Какво мислите за името Матия?

  • 3 882
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 251
Красиво име, но може да остане неразбрано от широката публика, която ще се присмива на бъдещото момченце, че е кръстено с женско име  Peace
А защо не Матей или Матю? newsm78
Аз също мисля така,може и Матео! Peace

# 61
  • Мнения: 4 519
Ооо, я стига сте драматизирали! Да не ви пейстна имена на ВЕЧЕ регистрирани варненчета да видите за к'ъв ужас иде реч!  ooooh! Никой няма да му се подиграва на Матия, защото ще е като Пенчо преди 50 години, на бас се хващам.  Rolling Eyes

# 62
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А да бе, Пенчо преди 50 години предполагам е било доста разпространено име. Какво общо има с Матия в наши дни, което никой не е чувал и което на всички звучи женско (с цялото ми уважение към светеца)?

# 63
  • Мнения: 4 519
Е какви наши дни, като вие се притеснявате след 15 години как ще му се подиграват. Повярвай, ако моето дете се казва Матия, хич няма да се притеснявам, че Ричард-Джордж, Илия-Хюсеин, Рексона, Риза, Зероникаизабел, Ален-Кикаха и Идриз му се подиграват. А и как няма да му се подиграват, като слушат майките си да се тръшкат какво било това име. Бъдете малко по-отворени, българските имена са хубави, орекрасни даже, моите синове имат съсвсем стандартни, типични имена, но не всички искат децата им да носят имена, каквито ще имат поне още 4-5 техни съученици.
И въобще смятам, че истерични ох-кания, вайкания,  Sick и  ooooh! идват малко в повече в такива теми. То във всички теми идват в повече де.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Цитат
ако моето дете се казва Матия, хич няма да се притеснявам, че Ричард-Джордж, Илия-Хюсеин, Рексона, Риза, Зероникаизабел, Ален-Кикаха и Идриз му се подиграват.
Това ме изкефи hahaha hahaha hahaha
Шегата настрана, но мисля, че фактът, че има и по-абсурдни имена не би трябвало да е успокояващ и водещ в избора, в никакъв случай.

# 65
  • Мнения: 12 666
Кой драматизира? Жената иска мнение, ние го даваме. Представям си как ще реагирам, ако съседката ми се похвали с новородения си Матия.

# 66
  • Мнения: 3 804
Кой драматизира? Жената иска мнение, ние го даваме.

Май не го и иска Thinking ,защото въпреки всичко изписано ,тя си каза че така е решила и така ще запише детето Grinning

# 67
  • Мнения: 4 555
*АнАн*, след 15 на детето едва ли толкова ще му пука как се казва, пък и ще е свикнало. Ако има драма, тя ще след 3-4 години, което не е толкова далече.
Тези, които си изредила, едва ли ще се паднат в един клас. Истината е, че чак толкова изчанчени имена се срещат рядко и сигурно не са повече от една бройка. И това, че ги има, няма да направи Матия по-обичайно звучащо.

На мен никога не са ми се подигравали за името, но пък са ми намирали други кусури. Децата винаги намират най-невероятни причини, дори за нова прическа имаше подигравателно стихче по мое време. Едно толкова невиннно нещо като подстригване, се превръщаше в голяма драма, защото трябваше да изтърпиш цял ден да ти рецитират тъпотии, кикотейки се и сочейки те с пръст. При всички положения се минава през това с или без странно име.

# 68
  • Мнения: 12 666
Кой драматизира? Жената иска мнение, ние го даваме.

Май не го и иска Thinking ,защото въпреки всичко изписано ,тя си каза че така е решила и така ще запише детето Grinning


Тъкмо се сетих за твоите момиченца. Да, имената са чужди, но звученето и на български е момичешко. Докато Матия...При положение, че би могло да е Матей.

# 69
  • Мнения: 4 519
Децата винаги намират най-невероятни причини, дори за нова прическа имаше подигравателно стихче по мое време. Едно толкова невиннно нещо като подстригване, се превръщаше в голяма драма,
Ето това идва да покаже, че няма чак такова значение как се казваш, освен ако името ти не е крайно подигравателно, например. Става дума за нормално европейско, християнско име. Е, и на мен не ми харесва в този вариант, но не виждам да е чак толкоз шантаво. Ако децата са зли и искат да се подиграват, ще го направят, дори детето да се казва Иван.

# 70
  • Мнения: 3 804

Тъкмо се сетих за твоите момиченца. Да, имената са чужди, но звученето и на български е момичешко.

извинявам се за спама
В арабския има няколко имена които са уни-т.е записват така и момчета и момичета-та Самара е едно от тях-в училище не е имала проблеми-но,и да е имала ,тя си ги решаваше като ступваше досадниците.Проблема е в къщи-като породени с кака си-винаги има нещо за което да се сдърпат- и тогава голямата започва да я дразни-че името и било момчешко и щели да я вземат в казармата. Laughing

# 71
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за мненията, особено на няколкото не толкова драстично отрицателни.

След много обмисляне, все пак решихме да си го кръстим Матия.

Името засега се възприема доста по-добре, отколкото очаквахме. Не зная защо толкова отрицателни мнения прочетох, името изобщо не е женско (стига да се поставя правилно ударението), не е чуждо, да, може да е странно, но не и прекалено изчанчено. АнАн много добре го каза - "нормално европейско, християнско име".

Както и да е, да ни е жив и здрав и дано си харесва името! Надявам се децата ви да са по-отворени към непопулярни, но все пак нормални имена, за каквото смятам името на детето си. Не мога повече да се тормозя, пък и вече му взехме акта за раждане.  Wink

# 72
  • Мнения: 4 555
Ама той вече е роден ли  Grinning
Честито, да е жив и здрав Simple Smile

# 73
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да е жив и здрав малият Матия и само радости да ви носи!   bouquet

# 74
  • Мнения: 4 519
Еее, браво, да ти е честит сина!
В началото не ми допадаше това име, но като че ли свикнах със звученето. Wink
Пък и то далеч не е най-странното име, което чух в последните дни и не мога да разбера защо се приема като изчанчено, ама хайде, да не влизаме пак в спорове.
Да е жив и здрав Матия, прекрасно детство му пожелавам!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт