Произведено в Китай.....

  • 2 892
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 546
Невероятни, просто извънземни... всички до една бяха произведени в Китай.
Има страхотни и наистина маркови неща произведени
там както и в Турция.
Peace
В Турция има неща, които по качество не отстъпват на нито една световна марка. Цената им съответно също не отстъпва.
Чувала съм, че оригиналите имат скрити белези за идентичност и всеки добре запознат с тях, ги разпознава без грешка, защото знае какво и къде да гледа.

# 31
  • Мнения: 202
Няма лошо да е китайско. Въпроса е наистина да е правено по лиценз на съответната марка и под техен контрол-тогава говорим за качество и оригинал. Иначе и там сигурно си имат малки квартални цехчета, които бълват ментета. Сега остава ние да му мислим кое стига до на-оригинала или ментето.
Аз също.Наистина много големи марки имат производство в Китай,защото използват евтината работна ръка.Например Адидас.

# 32
  • Мнения: 1 517
През 2006, когато се роди племенницата ми, баща ми и купи от Германия няколко дрешки. Разликата от нашите беше огромна. Не съм гледала етикети и т.н., просто снаха ми си каза впечатленията след няколкото пранета. Те даже и на външен вид и нма пипане си личаха...

Пък аз днес ис купих 2 блузки, уж български, не съм гледала етикети. Струваха само...2.90 лв/ бр. От същото магазинче вече няколо пъти си купувам блузки, различна материя, на подобна цена и съм доволна от качеството.

# 33
  • Мнения: 17 546
Разликата се усеща, когато дрехата (примерно) е от качествена марка, в определена ситуация. Имам едно поло от световно известна марка, което веднъж реших да изпера в пералнята. То стана детски размер! Бях изумена и неприятно изненадана, защото беше доста скъпа дреха. Защо ли реших да го накисна, да поседи в студена вода и след това го закачих за долната част, като го оставих да съхне висящо с яката и ръкавите надолу. Размерът му се върна. А и след доста носене, видът му не се е променил изобщо и все още изглежда като ново. С друго поло се е случвало същото със смаляването, но не само че не си върна размера, а плетената материя доби вида на кече.

# 34
  • Мнения: 589

Аз имам блузка, произведена в Гоце Делчев. Ма иначе се води "марка". Mr. Green
В Гоце Делчев си се работят "марки" още от зората на търсенето на евтина работна ръка в Бг..
 Ако не знаете-да знаете,там е фабриката на Ролман,това съвсем сериозно.А преди това работеха в същата фабрика за Хуго Бос.
 А относно "китайското"- преди 26-27 години,когато в Бг само си мечтаехме за нещо вносно, зълвите на сестра ми,живеещи в Америка, изпращаха дрешки,одеяла,чаршафчета и играчки на племенника си.Всичко беше китайско или тайландско. "Прехвърляхме" си дрешките(нали такива красоти тогава тук не се продаваха) от едното дете на другото- шест деца сме изгледали с тези дрешки, не са мръднали нито на цвят,нито конците им са се скъсали...може и внуците ни да ги носят...

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 23:17 от olimpiia

# 35
  • Мнения: 3 634
Преди време кумата ми донесе блуза на Billabong от Китай с думите "Дано оцелее след първото пране, знаеш как е там!". Да ми беше купила от всичките цветове, страхотна е! Не съм много наясно с casual облеклото, но в спортните магазини няма нищо от изложените колекции в сайтовете на производителя.

# 36
  • Мнения: 106
айде и моето мнение тук. интересна и дискусионна тема.
1. бмв отдавна не се прави в германия. ама немско ли е. ДАААА!
2. дрешки, за които се дискутира-вероятно част от тях са истински, другите са менте или реплики, както им казват. просто като потребител трябва добре да се обучим /ама това си е по-скоро талант/ как да различаваме оригинал от менте. без да съм специалист или специално обучен кадър, мисля, че се научих да различавам даже на пръв поглед менте от оригинал. даже когато пише, че стоката е произведена не знам си къде

# 37
  • Мнения: 60
айде и моето мнение тук. интересна и дискусионна тема.
1. бмв отдавна не се прави в германия. ама немско ли е. ДАААА!
2. дрешки, за които се дискутира-вероятно част от тях са истински, другите са менте или реплики, както им казват. просто като потребител трябва добре да се обучим /ама това си е по-скоро талант/ как да различаваме оригинал от менте. без да съм специалист или специално обучен кадър, мисля, че се научих да различавам даже на пръв поглед менте от оригинал. даже когато пише, че стоката е произведена не знам си къде
Сподели как различаваш ментето от оригинала  Wink

# 38
  • Мнения: 106

Сподели как различаваш ментето от оригинала  Wink
[/quote]
за дрехите - основно по тъканта - има разлика между оригинал и менте. начин на изработка - китайците /защото тук става дума за тях/ не са много прецизни в изработката, използват по некачествени конци и неподходящи игли за шиене - причина за поява на дупчици по шевовете основно на трикотажните изделия.
обувките е ясно - хубавата кожа се усеща на пипане. ако е менте, следва да е изработено от по-евтин материал и няма как да не го забележиш. начина на подлепване и подшиване. марката, щампована на стелката.
при часовници и бижута нямам наблюдения. тук оставам без коментар  Wink

и за менте не бива да се смятат дрехите на ишлеме. по-горе имаше мнение колко много се шиело в българия за разни известни марки. това си е оригинал - изцяло с материали и под качествения контрол на фирмата, собственик на марката. и не само ишлемето в българия. същото се отнася и за ишлемето, произвеждано в китай - когато е по договор за ишлеме, това не е менте

# 39
  • Мнения: 483
Повечето известни марки шият дрехите си именно в Бангладеш, Индия и т.н. точно заради по-евтината работна ръка. Преди мен са обяснили, че въпреки това стандартите за качество на дадената марка остават високи и спазването им се контролира. Така, че не си мислите, че ако си купите дреха на Ралф Лорън примерно, на нея задължително трябва да пише Made in USA. Напротив. В един от официалните им магазини в САЩ на всички неща беше написано Made in Bangladesh. Съвсем оригинални са.  Peace Давам го само за пример, с много марки е така.
Абсурдно е и твърденито, че в България имало само фалшификати. Много марки имат официални магазини тук и най-лесно може да се провери на сайта им.

# 40
  • Мнения: 9 441
Цитат
.Интересно ми е има ли много дами сред вас които си мислят че блузата им,чантата или обувките с щампа Версаче,Долче за 30-60 лв са оригинални и произведени в Италия,Франция и т.н....
Версаче за 30-60лева няма. Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 6 999
Ясно е, че чанта за 45 /ли беше/ лева няма как да е с добро качество, да е с марка Весаче още по-малко.

Иначе: В София има достатъчно магазини представители на различни марки, дрехите в тях са абсолютно същите като в магазините на съответната верига извън БГ за сезона. Изобщо не поглеждам къде ми е произведена дрехата - всяка марка въвежда определени критерии към фабриките, където се шие/плете нейния продукт и следи качеството. 
Никога не съдя за дрехите според това колко са устойчиви на небрежно отношение - винаги пера според означеното на етикета. Колкото е по-скъпа една дреха, толкова по-малко 'агресия" понася.  Peace

Наскоро четох една статистика, според която 96% от световното производство на играчки е в Китай.

# 42
  • Мнения: 5 647
Тук някъде четох и съм сигурна, че е така, че  в нашите молове и по Витошка няма нищо марково, било то и произведено в Азия. Всичко било китайско и турско и само им пришивали етикетчета.  Ами аз не съм виждала качествена дреха от години в София.

Мария Лу, защо мислиш, че не е вярно... 

Не е вярно, че по моловете и Витошка няма нищо марково. Звучи смешно направо.
В България има официални представители на различни марки, които продават оригинална стока и актуална колекция.
Мога да ги изредя, ако искаш.

Недейте да обощавате така.

Да, има такива магазини, но са малко на фона на боклуците, за които всъщност ставаше въпрос в темата. Прочети отново мнението ми и недей да обобщаваш така.

# 43
  • Мнения: 281
Да, има такива магазини, но са малко на фона на боклуците, за които всъщност ставаше въпрос в темата. Прочети отново мнението ми и недей да обобщаваш така.

Моjito, написах мнението си относно моловете и Витошка, цитирайки Минзухар.
Прочети го пак.

Общи условия

Активация на акаунт