Как се ... отмирисвате?

  • 17 017
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 686
Аз пък най-обичам събота или неделя рано сутрин да омириша къщата на мекици и кафе.Знаете ли как добре им действа на носовете на моите поспаланковци Laughing.
По темата-един душ ти решава проблема Wink,зарежи тези шапчици,тюрбани и тям подобни.

# 76
  • Мнения: 505
baibibi , твоя мъж не беше ли лекар?Извини ме ако греша.

Да, лекар е. Ама и той има праг на погнусата.
Joy Joy Joy

# 77
  • Мнения: 5 877
Научи децата да си правят каквото толкова искат. Големи са.

А ти ще си ухаеш на сапун Simple Smile Вкъщи максимум един път на две седмици може да ми се изврънка нещо пържено. Не заради вмирисването, де, просто много уважавам фурната като уред и повечето ми готвеници минават през нея.

Ти си твърде идеална - хем да изпържиш на всеки каквото му се яде, хем да не ти мирише косата, хем да е дълга въпреки сложното съхнене. Аз на твое място да съм отказала мекиците и да съм клъцнала косата, проблемът е разрешен отвсякъде, нали и Хасан е хора?

# 78
  • Мнения: 337
baibibi, аз си мия косата през ден.
Така, че не се притеснявай за това Peace
А относно миризмите, незнам, точно затова мразя да готвя, плюс това отнема страшно много време. Харесвам бързите неща. Crossing Arms

# 79
  • Мнения: 8 999
Да ви призная, откакто пуснах темата, не съм пържила нищо.

А относно миризмите, незнам, точно затова мразя да готвя, плюс това отнема страшно много време. Харесвам бързите неща. Crossing Arms


То и аз не бих казала, че това е любимото ми занимание. И май най-много го мразя заради омирисването. Ама няма начин - заради децата.

# 80
  • Мнения: 337
Най ме е яд ,че мъжО ми не може да готви    chef
Ама като не съм гледала тогава, кой ми е крив  Joy Joy Joy

# 81
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Мда, аз мразя да пържа, половинката се занимава с това  Mr. Green Но все пак косата се умирисва много, на цигари и подобни, и не мога да я търпя такава и си пръскам със сухото шампоанче.
baibibi , ти взе ли си да го пробваш? Или ти мина мерака да пържиш за цял живот след коментарите по темата  hahaha

# 82
  • Мнения: 8 999
Мда, аз мразя да пържа, половинката се занимава с това  Mr. Green Но все пак косата се умирисва много, на цигари и подобни, и не мога да я търпя такава и си пръскам със сухото шампоанче.
baibibi , ти взе ли си да го пробваш? Или ти мина мерака да пържиш за цял живот след коментарите по темата  hahaha

Точно защото не съм си го купила още, не съм и пържила. Караме на сухоежбина.

# 83
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
В този ред на мисли да ви споделя,че на мен косата страшно ми се умирисва когато пека баница или пица.При всяко отваряне на фурната ме лъхва миризма,която после я усещам дълго.
При мен номера с честото миене не минава.Кой каквото ще да ми говори,аз моята коса си я познавам най-добре.Колкото по-често, толкова по-бързо се омазнява и пр.Ако имах коса за трима и на мен сигурно нямаше да ми пука.

# 84
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Да ви кажа честно, започнах да откривам решение на проблема с вмирисването на манджа. Готвя максимум 2 пъти седмично  Mr. Green През уикенда приготвям поне 3 ястия, а през седмицата, когато се изчерпят запасите, спретвам нещо бързо или купувам готово.
Косата си я мия не повече от 2 пъти седмично през зимата. И не искам да променям този навик заради готвенето  Crossing Arms Отне ми доста време да свикна косата си на този режим.

# 85
  • Мнения: 10
И аз съм усещала подобно нещо, но разбрах ,че миризмата идва предимно от пръските по плота и филтрите на абсорбатора. Мия след вяко готвене плота и котлоните и гледам по-често да мия филтрите на абсорбатора. У нас например никога не е пържена риба точно защото си представям колко време след това къщата ще мирише на риба.
Решение е ако имаш балкон да сложиш котлон отвън за точно тези миризливи дейности.
И вятърът като дуфне всичката миризма ще влезе пак вътре, което обезсмисля изкарването на котлона навън, защото пак ще трябва да отваряш прозорци, да пръскаш с ароматизатори и т.н. Като малък съм виждал майка ми да пече чушки на балкона, но съм виждал и как смръднята с мълниеносна скорост се понася навътре заради вятъра. Така че лично според мен решението е с няколко разклонителя да изкараш котлона на двора и там да вършиш всичкото това.

Общи условия

Активация на акаунт