Търся си картина

  • 6 377
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
Купи си примерно от Бриколаж отпечатана на хартия която си искаш картина на Шишкин, Пишкин или Пикасо , турни я в рамка, и ей ти на- произв. на изк. за 100 кинта.

Мисля на Пишкин да е  newsm78  Laughing Скица  hahaha

# 16
  • Мнения: 155
Цитат
За 100 кинта трудно можеш да купиш стойностна картина. То само материалите струват кажи-речи толкова, трябва художникът да се изживява като търговец на платно на квадратен метър и боя на грамаж. Шегичка!

ММММмммм, 5 цвята от средно качество бои излизат около 75 лв и то ако цветовете са от една група цени,а по принцип всеки цвят е с различна цена,като сините и червените са най-скъпи и някои жълти....една хубава четка около 100-тина лева и пак според мен не са кой знае какво като знам моите колко струват, платното е може би най-на далавера  Mr. Green,но пак зависи,а и работата по една картина не се изчерпва само с това,та 100лв за картина си е направо обидно  newsm78



Съжелявам, ако съм обидила някого. Но на скоро моя роднина купи картина от своя град - не е София, мисля, че беше към 50-60лв. Не беше на платно, а на картон или нещо такова, не ги разбирам, и мисля, че с темперни бои, картината е уникална  Peace
Явно се изсилих с тия маслени бои, платна и т.н., исками се. Тогава, на хартиен носител с темперни бои, така става ли? Оставете го тоя Шишкин и класическите картини, това беше за ориентир само  Flutter

# 17
  • Мнения: 155
Шишкин за сто лева няма как да стане. Не можеш да публикуваш толкова на брой и толкова големи като размер изображения в мнение. Може да дадеш линк към мартините.
До сто лева - до Халите, към страната на джамията.

А тези картини до халите какво представляват? Това някакъв базар ли е или ?

# 18
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
Но на скоро моя роднина купи картина от своя град - не е София, мисля, че беше към 50-60лв. Не беше на платно, а на картон или нещо такова, не ги разбирам, и мисля, че с темперни бои, картината е уникална .

Тогава, на хартиен носител с темперни бои, така става ли?

Цената на една картина не се определя според местонахождението на даден художник,а това за колко ще се "продаде" един творец си го определя лично той...
Хартиения носител както го определи в доста случай е много по-скъп и от определено парче платно,но един такъв картон само за една работа може да ми струва и 15 лв,но може да ми струва и 30 евро,зависи какво искам от самият картон,картоните за водните техники в повечето случаи са ръчни и това ги оскъпява в пъти...но както вече споменах,освен материалите,ценообразуването на дадена картина зависи от много фактори... Peace

# 19
  • Мнения: 155
Цитат
Но на скоро моя роднина купи картина от своя град - не е София, мисля, че беше към 50-60лв. Не беше на платно, а на картон или нещо такова, не ги разбирам, и мисля, че с темперни бои, картината е уникална .

Тогава, на хартиен носител с темперни бои, така става ли?

Цената на една картина не се определя според местонахождението на даден художник,а това за колко ще се "продаде" един творец си го определя лично той...
Хартиения носител както го определи в доста случай е много по-скъп и от определено парче платно,но един такъв картон само за една работа може да ми струва и 15 лв,но може да ми струва и 30 евро,зависи какво искам от самият картон,картоните за водните техники в повечето случаи са ръчни и това ги оскъпява в пъти...но както вече споменах,освен материалите,ценообразуването на дадена картина зависи от много фактори... Peace

Ти си художник, това вече е ясно. Благодаря ти за инфото. Сега чак разбрах какъв съм лаик. Обужавам да се взирам с часове в едно хубава картина, но явно няма да мога да доставя това удоволствие на мама. А ти продаваш ли картини? Има ли място където бих могла да видя твои такива?  Flushed

# 20
  • гр.София
  • Мнения: 184
Сигурно вече е минал повода, но все пак ти пускам някои мои неща в близък и в този ценови клас за по-малките http://www.snimka.bg/album_organize.php?album_id=337757 Сподели все пак как е минало

# 21
  • София
  • Мнения: 137
Здравей Vividas, за 100 лв трудна работа. При ЦУМ картините не струват, по-добре не купувай. Мога да ти препоръчам едно магазинче за сувенири, там излагат картини, които никак не са лоши. Магазинчето се намира на ул.Искър- тръгваш от халите по Искър - трамвая се движи по Искър  посока  Раковска, държиш десния тротоар и преди ъгъла с Будапеща се намира въпросния магазин за сувенири и цветя. Друго място - магазина за сувенири в Националния исторически музей, като влезеш в сградата на музея - в ляво.

# 22
  • Мнения: 155
Мерси на всички
dilu, нищо не се вижда от снимките. Как мина ли? Ами не купих картина, защото не намерих на тази цена  Tired

# 23
  • Мнения: 97
Виж тук, има и цени:

http://kartinite.com/

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 184
Пробвам пак http://www.snimka.bg/album.php?album_id=337757&pid=12484287, а и се радвам да доставя радост някому

# 25
  • Мнения: 4 585
Хубави нещица имаш. Това си харесах - http://media.snimka.bg/3115/012484625.jpg

# 26
# 27
  • Мнения: 155

И аз това много го харесах  Wink

# 28
  • Мнения: 0
много неграмотем разговор и много примитивни предложения,каквото повикало такова ............

# 29
  • Мнения: 155
много неграмотем разговор и много примитивни предложения,каквото повикало такова ............

О, извинете г-н, г-ца, г-жа или там каквото означава "111111"! Толкова много ти се иска май да си №1, но само с критики не става! Ако всички разбирахме от всичко, ехееееее... ще покажа малко уважение, което на теб ти липсва, че като гледам и възпитание, най-вече тактичност,  и ще спра, но ще добавя също: "каквото повикало, такова се обадило"  smile3505

Общи условия

Активация на акаунт