Спорт за бременни мами :)

  • 10 052
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 641
Дани, а къде се провежда точно аеробиката и някакви цени ориентировъчно Hug

# 31
  • Мнения: 256
Провежда се в самата болница Св. София, на бул. България между Билла и Околовръстното. Ако идваш от центъра към Околовръстното се пада отдясно.
За цената забравих вчера да питам, мисля че е 6 лв. на посещение, но да не те излъжа, по-добре се обади и питай.  Hug

# 32
  • Мнения: 681
Аз ходех много пеша. Чувствах се страхотно. А и така хем се движим, хем не се натоварваме излишно. Според мен трябва да се използва всеки удобен случай за ходене. Освен това изкачването по стълби, а не с асансьор също е добър вариант. Плуването също, но да не е натоварващо. Чувала съм че йога за бременни  добрър вариант, но аз не съм я практикувала.

# 33
  • Мнения: 311
Посещавах часовете по водна аеробика преди да забременея при Мария Шпицер, по препоръка мога и 15 мин. на кростренажора  newsm39 дневно. От Понеделник отново ще ходя на водна при Мария,   sport027 2 месеца обаче се залежах имах проблеми!
Успех на всички! 

# 34
  • Мнения: 99
Здравейте, искам да попитам някой тичал ли е в начална бременност, не знам дали не е опасно  Thinking
Благодаря, предварително   bouquet

# 35
  • на Русе
  • Мнения: 358
А някоя от вас правила ли е упражненията на Кегел? Дали мога да ги започна още от сега?  newsm78

# 36
# 37
  • Мнения: 297
Аз през цялата бременност ходех много пеша,ако можеш и имаш желание ти го препоръчвам  Peace

# 38
  • Мнения: 136
ха супер *Jeny* ти ме успокои, че и ти ще продължиш да ходиш на фитнес към 3-тия  месец. Аз също тренирам от години и сега след като съм бременна искам да продължа, но лекар не смея и да питам, те винаги са против фитнеса и общо взето и идея си нямат какво точно правят хората там. Представят си култористките само.
Но по леки тренировки и раздвижване си е супер. Чудя се разните машинки за дупе и прасец примерно дали може да се правят?  Thinking
Мила, радвам се,че има някой като мен. Въобще не мисля да питам доки, защото ще е против. Обаче фитнес не означава само вдигане на тежести.  Peace
Може да се прави вътр. и външно бедро на машините. За дупе клекове с малки гирички, също упражнения за 'паласките', Отделно  малко по бавни темпове на велото според мен са подходящи. Бицепс, трицепс, гръб също няма да навредят.
Пък и който е със стегната мускулатура съм чела, че много по-лесно ражда и контракциите не са толкова болезнени.

Приемам предложения за нови упражнения  bouquet


Не мисля, че не трябва да питате лекарите си за фитнеса. На не всички бременни се препоръчват и най-малките физически натоварвания, а да не говорим за случаите, когато се използват и уреди. Моят съвет е все пак да се консултирате и ако докторът ви е против, да го помолите да ви разясни причините. Могат и да са логични и да прецените, че наистина е по-добре известно време да се въздържате от такива тренировки  Peace

От една седмица играя аеробиката на "Фитмама" - страшно съм доволна, тонизирам се перфектно, не се изморявам изобщо....Препоръчвам ви я. Ако искате да си купите ДВД-то, ето линк от къде:
http://family-bg.com/prX_121.htm

llotus , доколкото знам, не е опасно, стига да не се пренатоварваш. Също така могат да се правят упражнения за коремните мускули, но само до 4-я месец, след това става опасно за бебето.

А упражненията на Кегел могат да се правят и от първия ден на бременността, както и ако не си бременна - страшно полезни са за тазовото дъно по принцип  Peace 

# 39
  • Мнения: 38
Аз вчера мислих да карам колело с приятеля ми, но времето не беше толкова благоприятно - излезе един вятър по обяд и ни развали плановете.  Confused

# 40
  • Мнения: 99
Gydelichkova, благодаря   bouquet

# 41
  • Мнения: 309
Аз освен да ходя пеша, друг спорт или движение по време на бременността ми не съм практикувала, и много съжалявам!Живот и здраве със следващата бременност мисля още от рано да се захвана с нещо, стига да имам време!В момента съм в 9-ти месец и не мога да се поместя от болки, да не говорим за спане или разходки! TiredМисля, че ако бях спортувала поне малко, дори и вкъщи, щях да се чувствам много по- добре!Моят съвет е обаче да внимавате с водните спортове, защото е доста опасно!Може да пипнете някоя инфекция, която да ви докара големи ядове на главата!Но всичко си зависи от мястото разбира се, но имайте го предвид! Naughty
Лека и спокойна бременност на всички ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт