Компания...????

  • 3 871
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 225
10г.брак ,2 деца и вече съм КОМПАНИЯ..............
Дойде ми  като гръм от ясно небе..Мислех си ,че не ми се случва на мен,и сигурно там ми  е грешката.Страх ме е..Какво ще правя?Трябва да се прибера при родителите си,няма проблем,но....нашият живот е тук ,тук са приятелите ни ,тук децата са свикнали,големия ходи на градина...,но пък сама незнам ка ще се справям,....
Той обещава да помага ,иска да останем в  жилището ,той да се изнесе,щял да ги води на училище и да ми помага....а аз незнам какво да очаквам докато не се появи някоя  и да спре да идва,ако вече не се е появила....
Моля Ви посъветвайте ме ,знам,че всичко е много индивидуално,но... Sad

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 21:45 от bon_toni

# 1
  • Мнения: 270
Само, кураж и не падай духом. Не се депресирай. Мисли кое, ще е най добре за децата ти.

# 2
  • Мнения: 2 715
Не бързай с промените. Щом той ще се изнася, остани с децата, ползвай помощта му, колкото, толкова.
Дай си време да осмислиш промяната, да вземеш решения. При родителите си и по-късно можеш да отидеш, ако не се справяш.

# 3
  • София
  • Мнения: 225
Знам ,че е така  и знам,че за децата ще е по -добре тук ,но....той не ме иска в живота си ,бил ме чувствал само като компания ,не искал да се прибира заради мен,иначе с децата се държи както обикнавенно,но ...мен това ме измъчва .
Да се приключва ,защото иначе ще се побъркам то така не се живее,.....много ми е объркано Sad
Трябва да си променя целия живот ето от това ме е страх,но пък може да е за добро...Но пък децата го обожават ,незнам,незнам...

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 21:46 от bon_toni

# 4
  • Мнения: 270
Да ти кажа честно, и аз си мислех да те съветвам да не напускаш жилището. Но от друга страна, човек пък ако не приключи на момента и остане там където всяко нещо ще му носи спомен, то тогава болката ще е още по голяма за теб.

# 5
  • Мнения: 128
Каквото и да ти кажа ,трябва да го преживееш.За съжаление всичко си е за твоя сметка, но това е живота и такива неща се случват. Иска да ти остави жилището, много ясно ще ще ти остави та нали неговите деца ще живеят там. Предлага ти помощ -приеми я до когато ти го искаш. Не се отчайвай, горе главата, много сме като теб. Трябва да си силна заради децата и заради себе си, щом си компания просто няма смисъл. Горе главата  bouquet

# 6
  • Мнения: 91
Не знам какво да кажа... наистина ли дойде като гръм от ясно небе? Без никави прелюдии?......

# 7
  • София
  • Мнения: 225
Вече си имаме име....ПРИЗНА СИ..... ShockedПросто го попитах ,и май тайно се надявах да не чуя това което каза,но....с цялата си наглост даже ми разказа как са се запознали,той лети от щастие....може би му олекна ,че разбрах ....Направо нямам думи...Влюбен бил...Как се казват така нещата,Ужас ooooh!
Засега реших да остана в апартамента с децата пък докъдето се справя,ако ли не родителите ми винаги ще ме приемат и са зад мен
Имам много въпроси пред себе си?!?!Аз ли съм сбъркала кажете?Сигурно щом е потърсил друга?!?!!

# 8
  • Мнения: 7 325
Ами разбира се че му е олекнало, един вид бариерата пада, няма да се налага да се крие, да лъже ... Ти вече знаеш и той се чувства свободен да се отдаде на новата си любов. Имаш 3 възможности - едната е да се бориш за семейството си, - втората да изчакаш без драми и истерии да изживее тръпката си, - третата да се разведеш. Такова решение не се взима в момент на шок и емоции. Помисли, изчакай и реши. Ако решението е развод помисли за бъдещето на децата си, т.е. сега можеш да го склониш на всичко ( имоти, издръжки ), ще е съгласен само и само да не му създаваш проблеми. И колкото по- бързо свърши толкова по- бързо ще събереш себе си и ще заживееш пълноценно.
Аз избрах първото. След 1 година борба, разбити нерви и тегло 42 кг. БНД прогледна за мен, но .... аз вече не го исках, нямах нищо към този човек, дори неприязън. 10 години се бяха изпарили.
Решението е твое. 

# 9
  • Мнения: 270
То е ясно, че е имало друг човек. Иначе за какво да си разваля рахатлъка човека.
Моето мнение е малко да проучиш нещата в дълбочина относно връзката им. Ако е някаква мимолетна, мъжа ти може и да се осъзнае "дай боже".
Ти си познаваш най-добре човека, и ти сама можеш да направиш най -добра преценка на нещата.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Сигурна съм, че ти си усещала срив в отношенията ви. Ако установиш, че в една връзка влагаш прекалено много без да получиш , то тази връзка не е добра за теб.Щастливите връзки протичат без усилие.
.
Той обещава да помага ,иска да останем в  жилището ,той да се изнесе,щял да ги води на училище и да ми помага....а аз незнам какво да очаквам докато не се появи някоя  и да спре да идва,ако вече не се е появила....
Моля Ви посъветвайте ме ,знам,че всичко е много индивидуално,но... Sad
Ще те посъветвам какво да правиш.
1. оставяш в жилището - имаш жилище, не плащаш наем
2. нека води децата на училище. Голям плюс - повече свободно време за теб преди да отидеш на работа Simple Smile
3. Ще помага финансово...уха
 4. Мъж , който ти го крадат го подарявай.
Ти си в една ужасно силна позиция - със собсвено жилище, ще ти водят децата на училище, финансово ще ти помагат - животът е пред теб. Ама че прекрасно - край и ново начало  Grinning

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Никога не оставяй с мъж , който те е наранил. Ако те е наранил неволно това е разлчно, но ако го е направил с пълният си разсъдък - край на играта. Вече си разбрала всичко, което трябва да знаеш за него. Не се поддавай наилюзии и мечти за хепи енд. Довери се на себе си, пази гърба си.

# 12
  • Мнения: 7 325
Ще те посъветвам какво да правиш.
1. оставяш в жилището - имаш жилище, не плащаш наем
2. нека води децата на училище. Голям плюс - повече свободно време за теб преди да отидеш на работа Simple Smile
3. Ще помага финансово...уха
 4. Мъж , който ти го крадат го подарявай.
Ти си в една ужасно силна позиция - със собсвено жилище, ще ти водят децата на училище, финансово ще ти помагат - животът е пред теб. Ама че прекрасно - край и ново начало  Grinning
Супер, обаче обещанието не е като даването, да не забравяме, а и има нова любима която едва ли ще е много щастлива от честите срещи на таткото със старото семейство. За това в допълнение към тези съвети-
5. Направи нещата сигурни поне откъм жилище, защото както имаш алтернатива да идеш при родителите си, не се знае дали един ден мъжът ти няма да те ( да речем ) помоли да го направиш.

# 13
  • Мнения: 115
Отговора на въпросът ти е доста елементарен, но аз като казвам, че не четете вие се обиждате.
Какво правят обикновено жените в този случай: взимат децата, скриват ги завинаги при себе си и... правят щастлив таткото и  новата му изгора - те поне могат да започнат на чисто. Вие пък цял живот ще си ближете раните, да не говорим за децата...

А Отговорът е в темата за 50:50.

Или му дай едното дете на този "събудил" се от зимен сън татко или направо му дай и двете!
Какво означава той да се изнася? Изнеси се ти! Но без децата. Нека си ги погледа заедно с новата любов. Тя ще пърха от щастие от така сложилата се ситуация. Вярно, секса в този случай ще е доста затруднен даже невъзможен за новите влюбени, но... такъв е живота.

Ти през това време се погрижи за себе си, защото навярно си се занемарила, щом е харесал друга, тръгвай по барове и дискотеки - забавлявай се. Никой не казва да хойкаш с всеки срещнат, просто се забавлявай с приятелки.

И пак ви казвам - трудността на решението за вас произтича от факта, че и таткото и ти бъркате като си мислите (неправилно), че децата са на майката. Те са на никого, това са хора, не са обувки. А двамата сте длъжни да се грижите за тях. Така, че таткото да си наляга парцалите и да започва да си ги гледа. Сигурен съм, че новата му любов няма да е задълго такава, ако ще трябва да гледа 2 чудесни мили дечица. Непрекъснато, всеки ден, нощ и т.н.

# 14
  • Мнения: 7 325
Ама ти не разбра ли че схемата 50/50 не работи. Дори и да сработи, в повечето случай е за много кратко време. И проблема не е в закона, а в мъжете които в един момент се отегчават от ангажиментите и намират хиляди начини да се измъкнат. И ако издръжката трябва да я плаща поради една или друга причина, то с гледането няма начин да бъде принуден, защото родител на сила не се става. Преди години БНД искаше той да гледа детето и знаеш ли какво ми каза като се съгласих - ... да бе да, а ти за се развяваш по кръчмите, ще го взимам обаче винаги ще е в последния момент за да не можеш да си правиш планове .... Пак беше в грешка, но не за това говорим в момента. Няма да ти казвам, колко пъти е зарязвал 7г. си син пред блока и е ходил на фитнес, срещи или където си има ходене, а съседките са го прибирали и са ми се обаждали за да знам къде е. Разбери, че майките ( поне повечето ) държим децата ни да имат бащи, но бащите бягат от тази отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт