Как се вади акт за раждане и за колко време?

  • 17 556
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
усмивка08, благодаря много за разяснението. Майка ми си е родом от София, така че няма съмнение за това и оттам няма да възникнат проблеми. Но въпросчето ми е дали знаеш коя община точно обслужва ж.к. Толстой? Община Сердика ли е? Къде се намира? Аз сега живея в Надежда 6 и общината, която ме обслужва по адресна регистрация е на 20 минути пеша от нашия блок.

# 16
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
усмивка08, благодаря много за разяснението. Майка ми си е родом от София, така че няма съмнение за това и оттам няма да възникнат проблеми. Но въпросчето ми е дали знаеш коя община точно обслужва ж.к. Толстой? Община Сердика ли е? Къде се намира? Аз сега живея в Надежда 6 и общината, която ме обслужва по адресна регистрация е на 20 минути пеша от нашия блок.


 Не си ме прочела внимателно,ж.к.Толстой  се обслужва от р-н Надежда т.е  трябва да отидеш в община Надежда сектор ЕСГРАОН - гражданско състояние  и да поискаш дубликат на акта си за раждане.

# 17
  • Мнения: 4 138
стига с тоя акт бе хора. удостоверение за раждане се нарича, а не акт. актът е в една голяма книга, просто е страница от нея.
а иначе, едно копие на удостоверението за раждане се вади за 5 минути. именно то се прави по акта за раждане.

# 18
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
стига с тоя акт бе хора. удостоверение за раждане се нарича, а не акт. актът е в една голяма книга, просто е страница от нея.
а иначе, едно копие на удостоверението за раждане се вади за 5 минути. именно то се прави по акта за раждане.


   Мадааа по принцип си права, но дори и в процеса на работа удостоверението за раждане го наричаме "акт"така  е по познато и по близко до обикновения гражданин. В същност именно заради такива  "уточнения", направени с такъв тон, рядко се включвам, дори и да мога да помогна както е в конкретния  случай и си мисля,че вече действително ще ми е за последно. Още нещо   да уточня, че с напредването на технологиите акта за раждане вече не е в "голяма книга" ,а  листовете формат А4 се събират в папки и в края на всяка година се подвързват.                       

# 19
  • Мнения: 4 138
на тона ми нищо му няма, просто е добре нещата да се наричат с коректните им имена Wink и си мисля, че точно служителите, запознати с подробности би трябвало да спомагат за ограмотяването на народа.
стига се фръцка, защото наистина нямаш повод. много сте обидчиви пък.........

ми ето, значи и за голямата книга не съм на грешна следа. подвързва се, с твърди корици, дин а 4, демек, става дебела книга.

# 20
  • Мнения: 1 111
 Аз в петък изкарах дубликат на удостоверението за раждане на сина ми, стана за 10 минути.Не попълвах молба, служителката в кметството само ме пита през коя година е роден и месеца, извади една дебела книга и го намери, разпечата го, платих два и петдесет такса, показах лична карта и готово. Simple Smile
 А, и удостоверенията се издават от кметството, на чиято територия е здравното заведение, в което е родено детето.

Общи условия

Активация на акаунт