МАРТенски хлапета

  • 65 705
  • 556
  •   1
Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 653
malka schetka, честита дъщеричка!!! Да ти е жива и здрава, да расте умница и хубавица    bouquet

# 466
  • Варна
  • Мнения: 2 576
malka schetka, да ти е жива и здрава Мадлен и батко Вики!  Hug  bouquet

# 467
  • София
  • Мнения: 747
Малка счетка- каква новина  Grinning Жива и здрава да е малката принцеса Grinning Да расте умна, красива и талантлива  Grinning

Мишолина, лек път на децата! Ще се оглеждаме по Великден из Пловдив да ги видим  Grinning

# 468
  • София
  • Мнения: 472
Къде сте мили мартенски мами? От пролетта не сме писали в нашата темичка.Как са дечицата?
Борис на есен е записан в първи клас- художествена парлелка, а на батето му предстои 7 клас и кандидатстване.   Сега с баба и дядо и бате са на вилата в Родопите- ходят на минерални басейни , лудуват, карат колела и се збавляват( на селото има много деца). Другата седмица отпрашваме за морето 10 дни и после пак на село.И в края на август се прибираме да се подготвяме за голямото събитие -1 учебен ден.Още нищо не съм му пазарувала. но ще го направя с него.Да си хареса той раница и учебни помагала, да им се радва. Пишете как сте, какво ново покрай Вас??
Хайде желая на всички едно прекрасно лято - много здраве, морски  и слънчеви усмивки и хубави емоции!!! Laughing

# 469
  • Мнения: 1 722
Здравейте, мами! Отдавна не пиша, някак си с по-голямо дете вече не остава време за споделяне на трепетите. Влизам да кажа, че сме в предучилищна група тази година ..... а освен това чакам още една мартеничка  Grinning. Живот и здраве с баткото ще имат 7 години разлика и ми е като за първи път. Баткото е много щастлив и се надява на братче, а ние с таткото - на сестричка, но каквото Господ даде, това ще е, само живи и здрави.

# 470
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Здравейте, мами! Отдавна не пиша, някак си с по-голямо дете вече не остава време за споделяне на трепетите. Влизам да кажа, че сме в предучилищна група тази година ..... а освен това чакам още една мартеничка  Grinning. Живот и здраве с баткото ще имат 7 години разлика и ми е като за първи път. Баткото е много щастлив и се надява на братче, а ние с таткото - на сестричка, но каквото Господ даде, това ще е, само живи и здрави.

Честито и лека до края Grinning. И при нас е така, баткото си държи на братче ... въпреки че, док уж е категоричен, че ще е момиче Mr. Green.

# 471
  • Sofia
  • Мнения: 653
Anita 79, ivap, честита ви бременност. Нека да е лека и накрая ви пожелавам по едно здраво и хубаво момиченце!

# 472
  • Мнения: 1 639
И при нас е така, баткото си държи на братче ... въпреки че, док уж е категоричен, че ще е момиче Mr. Green.
Kissing Heart kiss

Страхотна новина, много се радвам за вас !!!

Anita 79, лека и безпроблемна бременност и на теб !

# 473
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
И при нас е така, баткото си държи на братче ... въпреки че, док уж е категоричен, че ще е момиче Mr. Green.
Kissing Heart kiss

Страхотна новина, много се радвам за вас !!!

Много благодаря  Grinning.

Лиана, много благодаря и на теб за хубавите пожелания.

# 474
  • София
  • Мнения: 472
Anita и Ivap, много се радвам за Вас! Лека и безпроблемна бременност и живи и здрави бебчета!
И аз навремето така планирах, баткото беше в 1 клас и аз със малко бебче за да съм вкъщи и за първокласника.
Борис вече е в 1 клас, много изпълнителен и отговорен засега, пише домашни и казва,че е много хубаво в училище, хареса си много госпожата и вече се е запознал с повечето дечица и се е сприятелил.  Laughing.
Баба и дядо го прибират на обяд и си спястяваме напрежението наречено " занималня", защото поне при нас следобяд са 30 деца , друга госпожа и уж писане не на домашни и надвикване..а зимата като няма и да ги извеждат тези деца навън просто незнам.Това е уж целодневната форма която държавата осигурява. Да са живи и здрави родителите ми да се грижат в тази учебна възраст за него и да съм спокойна, че си е отпочинал, нахранен и на топло с написани домашни.

# 475
  • Мнения: 20
Здравейте мами на мартенски деца. И ние сме мартенско момче - Дани /19.03.2005/. Започваме да проучваме училищата тъй като наближава заветният избор за първи клас. Бихте ли споделили някакви мнения относно избор на училище, учител и т.н. Живеем в Илинден и разглеждаме училищата до около центъра.
Благодаря предварително!

# 476
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Я виж ти, мислех, че са заключени всички стари отчетни теми.
Виждам, че има още един ученик, явно на Борис му харесва в училище. Мартин е доволен от дните, когато имат математика, за негова радост само веднъж в седмицата го лишават от това удоволствие.  Laughing И за сметка на това ходи в нещо като кръжок по математика. И от занималнята е доволен, защото освен домашни може и да поиграе, учителката е една рускиня и си е като нашенка направо като викне гръмогласно и всички първолачета млъкват веднага. Не като класната им, дето им говори тихо и бавно Crazy

# 477
  • София
  • Мнения: 2 958
Момичета, здравейте! Не съм писала отдавна. Дара е в първи клас и ни побърква всички. Има разни препирни с две дечица в клас и ги бие като се ядоса. Сега се среща веднъж седмично с училищния психолог, за да установим какво се случва. Ден-два след инцидент казва какво се е случило и често се оказва, че не иска да наказват и другите деца и тя понася всички наказания, а не е била съвсем виновна. Иначе всеки ден носи печати и математика и е много интересна. Писането я изнервя, защото трябва да пише по едно и също нещо по 10 пъти, но и там се старае. Вече само инициативно си чете книжка и се упражнява, защото после кой щял да чете приказки на бебето  Laughing
Ние също чакаме второ дете. Доктора каза, че ще е момче! Дара е много щастлива, през цялото време искаше брат. Сега ми говори на корема на "Братко, ...". Бебето се очаква края на април началото на май живот и здраве  Heart Eyes

Честити розови гащи на Анита 79 и Ивап! Пожелавам ви успешен финал когато му дойде времето и здрави пухкави бебешорки   bouquet

# 478
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
джуджанка, страхотна новина  Grinning. Лека бременност до края.

Успех  на Мартин и Дара в училище, макар че гледам добре се справят.

Мишо пък явно няма да е математик, не обича цифрите. Много са му интересни географията и астрономията. Той чете гладко и си чете сам енциклопедии и атласи, и детски, и за големи.
Покрай една снимка на Хитлер, която видя в интернет се запали да чете за световните диктатори. Чете една книга на дядо си и постоянно ме разпитва за тях, за социализъм, фашизъм, комунизъм  ooooh!. Дано не споменава за интересите си в градината, че ще ни помислят за свръхамбициозни родители, пък ние нямаме нищо общо  Whistling. Все му казвам, че има време и още не може да схване някои неща, колкото и да му ги обяснявам, но не се отказва. По негов си детски начин схваща основното.

И той като Дара понякога проявява агресия към деца, които са го ядосали. Уча го да намира други начини за справяне с конфликти, но понякога /и аз съм ставала свидетел/ той се отдръпва от детето, което го дразни, казва му да го остави, но онова продължава и Мишо вече ядосан до край му посяга. Онова отива при госпожата и казва, че Мишо го е ударил. Естествено без да уточни, защо го е ударил. И пак Мишо излиза виновен. Казвам му, в такъв случай да отива и казва на гопожата, когато много го ядосат, за да няма недоразумения. Той пък не искал да е доносник ... изобщо големи разговори падат.    

pepelyashka, как са другите двама малчугана? Сигурно е весело при вас  Grinning

# 479
  • Мнения: 1 639
джуджанка , страхотна новина , лека и спорна бременност.  Simple Smile

Днес записах Дариа в първи клас.  Heart Eyes
Някаква неочаквана активност се заформила и почти беше пълен класа,
на предпочетената госпожа.  Simple Smile
На есен - с песен.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт