http://www.inthenews.co.uk/news/autocodes/countries/china/fisher … toys-$1117828.htm

# 28
  • Мнения: 7 837
Да, блажка, макар че това е старо. На няколко месеца, Фишър излизат с разни изявления, хвърлящи прах в очите, как усилено се работи по ограничаване на случаите и бла-бла... Проблемът е, че те произвеждат точно най-масовите играчки, с герои, които децата харесват, така че продажбите си вървят.
Не са единствените, де, но при тях е най-масово.

На повечето играчки, които са произведени в Щатите, вече си пише, че боите са тествани и са в нормите. Нещо, което няма да видим на опаковката на китайска играчка напр.


Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 21:04 от Кейси

# 29
  • Мнения: 1 629
лесно е, минзухаре, отваряш си една Амика, примерно, и четеш последните две страници. Марка - представител - магазин - адрес.

Общи условия

Активация на акаунт