ЯНУАРЧЕТАТА СЛАДКИ БЪРЗО РАСТАТ,МАМИТЕ СЕ ЧУДЯТ КАКВИ ДРЕШКИ ДА ИМ ИЗБЕРАТ

  • 16 681
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 30
За феновете на "1001 нощи" - мъжа ми специално пита, та ще купят още 22 серии. Ама май чак в края на април ще ги пуснат  Sad

# 226
  • Мнения: 3 861
Добър ден!  bowuu

Много е хубаво човек да си има кухненски робот. Снощи до никое време сме въртяли сокове и салати от моркови и всичко си изядохме и изпихме. Аз купих вчера една юнашка торба с моркови, ей така, да тестваме робота...Много съм доволна! Даже Калоян, който само като види морков и бяга като че ли ще го ухапе, изпи половин чаша сок, която се равнява на 3-4 моркова  Party
Много хубаво. Сутринта пък мъжа ми го закарал на градина и на връщане минал през пазара. Прибра се много торби пълни с ябълки, портокали, картофи, мноооого картофи. Незнам какво ще вечеряме тази вечер, но със сигурност ще бъде нещо с картофи нарязани в робота hahaha hahaha hahaha

Виолетке, казвай бързо рецептата за тортилята Flutter

Абе я кажете как отслабвате бе мацки? Ще крещя вече. Нали от кърменето се отслабваше уж, така пише в дебелите книги. Аз защо си седя на +15 от 2 месеца? #Cussing out
Да започвам ли с упражнения сее чудя, нещо коремни пресички, да събера торбата, ама ме е страх да не спре кърмата, тъкмо се върна. В тази връзка да се похваля, в последните 2 дена преливам направо, супер. Тази сутрин ставах да се цедя в 4.30 след като я нахраних защото щях да се пръсна и чак ме болеше...Пупу, да не чуе дявола. Blush

Моят син пък вчера си покани гости. Баба му и дядо му, но дори не ме попита, просто ги покани по телефона и ми заяви, че щели да идват в 18.30. Сега като е толкова отворен ще му постеля детската масичка в неговата стая и да си ги посреща там  hahaha

За пишлето..забелвайте отсега защото колкото повече растат, толкова по-трудно и болезнено става. Калоян го започнахме веднага по препоръка на педи и към 6 месечна възраст вече беше готов. Вчера пък го водих след градина по спешност на лекар защото го боляла много пишката. Оказа се леко възпалена и сега топим  в смрадлика. Ееееех тези мъже, много трябва им се грижим за инструментите

За доброто старо ICQ..Принудиха ме гадовете да мина на скайп. Всичките ми ICQ дружки плавно се пренасочиха към скайпа и аз си останах сама да си кукувам там, дърпах се, борих, но уви преди около година сдадох фронта. СЕга даже не съм го инсталирала след последната преинсталация

Какво още щях да пиша? Забравих...като си спомня ще го напиша Mr. Green

# 227
  • Мнения: 774
Честит петък, момичета!  Grinning И благодаря за топлото посрещане! Hug  bouquet

Доника, като гледам с каква скорост пишете, а аз с каква скорост пиша, май наистина инфото ще остане за следващата тема. Laughing Само да питам с каква големина да е снимката за първа страница? Гледах те в "Часът на мама". Grinning
Иники, много лоша алергия имаш, съчувствам ти! Това като да имаш алергия към шоколад! Sad
mini_79, знам аз, че бяхме с един термин, ама неведоми са пътищата божии - ти по-рано, аз по-късно! Laughing Жалко, че спря да публикуваш снимки в оная тема, не веднъж съм се облизвала на твоите манджи! Grinning Даже веднъж една пилешка супа по твоя рецепта готвих и синчето каза, че е най-хубавата пилешка супа, която някога е опитвал! Grinning
Kokonut, няма време много за снимки на манджи, сега се снимат бебета, а тая снимка на твоето е страхотна! Айде като се върнем в БГ ще се видим в парка на "Света Троица". Wink
Smiling_Sisi, аз ягоди ядох на корем, но синьо сирене, пушена сьомга, дроб и пастет не съм яла по време на бременността и все се заричах, че като родя ще наваксам, ама и сега не смея да хапна от тях. Но хайде догодина ще наваксам!
доня Коприва, за нова година баклавата я правих  със сироп по твоята рецепта с лимони. Много хубава стана! И лимоните изядох даже! Grinning

Днес не можах да ви изчета, но обещавам утре да се поправя и да си напиша домашното! Хайде приятен ден от мен!

# 228
  • Мнения: 68
Копривке, ама наистина ли не е добре да се спортува, докато се кърми... Аз тъкмо бях решила я на каланетика да тръгвам, я на плуване и ти сега ме хвърли пак в размисъл  newsm78. И браво за кърмата - аз пък нещо пак съм в криза, неясно защо - намаля изведнъж, въпреки цялото ми ядене, пиене и пр. Ама няма да се давам, де...

# 229
  • Мнения: 56
И аз се каня да започна да правя упражнения, че май иначе няма да стане.
Не би трябвало да имаме проблеми с кърмата при умерено натоварване, нали?

# 230
  • Мнения: 31
Батко Рафи честити вторите месечинки на Катерина, Ана и Делян   bouquet!

Кокосче, и аз се присъединявам към благородното завиждане. Почерпи се на някое хубаво търновско местенце и за нас и дано не чак толкова студено за сбора.
Цитат
Smiling_Sisi, аз ягоди ядох на корем, но синьо сирене, пушена сьомга, дроб и пастет не съм яла по време на бременността и все се заричах, че като родя ще наваксам, ама и сега не смея да хапна от тях.

Ягодка, и аз точно така през бременността, но пък сега вече си наваксвам -сиренето сутрин леко го запичам на филийка и с портокалов фреш, сьомгата ми е основния допинг за кърма, но само прясно замразено филе на скара или пък веяна само. Опаковките с пушената си приличат и тр. да се внимава. Дробчета по селски поръчвам за вкъщи от "Джиков"-супер са просто, а пък страхотен патешки пастет с желиран ананас правят КФМ, ама последно купихме от отвратителната Била и беше стар.
Кафенце не обичам, мацки, но ви разбирам и искрено съчувствам - аз съм тотално пристрастено "чаепитаещо" - с кани пия силен черен и зелен чай, ама сега само на билков и мнооого страдам.
Вие двете с Кокосчето да не сте от Св. Троица и то в частта "Симеон"?[/color[/color]]
Тортилята за пропорции на око и според лични предпочитания:  картофите се нарязват на тънки шайби и се задушават до омекване в нагрята мазнина, традиционно е със зехтин, но може и с олио. По  някое време се прибавя и нарязания лук.  По важно е съотношението с яйцата да се нацели-на 1кг. картофи -5-6 яйца. Яйцата се разбъркват със сол и малко черен пипер. Като омекнат картофите и лука се отцеждат от мазнината, а тигана се оставя съвсем леко намазнен. Смесват се с яйцата, добавя се и малко стрит чесън. Пържи се в тигана и най-трудно е обръщането на тортилята-у нас мъжът миго прави с чиния, но вие сте фурии в кухнята и ще се справите. Яде се поизстинала. Може да се нареже и като хапки за гости. Иначе като разновидности преди пърженето може да се добавят нарязано чоризо или пък зеленчуци-основно чушка, но аз лично я харесвам без допълнителните добавки, а после отделно си я гарнирам с маслини, червена чушка и маасдам.

И аз не знаех за спорта-мислех леко да пораздвижа и стегна.

# 231
  • Мнения: 7
Честити месечинки на   Рафаел, Анна, Катерина и Делян! Да са радост най-голяма на мама!  Praynig

Espa, Kokonut  Hug   Hug  Hug
 Iniki, и на нас тези бухтички са ни любими  Peace Само дето калорийките им са доста, но пък веднъж се живее Simple Smile
 
И аз меся тесто за козунаци, но правя само 1малук козунак  за традицията, а останалото тесто на кифлички с локум и течен шоколад,децата ги предпочитат...

За отслабване - то май си е до организъм, но движение и пак движение му е цаката. А и не трябва да се водим само по кг, защото тлъстинките се трансформират на мускули от 24-часовото щъкане около бебоците,а те както е известно са по-тежки... Така че см -четата да следим.

Нашият сладурко се грижи много да е елегантна мама и по цял ден иска да се носим... Но затова пък нощем си спинка и прави паузи от 6 1/2 до 8 часа , на мама душичката...
Хайде хубав ви ден и ето ви от нашата топлинка и топлещо слънчице...  Hug И да не забравите да ми пращате и вие като дойде при вас лятото...  Naughty  Joy

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 14:39 от Patilina

# 232
  • Мнения: 917
Аз да се похваля, че от 14ти февруари съм на Дюкан и за месец съм свалила 6кг. върнах си килограмите от Йоана сега остават многото от каката. Малката е на изкуствена храна наддаде два месеца по килограм. Смятам да захранвам в 6ия месец, че каката като я почнах със сокове от втория сега ми е супер злояда. Борим се с коликите с Колиеф. Бях поръчала инфакол но не ни действаше, а скоро привикнахме и към еспумизана, но сега с колиеф всичко е наред, чук чук. Саво дето са безобразно скъпи тия капки. Дано да минават по бързо тия колики. По нервно е детето от каката, но аз имах и супер нервна бременност. Обаче сложа ли я в количката още и неизлязла от къщи е заспала. Ми то няма на кой да прилича. Хаймана ще е като майка си и баща си. Днес съм с двете в къщи, че каката е със стомашно разстройство и само се моля да не го лепне и на малката. Да видим как ще стане. Целувки на всички бебоци от мен. много са ни сладки дечицата. А и вече се усмихват и са много много интересни.

# 233
  • Мнения: 180
Да не би всички да гледат сериали  newsm78
Мого е тихо тук  Mr. Green

# 234
  • Мнения: 429

Днес сестра ми ми дойде на гости. Аз много и се зарадвах и познайте какво направих- връчих и Петя, а аз започнах да чистя,гладя, готвя...много съм гостоприемна  Joy
Вече съмс е специализирала да я люлея с крак в люлката, а аз да гладя и готвя, но чистенето ми е голям проблем-няма как да измия пода с нея:о)
Днес обаче съм доволна  Laughing
.
barboran4e мажеш ли с нещо за атопичния дерматит?
В момента мажа с A-Derma Exomega , а от време на време мацвам Бочко на по-червените пъпчици. От няколко дни варя силна отвара от смрадлика, намазвам и цялото тяло с напоено памуче и я оставям голичка да си порита- доставя и много голямо удоволствие, а и ми се струва, че влияе добре на кожата. Единственият проблем е, че смрадликата оставя много петна.   Педиатърката ни каза, че е по-добре да я обливам със смрадлика, а не да я мажа  newsm78
Мини, благодаря за табличката Simple Smile
Сладурчеста, мерси за инфото за 1001 нощи  Hug Много го харесвам този филм, но края на април вече се надявам да сме нон-стоп навън и да не го гледам  Joy Мъжа ти знае ли колко серии е целият филм? Мюрвет също може да сподели  Hug
Виолетке, благодаря за рецептата за тортилята. Едни приятели ни готвиха, когато бяхме в Барселона и си облизах пръстите  Heart Eyes Скоро се бях сетила и мислех да им пиша за рецепта  Laughing


# 235
  • Мнения: 925
Аз не гледам, ама малкия е много крив и с него се занимавам. Какви ли не маймунджулъци му правих, само и само да кротне, ама тц  ooooh!
Преди малко даже модно ревю му направих, защото успях да се напъхам в дънките от преди да забременея и му дефилирах с тях  Joy
Лошото е, че публиката не ме удостои с полагащото ми се в случая възхищение, дори напротив  hahaha Явно гледката е била доста нелицеприятна за него  Whistling
Та в тази връзка най - вероятно наистина в момента трансформираме мазните натрупвания в мускули и за това килограмите ни са едни и същи  Peace Иначе не знам как да си обясня факта, че преди 2 - 3 седмици на същите килограми не можех дори и да си помисля за обуване на дънки, а сега влизам в тях
 Laughing

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 16:23 от bubchenceto

# 236
  • София
  • Мнения: 3 249
Бубичко, вече мислех за национално издирване да те пускам Joy
Бубченце, като спомена ревюто пред Дилян - Хриси ми остана единствената дружка за ходене по магазини и като си купувам нещо го питам харесвам ли ти мамо - отговорът винаги е да. Е, как да не ходя с него после hahaha
Ягодка, имаш време до довечера, най - късно утре, че към нова тема вървин, а мога да редактирам само 24 часа.Снимката няма нужда да е обработвана(смалявана) - аз ще си ги натамънявам. Значи и ти си гледала медийната ни изява Rolling Eyes
Копривке, да не му вземете силиците на робота сега Simple Smile
Свате, успокоих се, че поне момчетата ми няма да останат гладни, ако научиш снахите като теб да готвят. Hug
Аз не съм Кокосчето, но да отговоря - тя е от другата страна на Св. Троица, до базар Глобус. Аз навремето живеех в Зона Б 18. Понякога доста ми липсва този район...
Сладурчеста, май ще трябва да пишем писмо да променят часа на сериала - че разбива времето за разходки hahaha
И да се изфукам - тъй като социалния ми живот хич го  няма - мъжо ще ме води с колегите му на пиано бар след 2 седмици. Свекърва ми ще гледа децата...Чувствам се като преди първото ми излизане на дискотека в пубертета. Остава да намеря и нещо прилично за обличане, че официалния ми анцунг не е много подходящ hahaha
Следобед с дребния такъв сън му ударихме след филма...Той още си доспива дори. И как няма, след като батко му не ни остави да спим снощи. Но ще му кажа аз на него - почнах прилагането на един американски метод за отучване от нощно ставане при по-големи деца и засега има някакъв лек ефект - поне отказа яденето. Сега лизва по 2-3 глътки вода...
Айде отивам да го взема от ясла и се почва лудницата  #Silly

# 237
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте и от мен,
Вчера явно цял ден не съм имала кърма, защото бебока вися по един час и половина и накрая след 15 минути започва рев и лапане на ръчички, накрая и дадох АМ, изяде го и заспа, а аз седнах и му ударих един як рев, че явно няма да съм от тези майки, дето са кърмили дълго Tired
Днес пак е същото положението- стой по един час и накрая плаче от глад, а все пак за мен е по-добре детето да не стой гладно, отколкото да не яде АМ Rolling Eyes. Все пак ще продължавам с усилията за кърменето, да видим ще имам ли повече успех следващите дни Praynig
Иначе днес успях да отида при една приятелка, дето и тя има бебок, колкото Йоанна, та се получи готино, и се радвам, че малко за малко успях да сменя обстановката, че с това кофти време, от началото на седмицата, не бях излизала.

# 238
  • Мнения: 524
Здравейте мами!   bouquet
Аз докато се наканя да пиша и хоп - нова тема и то с многооо изписани страници.  Laughing. Все пак да ни е честита с голямо закъснение, много положителни емоции, здраве и късмет!

Ние ходихме на консултация, бебка вече е 5,500 кг. и 57 см. Биха ни Пентаксима, нямаше проблем след това. Питам док. за топченцето зад ушето на главичката, каза, че това е лимфно възелче и докато е не по-голямо от грахово зърно, да не се притесняваме. На Александринка е колкото лещено такова. Мисля че naiema имаха подобно топче.
Утре сме на преглед при ортопед, дано всичко да е наред, че си се притеснявам  Praynig.
Доника, браво на мъжа ти за обогатяването на социалния ти живот  Hug. Забавлявай се пълноценно!

Бубченце, интересен метод за укротяване на бебока  Wink, ще го пробвам някой път.  И аз иначе се правя на клоун - пея и танцувам, а ако някой види физиономиите, които и правя, сериозно ще се притесни за психическото ми здраве  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.

При нас вали такъв сняг, вече натрупа 10 см. Не сме излизали на разходка от вторник.

# 239
  • Мнения: 1 102
Вчера бяхме на консултация, малката за 28 дена е качила 1кг и 3см. лекарката е много доволна, биха и Пентаксима. Снощи нямаше Т, но аз за всеки случай и дадох Парацетамол.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт