Намаления и разпродажби Пролет-Лято 2009!

  • 55 401
  • 447
  •   1
Отговори
# 390
# 391
  • Мнения: 1 941
-50% Том Тейлър

# 392
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
аз съм собственика на магазин "Rinascimento".
Съжалявам,че се включвам малко късно в темата , а и се намесвам в една дискусия , която не би трябвало да е моя работа , но държа да изложа някои аргументи и пояснения във връзка с модните стратегии , намаления , концепции и т.н.
Ако не ви е важно просто го игнорирайте...
В модният бизнес има няколко важни концепции :
1. бутикови стоки , създадени от дизайнери ( хора които по цял ден се вдъхновяват от природата и на тази база създават модели ) и made in italy - това е концепцията , която захранва целият моден пазар от дрехи , обувки , парфюми , акесуари , гримове и т.н. и налагат така наречените тенденции в модата.
2. Марки , които произвеждат стоки в Италия (преди всичко , но има и такива във Франция и т.н.) и създават стоки със свои собствени дизайнери,които налагат тенденции на пазара,но на по-приемливи цени от бутиците,защото бутиците не са за всеки - към която група принадлежи и "Rinascimento".
3. Марки , които звучат добре , защото на табелите им ( става въпрос за табелите на магазините , а не тези на самата стока ) пише,че е произведено в Италия,Испания,Франция и т.н. Всъщност това е подлъгваща информация,защото марката е дело на италианци,испанци и т.н.,а стоката е произведена в Китай,Индонезия,Пакистан и др. Тези марки нямат свои собсвени дизайнери или ако имат не правят нищо друго освен да копират създадените от горната група стоки...Тези стоки се произвеждат в най-бедните държави,за да могат да имат възможно най-ниската цена. Да, има хора,които не ги интересува къде е произведена стоката,но проблема не е само къде се произвежда, а и с какъв материал е направено ,примерно ако се произвежда в Китай ,плата (ако става въпрос за дрехи) е китайски и ето откъде идва лошото качество,дрехите ви пускат цвят и се развалят бързо..Другият проблем е в тенденциите. Тенденцията може да бъде свързана с цветове,дължини,деколтета,модели,кройки или вдъхновение от даден етап от историята - примерно Викториански стил , Рок , Диско , Каубой и мн. мн. други открити ,преоткрити и неоткрити стилове.
Ако претенцията е да си фешън магазин, не произвеждаш в далечни държави , защото от момента в който се пусне поръчка на стока до нейното получаване в магазина времето е 6 месеца. В модата тенденции и цветове се сменят ежемесечно!!! Ако пък не държиш да си фешън,а просто да продаваш камари от всеки артикул, не си нищо по-различно от basic магазин , няма лошо , но не си фешън!!!
В тази концепция най-ярко се открояват испанските братовчеди Zra и Mngo. Имат представители на ревютата в Милано и снимат всичко след което го копират. Друг проблем на тази концепция е ,че за да произведеш дрехи в тези държави се изисква огромно количество от всеки един артикул , защото колкото по-голяма е бройката , токова повече пада цената за самият артикул.
Представете си сега как едно сако , което има фешън елемент , примерно с дантела на яката и не е basic (ежедневна,изчистена от детайли дреха) се вижда на всяка пета дама....Е това е масовка!
4. Марки , които продават само заради цената , не бих искал даже да обсъждам тази концепция , защото слава богу се видя,че сме отминали този период на базари...Това е било и е отминало и навсякъде по света!
Както можете да предположите, защото българските дами са доста интелигентни , надценките в 4-те основни концепции са различни. Най-високи надценки имат двете най-ниски ценови групи,след това идват бутиците и на последно място са тези от втора група (към която примадлежи и  "Ринашименто".
Идеята за намаленията е , когато дойде време за получаване на нова колекция да се свършат останалите стоки , които забавят продажбите си заради капризните остатъци от един размер "L" от една рокля, два броя размер "M" в цвят циклемен и т.н.
Последните две по цени концепции изкривяват тази философия на намалението и всъщност правят най-голями печалби точно в намаленията , тъй като работят с такива маржове, че дори и на половин цена намалена стоката, имат марж от 50%....,но с удвоен или утроен оборот!!! Пиша всичко това не за реклама на "Ринашименто" , а защото от много време четейки разни дискусии по различни форуми се изкушавах да го напиша, а иначе за различните концепции си има различни клиенти и всеки така или иначе решава сам за себеси откъде да пазарува. Едно е важно обаче да разберем - че самите ние клиентите , несъзнателно правим така , че качеството да става все по-лошо . В целта да купим нещо на възможно най-ниска цена ( а това се следи от управлението на веригите ) пада цената за сметка на качеството. Не искам да кажа "купувайте от снобарските марки" , защото всеки има право на избор , а се дразня на прехвалените испански вериги , които хем продават най-много , защото копират италианските дизайнери , а произвеждат във фабрики,където работят хора за 100 долара на месец -максимум , хем съчетават нашите страхове , на клиентите - купуваш нещо и го виждаш по няколко пъти на ден , качеството е лошо , защото за 40-50 лв. панталон от добра материя, добра боя и в тенденцията за момента просто не може да се направи!!! Една пица в пицария струва около 10-15 лв.,еми тениска в тези вериги също струва толкова, а има цена за плата , боя , апликация или пайети или някакъв друг елемент на мода в себеси който струва.
Тъй като клиентите в сетовен мащаб започнаха да негодуват много относно Китай , същите тези вериги започнаха да изхитрят и на етикетите във вътрешноста на дрехата пише "made in PRC" и човек си представя някоя екзотична държава, а всъщност е Product Republic of China. Има и много други хитрости , но ако мога да бъда полезен със съвет, то съвета ми е да се гледат етикетите във вътрешноста на дрехата и за бога не купувайте дрехи , които са стояли години в складове и ние (България) сме последния шанс на тези марки да си изчистят наличностите чрез иначе апетитните аутлети...
Съжалявам ако съм бил досаден , но не успях да издържа несправедливите коментари,този път! Чао

Благадарим за изчерпателната информация, но не мислите ли, че купуването от тези basic магазини се налага на много хора от финансова гледна точка. Всеки иска да носи уникални и качествени дрехи, но колко могат да си го позволят... Така че, реалността в България налага да се носят дрехи стояли в складавете с години

Извинявам се за закъснелия отговор!
Да, разбира се, че от финансова гледна точка точно така стоят нещата, все пак сме в БГ. Аз също като клиент понякога си пазарувам от този вид стоки и водещото в случая е цената, но това което исках да кажа е, че не е вярна тезата, че видиш ли евтините магазини имат по-ниски надценки, а по-скъпите по-високи. Точно обратното е. Ниските ценови групи магазини имат по-високи надценки! И всъщност когато същите тези евтини магазини правят намаления, те правят най-големите си печалби, а средно-високите ценови марки не печелят (не би трябвало), защото намалението е с цел приключване на един сезон и започване на нов.

Оставам отворен за дискусии.

Поздрави

# 393
  • Мнения: 1 650
Даниво, спри да цитираш с тия 4аршафи.

# 394
  • София
  • Мнения: 7 097
В Елизабет как стоят нещата - някой минавал ли е от там?

# 395
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
В Елизабет как стоят нещата - някой минавал ли е от там?
До 70% намаление има хубави роклички и костюмчета.

# 396
  • Мнения: 2
hahaha
Тъй като клиентите в сВетовен мащаб започнаха да негодуват много относно Китай , същите тези вериги започнаха да изхитрят и на етикетите във вътрешносТта на дрехата пише "made in PRC" и човек си представя някоя екзотична държава, а всъщност е Product Republic of China...

PRC = People's Republic of China т.е. Народна Република Китай. Едва ли има човек който не знае какво е това ... newsm78 Така се нарича от десетилетия ...

# 397
  • Мнения: X
hahaha
Тъй като клиентите в сВетовен мащаб започнаха да негодуват много относно Китай , същите тези вериги започнаха да изхитрят и на етикетите във вътрешносТта на дрехата пише "made in PRC" и човек си представя някоя екзотична държава, а всъщност е Product Republic of China...

PRC = People's Republic of China т.е. Народна Република Китай. Едва ли има човек който не знае какво е това ... newsm78 Така се нарича от десетилетия ...

Така е, но става въпрос за това, че хората са свикнали просто да пише China и едва ли се замислят толкова над етикета. Аз също не бих обърнала внимание на това съкращение.

# 398
  • София
  • Мнения: 965
В Scandal има ли още намаление - интересуват ме чантите  newsm78

# 399
  • Мнения: 1 021
В аутлета на Адидас на Околовръстното и в Принцес има до 70 %. Имаше момчешки зимни обувки по 59 лв., маратонките бяха по-евтини, мъжки спортни обувки 70 лв,  мъжки якета от 130 лв и т.н

# 400
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз пък пазарувам много често по интернет, тъй като там цените по принцип са по-ниски  и скоро попаднах на един сайт с много готини стоки на доста изгодни цени. Там има всякакви маркови дрехи и аксесоари - както за мен и за мъжа ми, така и за нашето бебче. Вече на три пъти си пазарувахме оттам и сме страшно доволни и нашите приятели също са ни благодарни, че им го препоръчахме! Разбрахме, че дори си имат и магазин в Добрич и смятаме скоро да го посетим. Сайта е www.designeroutlet.bg и там постоянно има ниски цени на марковите стоки. Горещо го препоръчвам определено си заслужава да се разгледа.
Много добре сте се сетили Laughing
Ако намалите цените,може и да се излъже някой.
Ето ти база за сравнение
http://www.trendboxx.eu/product_info.php/info/p74_Miss-Sixty--Ex … 2a18e7abf80b0b221

http://designeroutlet.bg/bg/product-view/15.html


Аман значи,писна ми ooooh!

# 401
  • Мнения: 73
Аз понеже съм на тема очила, тези дни попаднах на Аутлет на бул. Дондуков - LUXSIT, има чудесни модели на Fendi, Puma, Calvin Klein на много приемливи цени.  Дамата в оптиката ни обясни, че имат магазин на ул. Съборна 7 и там всички слънчеви очила са с 50% намаление, марките, които ми изброи са доста интересни и не съм ги виждала в другите оптики.  Ще го посетя тази вечер и ще пиша.

И аз се интересувам от очила.Ще чакам да пишеш ако вече си ходила и имали сносни моделчета за около 100-150 лева ??

В събота отидох до въпросната оптика, има страхотни, нестандартни модели и наистина всички слънчеви очила са намалени с 50%. Аз си взех очила POLINI, до сега не бях ги виждала в България. Имат и други интересни марки. От аутлета купихме PUMA за 50лв. Това, което на мен най-много ми допадна е, че на слънчевите очила могат да ми сложат тъмни стъкла с диоптри, със съответната защита.

# 402
  • Мнения: 27
В Елизабет как стоят нещата - някой минавал ли е от там?
До 70% намаление има хубави роклички и костюмчета.
Бихте ли ми казали къде е магазина на Елизабет?

# 403
  • София
  • Мнения: 3 524
Бихте ли ми казали къде е магазина на Елизабет?
бул. витоша 62 и в мола на стамболийски и опълченска, ако си от софия

ако не си, има в пловдив и бургас, ето сайта на елизабет: http://www.elizabethbg.com/start.html

# 404
  • София
  • Мнения: 7 097
Бихте ли ми казали къде е магазина на Елизабет?
бул. витоша 62 и в мола на стамболийски и опълченска, ако си от софия

ако не си, има в пловдив и бургас, ето сайта на елизабет: http://www.elizabethbg.com/start.html


На "Витоша" се пада срещу "Дика" горе-долу, но не знаех, че има и в Мола.

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 23:14 от Н а т и

Общи условия

Активация на акаунт