Бременни от Инвито, Икси и Инсеминация в Клиника Щерев?

  • 52 262
  • 223
  •   1
Отговори
# 165
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Благодаря за съвета Shokoladche Simple Smile
Моля, и аз минавам през същото.

# 166
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм много доволна от д-р Арабаджи. Чрез нея много лесно забременях. А по време на процедурите, бях постоянно под нейните грижи и тези на персонала на болницата. Най-приятното е че по което и време да и се обадя за да се консултирам с нея, дори и през нощта, дори и да я занимавам с глупави въпроси тя веднага откликва.  Щастлива съм че имам рожба Simple Smile  Благодаря ви д-р Арабаджи. Успех на всички кандидат-мами във форума

# 167
  • Мнения: 1
Имам питане: препоръчайте ми лекар при който да започна прегледите. Разглеждам екипа на клиника Щерев но не мога да си избера при кого. Всички изглеждат професионалисти. Иначе клиниката много ми харесва. Успях да разгледам новия корпус. Навсякъде е много красиво уютно и модерно, доказателство че все пак в България се случват хубави неща.  Хората там са много отзивчиви и мили.  Много по- красиво и модерно е даже от Токуда.
Мами които сте заченали там, ще чакам вашите препоръки. Целувки

# 168
  • Мнения: 1 622
Симонка, няма как да ти дадем еднозначен отговор, защото всяка една от нас ще ти назове името на своя лекар.
Едно е ясно обаче - когото и да избереш, няма да сгрешиш, именно защото
Всички изглеждат професионалисти.

Моят съвет е - избери си 1-2 лекари въз основа на това, която виждаш/четеш. Виж чии график ще пасне на твоята заетост. Отиди на първичен преглед и ако не ти хареса първоначалния ти избор, направи нов. Това е едно голямо предимство в тази клиника, че можеш безпроблемно да сменяш лекаря си там без всякакви скрупули. Така или иначе всички сериозни случаи се обсъждат веднъж седмично на колегиум, на който присъстват всички лекари и ембриолози. Peace

И успех!!!   bouquet

# 169
  • Мнения: 183
Симонка здравей!От опит мога да ти кажа че лукса не е от значение за успеха.И не мисля че има много професионалисти от докторите там.Смея да твърдя че единствения професионалист е доц.Щерев.Изгубих 7 години в борба през които направих 8 опита-неуспешни.След всеки неуспех вместо да се търси причината ми се отговаряше че следващия опит ще е успешен без да се прави нещо ново.И стимулациите ми бяха винаги по един и същ протокол.Преместих се в Надежда и първия ми опит там се увенча с успех.Вече се радвам на едно прекрасно детенце.Още 10 момичета с които се запознах в Щерев през всичките тези години които също се бореха и не успяха също се преместиха и всички се радват на дечица.Направи си сама извода.Бягай далеч от там независимо коя друга клиника ще избереш.Това е мое мнение не те задължавам само с написаното искам да помогна на много момичета ,които сега тръгват по този нелек път.Пожелавам ти да успееш и един ден да гушнеш своето детенце!

# 170
  • Мнения: 1 622
Бягай далеч от там независимо коя друга клиника ще избереш.Това е мое мнение не те задължавам само с написаното искам да помогна на много момичета ,които сега тръгват по този нелек път.Пожелавам ти да успееш и един ден да гушнеш своето детенце!

Мел, едва ли това е най-подходящият начин да помогнеш на човек, писал в темата "Бременни от инвитро, икси и инсеминация в клиника "Щерев"! Нормално е тук това момиче да получи подкрепа, а не порицание за избор на клиниката. Това се отнася не само до тази тема, а до всички теми, касаещи работата в дадена клиника.
Ако тя искаше инфо за клиника "Надежда", където ти си успяла, щеше да пита в тема за тази клиника.
Аз пък не само смея, ами твърдя, че ако само доц. Щерев беше специалистът в клиниката, тя нямаше да има успеха и мащабите си от днешно време!

# 171
  • Мнения: 183
Маргаритка първо прочети хубаво какво съм написала и тогава ме контрирай.Не задължавам момичето да избере" Надежда"а която и да е друга клиника,само да не е там.Забелязала съм че от години някой ако напише нещо не добро за тази комерсиална клиника винаги само ти се включваш непрестанно с твоите хвалебствия.Вече ставаш банална с едни и същи приказки.Това че ти си успяла и момичета които се броят на пръсти не показва че е водеща клиника в България и никога няма да бъде ако продължават в същия дух и със същите специалисти.И ако ти имаше като мен 8 опита и сума оставена там ,сигурно 2 стаи от новата клиника са обзаведени с моите пари едва ли щеше да правиш непрестанно реклама.И не само аз съм била на този хал а много момичета ,които загубихме ценни години от живота си ,здраве и финанси.Успех ти пожелавам с мисията ,която следваш ,но по този начин никак не помагаш на момичетата, които сега тръгват по този труден път, а именно да се сдобият с детенце.
И ако искаш да бъда докрай откровенна точно от там лекуващите ми лекарки от там ме изпратиха при Стаменов защото казаха че не могат да се справят и единственно той ще ми помогне и т.н.

# 172
  • Мнения: 3 422
Напълно подкрепям mel246!!!Лукса нищо не означава. Аз съм една от тези, които бягат от там и съжалявам, че си изгубих времето в тази клиника. Сега се оказва, че трябва да почна отначало - ЦС и всички изследвания, които според специалистите там бяха излишни. За парите, които оставих там, просто не искам да мисля. С моя коментар и мнение искам най-искрено да помогна на други момичета, да вземат правилно решение. Ако от клиниката се чете форума, пожелавам да вземат мерки и да променят нещата. Нямам сили да оплювам нито този нито онзи лекар, само казвам, че престоят ми в тази клиника беше загуба на време и пари.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Моят престой в клиниката беше загуба на време,нерви и пари! Подкрепям напълно мнението на двете момичета преди моят пост! Peace

# 174
  • София
  • Мнения: 16 691
 И аз избягах от Щерев. Правиха ми опит без най- елементарните и задължителни изследвания. След неуспеха, се опитаха да ме убедят, че няма нужда от никакви изследвания, преди следващ опит. В този момент ме изгубиха като пациент.
Все пак има и жени, които успяват там, но по мои наблюдения са основно лесни случаи. С тежките случаи не могат да се справят.

# 175
  • Мнения: 183
Да подкрепям ivankaka.Разбира се че има и там успели момичета.Но първо нито като бройка нито като сложност могат да се конкурират с други клиники.И пак подчертавам че пиша това единствено за да предпазя тези които сега поемат по този път.Искам да им помогна със съвети и да им спестя всичко това което аз изживях и което сигурна съм ще остави отпечатък в моя живот.

# 176
  • Мнения: 2 249
+ 1, който вече не е в Щерев  Laughing
Минах метър с пари само за 2 инсеминации...
При прегледи-поглед в мен, а не в досието ми, примижаване и след подсказване от моя страна -Неспукан фоликул, вече се хвърляше боб колко милиметра е бил. Няма да чакаме да видим дали ще се изчисти сам, айде на противозачатъчни. Ела на по-следващия цикъл, ще те стимулираме с Фемара.
Второ действие-отивам след цикъла с противозачатъчните-Добре, ще те почваме! Ето ти рецепта за Мерионал!
Питам-Нали казахте Фемара предишния път? Отговор-Глупости, Фемарата не е за теб!
Преди втората инсеминация УЗ беше на път да приключи само със Спукал се е!, ако не бяха настоятелните въпроси на акушерката по въпросника-мм на жълтото тяло, течност в Кавум Дугласи и т.н. Да не забравя и указанието Слез малко по-надолу, че си малко едричка!

По отношение на акушерките (не тези на рецепцията), нямам никакви претенции, много професионално отношение (вижда се и от по-горе) и много мили и любезни.

За протокола-не съм в конкурентна клиника в България, насочих се към чужбина, поради спецификата на случая ми.
Но случаят на Мечето е показателен, а и съвсем скорошен!
Наистина съжалявам, че така се получава, защото не може 1-2 клиники в София да поемат нуждаещите се дори само от София, за момичетата от други градове да не говорим!

# 177
  • Мнения: 28
Като бивша пациентка на Щерев, на никого не бих препоръчала тази клиника. Рядко пиша във форума, но има моменти, в които просто не мога да замълча. Поне други като мен да не се подвеждат по "лукса". Болката от неуспеха е по-голяма когато разбираш и осъзнаваш, че специалиста, на който си се доверил просто не ти е обърнал внимание и е подценил случая ти.
Аз съм си платила един опит там. Знам, че това не е обяд в ресторант, а опит. Но отсреща освен претупване нищо не получих. Никакви изследвания, опита се направи без ЦС. В деня на пункцията хваления по форумите специалист ме пита: "Ти по кой фактор беше ?".
За отношението просто отврат. В деня на пункцията бях втрещена как едновремено ме дърпаха и акушерката, която правеше промивката и сестрата, която ми слагаше абоката. Едната ми казваше не мърдай, а другата ми казваше бутни се по-надолу. За тона просто не искам да говоря.
И това отношение щях да го преглътна, ако отсреща си имах специалист, който да си свърши съвестно работата и на края да каже:" Съжалявам, не стана.Ще потърсим, ще видим каква е причината." Не мога да приема да ми се казва:"Ще пробваме пак." На въпроса ми за изследвания ми беше казано не е необходимо да се правят. Е, това окончателно ме отказа от тая клиника.
Съжалявам, че си губих времето там и оставих не малка сума пари, просто за нищо. Аз също съм се насочила в чужбина и за сега мога да кажа, че успях там!

# 178
  • София
  • Мнения: 2 367
Гласувах за д-р Андреева. Благодаря й от цялото си сърце и разчитам на нея да посрещне малката ми принцеса на бял свят след около 2 месеца.
Нашият успех дойде след 2 неуспешни инсеминации и след 4-ти опит ИКСИ. Пожелавам си тази тема да се напълни с още много бременни момичета  Praynig
След целия негативизъм от горните постове, реших да допиша поста си от преди :
Не мога да гласувам втори път, но отново бих го направила за д-р Андреева, 5-ти опит ИКСИ успешен, очаквам моята втора сбъдната мечта да се роди другия месец.Огромно благодаря от мен за всичко, моята борба беше трудна, но последователна, доверих се на професионализма на лекаря си и не съжалявам, мечтата ми се сбъдна. Успех на всички!

P.S Дами, темата е за статиска на успеха на клиниката, ако искате да изкажете мнението си относно клиниката, докторите и условията в нея ето линк към подходящата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=695282.0

# 179
  • Мнения: X
Aз също съм от тези които смениха клиниката с друга. И на мен като при др. момичета ми се каза,че няма нужда от изследвания. След 2 неуспешни опита ни предложиха ИКСИ с донор за по лесно.  В новата клиника в която съм направо не можеха да повярват, е с нормозооспермия и много добри показатели на спермограмата са ми предложили такова нещо!!!  Отделно ми казаха, че ако не искам донорските ембриони може да ми направят инвитрото и да ги изхвърлим, целта е да видим просто къде е проблема,  дали в мен или в съпруга ми. А че един такъв опит стува много пари, нерви и надежди...на никой не му пука!!! И двете стимулации протекоха по един и същи начин и протокол, за следваща ми казаха, че това е моя протокол късия и пак така ще продължаваме.

Има и успяли момичета там, радвам се, но предполагам ,че това са по леките случаи.
 Не се опитвам да разубедя никой, просто споделям изживяното от мен.

Лично мое мнение е, че там има проблем с ембриолозите или апаратурата с която разполагат, сравнявайки с др. клиника в която съм в момента.

Последна редакция: пн, 08 юли 2013, 16:25 от Анонимен

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт