Иврит - да се опитаме да го научим он-лайн

  • 118 395
  • 678
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 526
סטיליאנה- така се пише Стилияна на ивриТ  Wink
Може ли да ми напишете - Стилияна на иврид Rolling Eyes Моля Heart Eyes

# 481
  • Мнения: 319
סטיליאנה- така се пише Стилияна на ивриТ  Wink
Може ли да ми напишете - Стилияна на иврид Rolling Eyes Моля Heart Eyes

 Embarassed Embarassed Embarassed Heart Eyes
Сори за грешката и мерси за превода Heart Eyes

# 482
  • Мнения: 0
Шалом, хаверим Simple Smile
С голямо нетърпение чакам да имам свободно време и да си продължа с ученето на иврит Simple Smile Разбира се все още съм доста начинаеща  Rolling Eyes
Разбрах членуването на съществителните (поне така си мисля )...
Моето семейство - המשפחה שלי??? Но често срещам и съкратени варианти "משפחתי" или "אהבתי"...
Има ли някакво правило за тези съкратени варианти за различните лица и числа, сигурно си има определени окончания?  newsm78 Благодаря ви предварително Simple Smile

# 483
  • Мнения: 1 526
Lonely_Firefly браво за старанието и желанието.
Нооо въсщност това не е членуване.
Това са съкратени форми на притежателни местоимения+ съществително.
Членуването е поставянето на буквата ה пред думата.

Относно притежателните местоименията:

 моето семейство משפחת י
твоето семейство- משפחה שלך съкратено- משפחתך
неговото семейство-  משפחה שלו съкратено- משפחתו
нейното семейство- משפחה שלה съкратено- משפחתה
нашето семейство-  משפחה שלנוсъкратено- משפחתנו
вашето семейство- משפחה שלכם съкратено- משפחתכם/כן
тяхното семейство- משפחה שלהם съкратено- משפחתהם/הן

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 23:12 от Tali Dan

# 484
  • Мнения: 0
Аха, ясно Simple Smile На мен притежателните местоимения ми бяха дадени само с שלי, שלך и т.н. А бихте ли били така добри да ми напишете как се прозинасят съкратените форми, че ми е трудно нещо...  bouquet

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 23:30 от Lonely_Firefly

# 485
  • Мнения: 106
Здравейте. Попаднах на тази тема, докато търсех курсове по иврит.
Може ли да ми препоръчате, ако знаете, фирма или физическо лице, преподаващи иврит. Става въпрос за съпругът ми - частни уроци, които ще бъдат заплатени от фирмата му. В Интернет намерих само два варианта - на един човек, който не може да издаде документ за разход и фирма Картекс. Общо взето няма избор. Grinning

# 486
  • Мнения: 407
Така е, няма кои знае колко опции (или аз сьщо не знам за тях), но съм посещавала дамата от Картекс, научават се много неща, а и е индивидуално. Peace Не може ли да издаде фактура за разхода? newsm78

# 487
  • Мнения: 106
Всъщност в Картекс не съм се обаждала, в понеделник ще го направя. Надявам се те поне да могат да издават фактури. Просто питах и за резервен вариант, ако и с тях не стане.
Благодаря за отговора и весел празник.  bouquet

# 488
  • Мнения: 0
 Може ли да попитам на Иврит как се пише Енигма защото го намирам в преводача така : חידה   ама не съм сигурна дали е правилно ?

# 489
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Може ли да попитам на Иврит как се пише Енигма защото го намирам в преводача така : חידה   ама не съм сигурна дали е правилно ?

Ами, преводачът ти е верен  Peace

חידה (хида) - е загадка, което е и значението на думата енигма.

Предполагам, че ти търсиш не буквалното значение, а по-скоро самата дума енигма ти се иска, заради мистичното... обаче в иврита не се ползват много чуждици, думите се превеждат, така че трябва да си решиш дали това те задоволява  Peace

# 490
  • Мнения: 0
 Еми да не търся буквално а самото значение Simple Smile . Задоволява ме напълно,мерси много!  Peace Wink

# 491
  • Мнения: 0
Сега остава да намеря и на арабски как се пише  Grinning Grinning

# 492
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте  Hug
Попаднах на темата случайно, търсейки информация за 134-то СОУ, където ще кандидатсва синът ми.
Стана ми много интересно и ми се вижда голямо предизвикателство да се понаучи езика онлайн.
Ще следя темата. Пък, ако детето ми учи наесен в 134-то, ще ми помага.  Wink

# 493
  • Мнения: 407
Ето още един речник иврит-английски http://morfix.mako.co.il/default.aspx?q=%u05D1%u05D9%u05D8%u05D5%u05D9.

И малка програмка с флаш карти отново иврит-английски, може би за по-напреднали, които вече познават азбуката...

http://www.transparent.com/language-resources/free-software.html?l=hebrew

От сайта избирате езика, вписвате е-mail адрес, вместо име може и само някакви букви. На посочения мейл получавате линк към изтеглянето на софтуера, инсталирате и готово. Успех!

# 494
  • Мнения: 0
Здравейте решил съм да си направя татос на иврит на който да пише Майкъл Джексън -правилно ли написан מייקל ג 'קסון

Общи условия

Активация на акаунт