майчинство по време на криза

  • 2 402
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 185
Ми както можем, така ще ги гледаме. Нали знаеш "Баба знае 2 и 200"
Peace Подкрепям с две ръце. И ние сме изпаднали голям размисъл Thinking. Искаме второ, но и сега ни е трудничко (живеем в гарсониера). Но това не е болка за умиране - баба и дядо са живели на общежитие, когато са се родили баща ми и братята му. Е, времената са били други, но пък аз вярвам, че човек като иска, може да се справи. И в по-страшни времена от днешните, хората са раждали и гледали деца, нали така  Flutter

# 31
  • Мнения: 3 294
Честно да си кажа ме е страх , предстои ми да изляза в болничи по майчинство и живот и здраве след два месеца да се радваме на първото ни детенце , но като се замисля че дохода ми ще намалее , а лихвата по кредита ни не спира да расте и се плаша дали ще можем да се справим  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 213
"Баба знае 2 и 200" Даааа  smile3521

Аз пък не съм си мислила, че ще правим планове да бременея (при това извън БГ и съвсем скоро след установяване на новото място) в началото на криза, но се позамислих за това преди няколко дни и така излиза  Sunglasses За себе си не се притеснявам, живяла съм с много по-малко пари, така че за дете (деца) винаги мога да позатегна оооще колана. Но имах моите си усещания, че наближава и нещо такова в световен план и взех всички предпазни мерки овреме - това, което е зависело от мен - не напуснах работата си в БГ, когато се преместихме с мъжа ми в Истанбул, задоволих се с обема, който мога тук да поема. Освен това бързо си припомних от какво съвсем спокойно мога да се лишавам и разни трикове за пестене на пари.  Peace

Единственото, от което се притеснявам, е мъжът ми да не изгуби работата си, за която се блъска от толкова години и заради която точно сега се преместихме в търговски център на Балканите. Кризата в Турция е още по-сериозна, те са много тясно свързани с поръчки за САЩ. Мъчно ми е, че на много от приятелите ми български турци високообразованите им родители губят работата си в корабостроителници и т.н. Първо изселване от Бг, установяване на ново място, след това пак сътресения.

Така че за мен животът и установеността в БГ си имат преимущества по време на тази криза - финансовата система засега е стабилна и не бих си и помислила другаде да си държим спестяванията. А ако човек остане без работа, по-лесно ще се насочи към друга, за разлика от чужбина (където си добър в много по-малко неща)  Peace

Винаги можем да се върнем, де  Wink

# 33
  • Мнения: 2 447

Ми както можем, така ще ги гледаме. Нали знаеш "Баба знае 2 и 200"
Все някак ще се справим/те

# 34
  • София
  • Мнения: 2 808
Тя България май не е излизала от кризата...
Peace Mr. Green
Тъй тъй и още сме живи... Joy

# 35
  • Мнения: 16
Бременна съм в 5-тия месец и съм мнооооогоо щастлива, но честно да си призная изпадам в депресия само като си помисля че ще гледам бебето си с пари, който не биха стигнали за 1 човек дори. Въпреки че живея с приятеля ми, всичко това за добре гледане на бебето с малко пари ми се вижда като Мисията невъзможна ... надявам се да стане чудо докато родя и държавата да дава помощи на  майките. Чудя се така ли политиците се опитват да стимулират раждаемостта като ни ограничават майчинските ? Thinking

# 36
  • Мнения: 1 428
Бременна съм в 5-тия месец и съм мнооооогоо щастлива, но честно да си призная изпадам в депресия само като си помисля че ще гледам бебето си с пари, който не биха стигнали за 1 човек дори. Въпреки че живея с приятеля ми, всичко това за добре гледане на бебето с малко пари ми се вижда като Мисията невъзможна ... надявам се да стане чудо докато родя и държавата да дава помощи на  майките. Чудя се така ли политиците се опитват да стимулират раждаемостта като ни ограничават майчинските ? Thinking
Ами ти преди да забременееш не помисли ли за финансите които ще ти трябват.Защо държавата трябва да те стимулира да раждаш.Е,това наистина не мога да го разбера.

НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ!

# 37
  • Мнения: 2 011
... и приемам нещата с усмивка  Wink

Ей това е най-важното  Peace
Така или иначе,с криза и без криза,деца трябва да се раждат,а какво ще ни поднесе животът,кой може да знае.

# 38
  • Мнения: 4 362
Ми както можем, така ще ги гледаме. Нали знаеш "Баба знае 2 и 200"

 Peace Точно така,аз си чакам второто бебе и криза или не ще си го гледаме и ще се справяме.Ако трябва винаги да се оглеждам дали сега е подходящият момент или дали има,няма криза,то нямаше да ми трябва семесйтво

# 39
  • Мнения: 636
Бременна съм в 5-тия месец и съм мнооооогоо щастлива, но честно да си призная изпадам в депресия само като си помисля че ще гледам бебето си с пари, който не биха стигнали за 1 човек дори. Въпреки че живея с приятеля ми, всичко това за добре гледане на бебето с малко пари ми се вижда като Мисията невъзможна ... надявам се да стане чудо докато родя и държавата да дава помощи на  майките. Чудя се така ли политиците се опитват да стимулират раждаемостта като ни ограничават майчинските ? Thinking

Е как да не дава?  #Crazy

Не си ли работила нищо?

# 40
  • Мнения: 2 270
Ми както можем, така ще ги гледаме. Нали знаеш "Баба знае 2 и 200"

 Peace Точно така,аз си чакам второто бебе и криза или не ще си го гледаме и ще се справяме.Ако трябва винаги да се оглеждам дали сега е подходящият момент или дали има,няма криза,то нямаше да ми трябва семесйтво
Подкрепям и двете мнения!
Важното е да сме живи и здрави, пък все някак ще се справим! Peace

# 41
  • Мнения: 1 305
И аз се замислям се повече и повече, наближава да се върна на работа, а се питам дали ще имам изобщо работа. Но да сме живи и здрави другото се някак ще се нагласи. И е вярно, че "Баба знае 2 и 200"  Peace

# 42
  • Мнения: 16
Не съм спирала да работя през последните 4 години, но проблема е там че повечето фирми в България ти вдигат осигуровките след като минат 6-месеца от назначаването ти. Така че през последните 6 месеца заплатата ми е ОК, но не мога да кажа същото и за първите 6. Разбира се че съм се замисляла за парите преди да забременея и затова се реших след като навърших 25. не мога да остана без деца заради това че майчинските са малко. Просто исках да споделя че положението в БГ за съжаление е много зле Sad
Съжалявам ако съм се изразила зле и сте ме разбрали погрешно.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
АЗ донякъде се радвам , че съм в майчинство сега .Така и не мисля да се връщам на старата  работа , а нова точно сега трудно ще намеря и затова ще се възползвам от ситуацията .Надявам се финансово да издържа до двете години на детето.Преди си мислех, че трябва да се върна на работа възможно най-бързо , но сега си пренаредих приоритетите

# 44
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Много риторични въпроси си задала, за решаването на които по принцип незнам дали скоро ще проблесне някаква надежда. Не съм песимист, но май няма кой знае какво хубаво, което да се задава на хоризонта (освен децата ни). Така че щем не щем ще трябва да си ги гледаме с каквото и както можем.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт