Кулинарни изкушения с извара

  • 18 311
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето моята най-любима рецпта с извара, макар че имам доста други (тук изварата е на почит) - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg37.html#msg37
Страхотен десерт - много нежна консистенция и божествен вкус! Peace

# 31
  • Мнения: 6 390
лелелеле колко извара... аз почти не я ползвам... но за чушки и домати с извара ...много добре ще са тези дни  Wink

# 32
  • Мнения: 3 421
Отдавна не е писано в темата, но искам да споделя една рецепта за лесен чийзкейк. записах си я от Иван Звездев, но попромених малко продуктите. ( най- добре се получава в тава с диаметър 18-20см)
за блата
2 пак. бисквити "еверест" с орехи ( по оригиналната рецепта- бисквити с какао)
1 пак. краве масло ( по оригиналната рецепта са 50гр, но ми се стори прекалено сухо тестото при първото приготвяне, затова 2рия път добавих цялото пакетче и стана по- добре Simple Smile)
2 с.л. захар
1/2 ч.л. канела

бисквитите се стриват и се смесват с разтопеното масло, захарта и канелата.

за пълнежа
250 гр. извара
3 с.л. кисело мляко
1 ч.ч. захар
2 ч.л. кафе ( аз не слагам, защото не обичам десерти с кафе)
3 яйца

всичко се разбива с миксер до получаването на крем с еднородна консистенция и се добавят разбитите яйца.
пълнежът се изсипва върху блата от бисквити и се пече в предварително загрята фурна. по рецепта се пече 40-45 минути, но според мен е много. първият път блата стана толкова твърд, че  едвам се дъвчеше  ooooh! последния път просто пекох докато краищата се зачервиха ( не повече от 20 минути).

1 шоколад се разтопява на водна баня. 200 мл сметана се разбиват и към тях се добавят 1 ванилия и шипка сол. разтопения шоколад се добавя към сметаната и сместа се изсипва върху изстудения чийзкейк.
тук вече нещо не ми се получва не знам защо  Thinking сметаната все си се разтича и на изстуден чийзкейк, да не говорим за недобре изстудения, затова последния път изобщо не добавих шоколада и сметаната, и мисля, че се получи по- добре. за жалост ометоха всичко преди да успея да снимам  Embarassed
надявам се рецептата да ви харесва. лесна е и не отнема повече от 30 минути.  Simple Smile

# 33
Току що забърках чийзкейка по рецептата на Caprice-стана много бързо и лесно.В момента се пече и мирише много вкусно   chef.Обожавам чийзкейк и се надявам да стане вкусно.Благодаря ви за хубавите рецепти   bouquet.

# 34
  • Мнения: 3 421
Току що забърках чийзкейка по рецептата на Caprice-стана много бързо и лесно.В момента се пече и мирише много вкусно   chef.Обожавам чийзкейк и се надявам да стане вкусно.Благодаря ви за хубавите рецепти   bouquet.
Flutter
дано ви хареса!   bouquet

п.с.
да добавя една рецепта за разядка с извара
500 гр. извара
пресен чесън
орехи ( обичам да ги слагам на всичко и по много  Embarassed)- не ги смилам, а ги натрошавам, за да се усещат по- добре
олио/ зехтин
черен пипер

ямиии  eat

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 16:58 от caprice

# 35
# 36
  • Мнения: 321
чиизкейк, се прави с крема сирене и сметана . най-добре филаделфия. аз с извара не знаех,но щом сте пробвали newsm78

# 37
  • Мнения: 3 421
чиизкейк, се прави с крема сирене и сметана . най-добре филаделфия. аз с извара не знаех,но щом сте пробвали newsm78
с крема сирене и сметана сигурно ще стане още по- вкусно, непременно ще пробвам следващия път  Peace

# 38
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=420014.msg12145826#msg12145826
хей тази торта я правя с извара.

Общи условия

Активация на акаунт