С Майско бебе във тумбака, само топ-късмет ни чака! N 28

  • 13 903
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 87
Ами не съм яла защото ве ми казват да не ям и аз спазвам нарежданията

# 256
  • Мнения: 0
dave86 както siska казва.
Мен досега са ме гледали 3 пъти в ЖК, като по принцип са 2 за нормална бременност. Третия път беше като ми изкараха "хубавите" резултати от биохимичния скрининг и аз бях превъртяла, та доки ме прегледа за мое успокоение.
Имам 2 пъти ходене на ФМ. И още два пъти (и то за една вечер) когато направих бъбречната криза. Два пъти защото както ви се оплаках тогава в Майчин дом ми биха една инжекция гледаха бебо на ехографа и ми казаха да си ходя, след 2 часа когато вече припадах от болка и отидох в Шейново пак ме гледаха. Само че вместо една инжекция и вкъщи в Шейново веднага ме приеха и лежах там 2 седмици на антибиотици.
Та равносметката е 3 прегледа по спешност, 2 от любопитство и 2 редовни по здравната каса.  Wink
Което ме подсеща че не съм виждала бебо от 12ти февруари и ми е любопитно колко е наддало оттогава. Като гледам мама му... бая ще трябва да е Joy

# 257
  • Мнения: 79
Здравейте Майски тумбачета   bouquet
В София, за моя голяма радост спря да вали сняг и даже слънце се опитва да грее  newsm44

Сисе, гледам в подписа ти термина ти е 28-ми Май, а аз съм те писала на 31-ви  Crazy, предполагам 28-ми е правилната дата?

# 258
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Ами мен всеки път ме гледа на видеозон. Мерки, теглилки и видеозон. И съм по ЗК. Никога не ми е казала че трябва да си плащам нещо. С баткото бях на частно и тогава плащах и то не всеки път. Сега ме оставяте замислена  newsm78
Пак ли не съм в час  ooooh!

# 259
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
Сисе, гледам в подписа ти термина ти е 28-ми Май, а аз съм те писала на 31-ви  Crazy, предполагам 28-ми е правилната дата?

Правилното е 31.05.Ама така или инъче ще съм родила към 20-21 май  живот и здраве,така,че нищо фатално.

Ами мен всеки път ме гледа на видеозон. Мерки, теглилки и видеозон. И съм по ЗК. Никога не ми е казала че трябва да си плащам нещо. С баткото бях на частно и тогава плащах и то не всеки път. Сега ме оставяте замислена  newsm78
Пак ли не съм в час  ooooh!

Ели,точно това писах твоята лекарка го прави на добра воля.

# 260
  • Мнения: 61
Добър ден, МАЙчета! Simple Smile
Аз тази нощ се присъединих към клуба на неспящите. Цяла нощ се въртях, беше ми топло, после студено. Ставах отварях прозорец, затварях, спирах печка, пусках, абе ужас. Заспах към 4-5ч и към 11ч30 ме събудиха от офиса със задачи Sad
За видеозона мен ме гледат всеки път до тук 6 пъти, 2 ФМ и един скрининг пак на 3Д, всичко съм си платила, което е горе долу 6х30+2х70+65.
А уж съм по здравна каса, до сега един безплатен видеозон не сън видяла, да се надяваме, че тази седмица като ходя ще е безплатно. Не ми е за парите, за бебка всичко, но не разбирам какво като съм здравно осигурена ?! Simple Smile
Иначе и аз преди изследвания не ям и за това гледам да си ги правя възможно най-рано.
От този уикенд съм решила да почвам с прането на дрешките на бебка, рано ли е? Мамите с опита да кажат кога са почнали предния път, другите какви са им плановте?
А за клиновете и аз съм се замислила и даже и за диетолог след това, така де мама трябва да е хубава, че се готви да води девойката на море Simple Smile Heart Eyes
Хубав ден на всички мами Simple Smile

# 261
  • Мнения: 66
Ами то и аз мисля да се захващам с прането .. количка ще си взема следващата седмица, кошарата също.. то май-нищо друго не ми остана.. ама така беше с баткото, така ще е и сега,. Като се върнах от родилния, всико си ме чакаше така както си го бях оставила. Това  е голямо спокойствие за една майка.. според мен.. а не, да не знаеш кой какво ще ти донесе, дали ще ти хареса.. и тн.
А за колана, аз мисля, че спорта е по- добрия вариант. На една приятелка майка и , носеше години наред разни стягащи колани, кагато позастаря реши да спре и да ги махне, настана ужас, напълня за месец, невъобразимо много. Организма беше привикнал към изкуственото пристягане. И пак . всеки си е различен, просто с нищо не трябва да се прекалява..

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте от ветровит Пловдив  Hug
 
За прегледите - аз ходя на частно , но пък тя работи със ЗК. Всеки месец ме гледа на видеозона, даже сега като зачестиха прегледите по 2 пъти в месеца пак така. Всеки път си плащам освен когато отидох първия път за потвърждаване на бременността и после май беше в 18-та седмица. Всеки път ме качва на кантара и ми мери кръвното. Но пък само първия път ми измери талия,ханш и други такива неща. Като ходя на изследвания - досега 3пъти ме кара да съм гладна като отида - предполагам , че заради кръвната захар. Добре,че срещу кабинета й има една баничарница , че с моя апетит ...

Колкото до прането на дрешките - не съм почнала още. Честно казано дори не съм почнала сериозно с покупките за бебока. Този уикенд трябва да направим едно освежаване на апартамента - боядисване и т.н. - и вече ще се почва с пазарене,пране,гладене и подреждане. Сега имам само малко дрешки и то подарени от една приятелка и от сестра ми - неносени защото бързо са отеснели на техните дечица. По този повод и аз няма да се нахвърлям много-много с покупки на дрешки в големи количества - после ще се чудя какво да ги правя. И количката взехме - пак втора употреба , но много сладка , от сестра ми.

Хубав ден на всички 

# 263
  • София
  • Мнения: 2
Прането предния път го оставих на таткото - просто му казах какво очаквам и отидох да раждам. От пиене и веселба на него не му остана време до последната нощ, вследствие на което до ден днешен го майтапят, че простирал чорапчета в 4 сутринта в деня на изписването. И бил събрал всичките ми приятелки да чистят Simple Smile
Всъщност беше май, беше топло и като се прибрах всичко светеше изгладено и готово Simple Smile .
Тоя път няма да поемам риска, че и той захитря и натрупа опит в брака  Mr. Green Но ще пера в деветия, не по-рано, че ми се струва, че седенето на дрешките изпрани 2 месеца е излишно. А ако подраним нещо и не съм готова - да му мисли таткото, колкото и да е надобрял  Mr. Green
Всъщност тоя път се излагам - още нищо не съм купила даже. Ама ми се иска 1. да освободя място, 2. да си прибера пелени и дрешки от каката от село и да видя какво става и 3. едва тогава да купувам... Дано не ми излязат криви сметките..

# 264
  • Мнения: 21
Добър ден и от мен.
И аз се сдобих с одеалца,пеленки и спални комплектчета от приятелки,но искам да питам за прането на дрешките.Знам че е само с бебешки прах за пране без омекотител,но се чудех за градусите и центрофугата и дали да си използвам бебешката програма на пералнята или да я пускам на деликатни тъкани???  newsm78 .Моля споделете по-опитните.

# 265
  • Мнения: 626
Наистина ли не се ползва омекотител , божеееее добре че не съм почнала с прането , и на мен ще ми е интересно да споделите   Hug

# 266
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
За прането на дрехите ще процедирам както и преди три години т.е. към 4-5 май викам фирма да ми изчисти основно апартамента и след това пера и гладя дрехи,оправям легла и си събирам багажа и заминаваме сега с Божа,преди сама и се връщам с бебе.Ден преди да се изпише бебето сеньора обира праха в стаята на бебето и това е.
Дрехи пера с нашия прах,а на Божидара спрях да ги деля от моите на втората седмица,защото тя така или инъче спи в моето легло,на моите чаршафи и ми се видя упражнението безсмислено.Сега предполагам,че ще събирам дрехите на двете моми и така ще напълвам една пералня.Пък при толкова дрехи може и да не ги пера-обличам и хвърлям Mr. Green

# 267
здравейте на всички майски мами  Stop
и аз съм щастлива бъдеща мама на момченце, което го чакаме на 23 май. лека бременност желая на всички и много здрави и красиви бебчета  Hug  Heart Eyes Hug

# 268
  • Мнения: 857
Фелина колана мен лично ме запаряваше много и ми беше неприятно,но може би е така само с този който имам, а и тогава сетивата ми бяха ужасно изострени и ме дразнеше всичко.
За бебешките дрешки аз ще ги пера няколко дни преди да замина да раждам ,края на април, защото не ми се иска да стоят повече от месец в шкафа,че после пак ще трябва да ги гладя и т.т.
Аз до сега не пера на дъщеря ми дрехите с моите, винаги само тях с бебешки прах! Омекотител ползвам от първия ден,но сега няма да слагам за бебето,защото прочетох доста отрицателни мнения.
За прегледите аз ходя на около 3-4седмици и винаги ме преглеждат на водеозон и въпреки,че съм здравно осигурена си плащам всеки път.

# 269
  • Мнения: 626
здравейте на всички майски мами  Stop
и аз съм щастлива бъдеща мама на момченце, което го чакаме на 23 май. лека бременност желая на всички и много здрави и красиви бебчета  Hug  Heart Eyes Hug

Добре дошла при нас  Hug  пиши на May2009baby  да те вкл. в първа страничка
 
 

Момичета ставаме все повече , колко хубаво  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт