Бременни от Инвито, Икси и Инсеминация в Клиника Щерев?

  • 52 288
  • 223
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ембриолози ,апаратура и отношение.Никога няма да забравя как сестрата след като и казах,че ме боли и ако и е възможно да намести спекулума тъй като ще стои в мен 20 мин ,тя ми отговори-''Всички търпят и ти ще търпиш!'' Tired Още ме е яд че не напуснах клиниката по рано! Crossing Arms

# 181
  • Мнения: 744
Става ми мъчно като чета горните постове - както за момичетата които не са успели досега, така и за това оплюване на клиниката в която заченах и родих рожбата си. Минала съм доста изследвания и процедури там, включително лежах два пъти през бременността поради проблеми и не съм видяла някой от лекарите или акушерките да се държи грубо или некомпетентно. Напротив, с много редки изключения много доброто отношение към пациентите е тяхна отличителна черта. Не съм съгласна и с обобщенията че не се предписват изследвания и подхода едва ли не е комерсиален и печалбарски. Не е така - такава квалификация е обидна както за моя лекар там (др Ганева), така и за другите специалисти с които имах досег - др Коновалова, др Александров, др Савова.  Недейте да обобщавате мащабно и да оплювате лекари които са помогнали на толкова много хора да гушнат рожбите си.
Желая от цялото си сърце успех и на вас, където и да се лекувате.  Hug

# 182
  • Мнения: 278
Аз също не съм съгласна да се оплюва клиниката. Имам 3 опита до момента- първи с биохимична, втори- до 8 г.с. и трети- с резултат 0. В момента съм в стимулация за 4 опит. Правила съм доста изследвания- хидротубация, ЦС, хистероскопия. С мъжки фактор сме и по препоръка на доки правим допълнителни манипулации от сорта на ко култивиране, макс, а сега ще правим и имси. Стимулациите са ми били с различни лекарства. Минах и 2 курса физиотерапия преди сегашната стимулация. За годините, в които съм там не ми се е случвало да има грубо отношение към мен. Напротив- персонала е мил , любезен и загрижен към пациентите. Имам познати момичета от клиниката, с които поддържаме комуникация и те са споделяли моето мнение за персонала и отношението им. Никога не ми се е случвало да ми се прави промивка преди пункция и да ми се слага тогава абоката!!! Абоката винаги се слага преди пункцията или подобна манипулация и то в отделно помещение. Недейте да пишете глупости! Щом не ви харесва да сте в клиниката- не бъдете! Въпрос на личен избор е. Аз имам 2 самофинансирани опита+ екстрите/ ко култ., макс, и тн/ и един по фонда, отново с допълнителни манипулации към него, които ние сме си платили и ще бъда в тази клиника до като успеем да сбъднем мечтата си.
Не се правят безразборно биопсии на воля- това е така. Всеки сам си преценява къде да се мести и дали...
Но това е моята клиника и моята докторка и дори за миг не съм си помислила да се местим в друга клиника, защото вярвам в успеха ни в тази клиника и в екипа, които се грижи за мен и комфорта ми.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2013, 22:59 от Биси 13

# 183
  • Мнения: 4 660
Биси ти при коя докторка си ?

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Щом не ви харесва да сте в клиниката- не бъдете! Въпрос на личен избор е
Оооо нас отдавна ни няма,но пишем и се надяваме някой да ни чуе.Повечето момичета преместили се от тази клиника вече са бременни,включително и аз. Права си избора е личен-успех на всички от сърце! Hug

# 185
  • Мнения: 278
Биси ти при коя докторка си ?
Аз съм при доктор Коновалова.

# 186
  • Мнения: 3 422
Никога не ми се е случвало да ми се прави промивка преди пункция и да ми се слага тогава абоката!!! Абоката винаги се слага преди пункцията или подобна манипулация и то в отделно помещение. Недейте да пишете глупости! Щом не ви харесва да сте в клиниката- не бъдете! Въпрос на личен избор е.
Биси, на мен абоката ми го сложиха в манипулационната, в самото помещение, където направиха пункцията. Освен това, първо ми направиха промивка и после ми сложиха абокада. Не разбирам какво толкова голямо значение има реда, първо абоката или първо промивката  newsm78 . Това, което обаче тогава ме стресира и озадачи, как всички бяха припряни и всички бързаха, и се държаха сопнато с мен, чувствах се като натрапница. Но и това го преживях  Mr. Green
 Биси, въпрос на личен избор е, коя клиника ще изберем, въпрос на личен избор е да кажеш и да напишеш през какво си минал в клиниката. Този форум е за това да  споделят, не само доволните, но и недоволните от клиниката.Сигурна съм, че всички сме искали да успеем в тази клиника и затова сме отишли там. Нито едно от момичетата не "плюе" просто ей така. Ако някой от клиниката чете всичко това, което ние "плюещите" пишем и не им харесва, да вземат мерки да се променят нещата. Тогава и ние и те ще бъдат доволни  Laughing
Какъв е резултатът от физиотерапията. Беше обещала, че ще пишеш, когато приключиш.

# 187
  • Мнения: 278
Права си, но темата е : "Бременни от Инвито, Икси и Инсеминация в Клиника Щерев?" ,а не " Недоволни от персонала и обслужването в клиника " Щерев".
От физиото не знам какъв е резултата. Ще се разбере на пункцията предполагам. Започнахме стимулация тези дни с елонва и менопур. За сега всичко върви по план. Направихме ко култивиране, клетките се делят добре и така... Целта на физиото е да се подобри кръвопотока в малък таз и притока на кислород, което от своя страна трябва да подпомогне останалите процеси. Доволна съм от терапевтите, обясняват всичко подробно, внимателни са и много любезни. Не правят изключение от останалия екип на клиниката, а смея да твърдя, че познавам голяма част от екипа. И наистина всички показват изключителни професионални умения и внимание към пациентите. Не ми се е случвало да задам въпрос на някой от тях и да не получа адекватен отговор.

# 188
  • Мнения: 3 422
По твоята логика излиза, че ти трябва да пишеш в тема "Похвали и хвалебствия за персонала в клиника Щерев"
Мен лично ме дразнят крайните изказвания - както хвалебствия и прехласване по персонала и тяхното отношение , така и крайно негативното мнение. Истината е някъде по средата  Wink
Успех ти желая  Hug
Дано следващия път като пишеш в тази тема е, за да да се похвалиш, с положителен резултат.

# 189
  • Мнения: 744
Биси ти при коя докторка си ?
Аз съм при доктор Коновалова.
Желая ти успех, тя е страхотен човек и лекар. И двата пъти когато лежах в болницата бях с нейни бременни пациентки и ми направи голямо впечатление колко е внимателна и лично съпричастна с техните проблеми - идваше да ги види вечер дори когато не е на работа. Сигурна съм че ще успееш скоро с нея, на финалната права си  Simple Smile

# 190
  • Мнения: 744
Щом не ви харесва да сте в клиниката- не бъдете! Въпрос на личен избор е
Оооо нас отдавна ни няма,но пишем и се надяваме някой да ни чуе.Повечето момичета преместили се от тази клиника вече са бременни,включително и аз. Права си избора е личен-успех на всички от сърце! Hug
Не искам да съм груба, но даваш ли си сметка как влияе поста ти на момичетата които в момента са в процедури в тази клиника? По време на опит едно от най-важните неща е да вярваш, а това което ти пишеш просто отрязва крилата. Заради всички тези момичета искам да споделя моето лично впечатление колко много успели има - видях ги лично през тези близо две години посещения в клиниката. Не ми се вярва всички те да са били супер "леки" случаи или успеха да е някаква случайност. Колкото до другите прехвалени клиники - там картинката съвсем не е толкова розова колкото се изкарва. Не може един човек, та макар и уникален специалист да огрее навсякъде и да поема стотици пациенти които чакат всеки път с часове за един преглед. Съответно пациентите или се прехвърлят на други не толкова добри специалисти които се "греят" на името на клиниката, или чакат с месеци! за един опит. А когато си на години или когато работиш активно е скъп лукс това висене по 3-4 часа всеки път и чакане с месеци за една процедура или операция. Мисля че е редно и тези неща да се кажат, за да може да е ясна реалната картина.
Успех на всички от мен, прегръщам ви, дано Господ ви помогне чудото да стане по-бързо защото знам как боли от очакването. Мислете си че най-хубавото тепърва предстои  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 379
Направо ме отчаяхте... Sad Оставам с впечатлението, че в тази клиника, както и в повечето в България, не се справят с мъжкия фактор. Май това са "по-заплетените" случаи. Какво имате предвид под лесни?

# 192
  • Мнения: 278
По твоята логика излиза, че ти трябва да пишеш в тема "Похвали и хвалебствия за персонала в клиника Щерев"
Мен лично ме дразнят крайните изказвания - както хвалебствия и прехласване по персонала и тяхното отношение , така и крайно негативното мнение. Истината е някъде по средата  Wink
Успех ти желая  Hug
Дано следващия път като пишеш в тази тема е, за да да се похвалиш, с положителен резултат.
Всъщност не съм крайно хвалебстваща- за мен това е реалното отношение и една от причините да съм пациент на тази клиника. Не е редно да се хули персонала и клиниката.
Направо ме отчаяхте... Sad Оставам с впечатлението, че в тази клиника, както и в повечето в България, не се справят с мъжкия фактор. Май това са "по-заплетените" случаи. Какво имате предвид под лесни?
Ние сме с тежък мъжки фактор- астенотератозооспермия,много лоша морфология... Имам познати, и то не малко с мъжки фактор и успешни бременности в клиниката. Не мисля, че забременелите момичета в клиниката са "лесни" случаи. "Лесните" случаи си забременяват основно спонтанно, което при нас няма да се получи. Интересно ми е и на мен това определение "лесни"- какво имаш предвид под " лесни"?
Аз разбирам под това определение "лесни"- двойки без проблеми.
А щом сме се насочили към репродуктивни клиники не мисля, че сме без проблемни в зачеването...

# 193
  • Мнения: 3 422
vespres, моля ти се. Не е етично в тази тема да плюеш по специалистите от друга клиника. От описанието става ясно, че говориш за д-р Стаменов. Не така, грозно е - меко казано.Направо това е недопустимо  Naughty  Има тама за д-р Стаменов, там спокойно можеш да си кажеш мнението.За инфо само не съм и не съм била негова пациентка. Все още се водя пациентка на клиника Щерев, но докога не знам.
Постът на armira е нейното мнение. Всеки има право на мнение и глава на раменете си, за да  прави избор и да търси инфо за тази или онази клиника.
Не мога да разбера, когато някой изкаже отрицателно мнение винаги изкачат "защитници" с тиради, колко не са прави и как пишат глупости. Винаги  са загрижени за останалите пациентки на клиниката.
Марая, и аз стигам до извода, че мъжкия фактор е "заплетен случай" за нашите ембриолози.

Биси, имам чувството, като чета постовете ти, че си част от персонала на клиниката. Ако греша, радвам се че в твоите очи нещата изглеждат така  Hug

Последна редакция: ср, 04 сеп 2013, 16:46 от meche_72

# 194
  • Мнения: 744
vespres, моля ти се. Не е етично в тази тема да плюеш по специалистите от друга клини

Учудва ме къде видя плюене в моя пост, най-малкото пък по адрес на др Стаменов който е страхотен лекар и човек, когото безкрайно уважавам.  Не мога да си помисля да оплювам човек който е помогнал на толкова много хора. Изобщо, ако някой е оплюван тук, това са лекарите от клиника Щерев, с което не съм съгласна и затова се включвам - мисля всеки който се е сдобил с рожба с тяхна  помощ при възможност ще изкаже подобно мнение. Колкото до това което съм написала е самата истина - и съм го написала за да може момичетата който подканяте да се махат от клиниката да имат повече информация каква е реалната картина по други места, при това най-добрата алтернатива в БГ.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт