КАРТИ ТАРО-V тема

  • 51 473
  • 632
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 0
cveteto_2009, успокой се, ситуацията не изглежда чак толкова зле, колкото си мислиш, поне като гледам картите.
В общи линии - проблеми ще имате, но ще се преодолеят. Има някакви решения, планове, които могат да ви доведат до успешен изход на нещата, но сякаш за момента още не сте ги приложили и ще ги намерите в близкото бъдеще и всичко ще се оправи. Все пак нещата ви не са толкова стабилни, използвайте главите си внимателно и вижте как може да се измъкнете от тази история колкото се може по-бързо.
Аз искам да попитам за развитие на любовни отношения в бъдещето:
Ако предприема действие 1:




Ако предприема действие 2:

# 586
  • плевен
  • Мнения: 644
cveteto_2009, успокой се, ситуацията не изглежда чак толкова зле, колкото си мислиш, поне като гледам картите.
В общи линии - проблеми ще имате, но ще се преодолеят. Има някакви решения, планове, които могат да ви доведат до успешен изход на нещата, но сякаш за момента още не сте ги приложили и ще ги намерите в близкото бъдеще и всичко ще се оправи. Все пак нещата ви не са толкова стабилни, използвайте главите си внимателно и вижте как може да се измъкнете от тази история колкото се може по-бързо.

Благодаря и на теб мила.Силно вярвам и се надявам да сте прави и да няма фатален край Sad
 

# 587
  • Мнения: 1
моля ви да пишете кои са картите защото скартинки ми е трудно ( н епознавам всички колоди)

# 588
  • Мнения: 0
Вятър, тези карти са:

За вариант едно: Любовници, обърнат Крал мечове, обърнати 4 чаши
За вариант две: обърната Дама Жезли, Императрица, 7 жезли

Ще ти бъда много благодарна да тълкуваш!

# 589
  • Мнения: 1
 хмхмхммх, чудя се какво да кажа за комбинациите ( искам мис е нещо хубаво де)
 и при двете има нещо накриво при
1) си ( или там който е ) заровила томахавката и тръгваш към въпроса по- открито, макар че иам някакъв остатък от идеализъм, но пък определено има анс за връзка и  нова възможност за стара такава- това е вариантът който аз предпочитам ( има едно условие  да внимажасх да не пропуснесх възможностите) тук 4 чаши е като 4 жезли

2) много често на мне ми ее  пасала пустат 7 жезли  в любовни отношения-  странан карта е  хем има за какво и как и занеш,че човекът си пада по теб , хем нещата по няккв апричина не с еполучават;
втората комбинация е по- голям  компромис с твоето его  и резулаттаите, до които иска да доведе да по- скоро  насилствени и от инат, но и страшно неясни;тази комбинация е по- трудаемка и има неясен резултат;
 номер 1 ) предлага възможноти според мен

ти кажи?

# 590
  • Мнения: 0
Не се притеснявай да кажеш и лошите неща, ако трябва и на ЛС. Иначе това, което ме притеснява при първия вариант е, че надушвам мимолетност. Голямо разочарование след това. А ти как го чувстваш? Не съм човек, който си пада по кратките работи, винаги търся нещо сериозно и дълго, не искам да ме нападне внезапна липса и болка, понеже човекът е наистина много важен за мен не само като любим, но и като приятел.
Другата я усещам по-кротка, но по-дълга. От друга страна, нещата които си казала за нея са ситуацията, в която се намирам и в момента. Тя определено не ми харесва ... Laughing
Иначе картите са за бъдещи взаимоотношения след предприемане (или непредприемане) на една сериозна стъпка и просто се чудех ... кое е по-добре. Ще ви държа в течение, въпреки че нещата при мен се развиват бавно попринцип.
Благодаря ти, за отговора, наистина едно интересно тълкуване, което ще имам предвид.

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 00:03 от thundergoddess

# 591
  • София
  • Мнения: 162
thundergoddess, забелязах, че във Фото-зона неправилно бях качила обърнатите карти на Таро на търсещия. Сега го оправих. Ето тук е новият албум:

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGES_ALL&ALBUM_ID=19832

# 592
  • Мнения: 1
thundergoddess, Как да кажа- аз не харесвам втората, но обикновено я практикувам Confused когато човек прави прекалено много компромиси и взима нещата  прекалено на сериозно малко се опорочават лично за него- магията изчезва в замяна на желанието за притежание, ако мога така да се изразя; някак връзката става само с теб и твоето желание за човека- а другият изчезва престава да можеш даго усещаш (такава е 7 жезли, такава е и императрицата, а резултата е обърнатата дама жезли)- комбинацията е егоистична от типа да стане на моето

не съм сигурна,че първата комбинация е баш най- добрата, но както казваш ти тя дава лекота, непринуденост, свобода и на партньора да с изявява ( даже и да не го прави ок) в първата ще имаш повече на брой ходове "по дъската" и може пак да завършиш във втората; тази комбинация не значи да не си директна, но твоята настройка трябва да се промени- карай си направо ( 4 чаши обърната е за настройката ти не само да очакваш да сане, но и да причакваш възможността)- тази е с по- малко мислене и повече действие; така като гледам картите ти трябва лично на теб малко да се разфокусираш от нещата и да фокусираш човека и удоволствиятаSimple Smile

p;p; надявам се 4  жезли да не стане 4 пентакли

бтв и двете комбинации не са крайни състояние и показват подход направи нещо и после да видим как се развиват работитеSimple Smile

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 20:33 от Вятър

# 593
  • София
  • Мнения: 162
Waite tarot - прави и обърнати:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGES_ALL&ALBUM_ID=19834


Spirit tarot - прави и обърнати:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGES_ALL&ALBUM_ID=19833



Ако на някой му трябва албум с прави и обърнати карти, може да ми напишете, ще се постарая да направя.

# 594
  • Мнения: 42
flam_e . доста неща може да се научат от теб,и доста въпроси се появяват на които се надявам да ми отговорите тук.
 когато се появи карта от голяма та аркана,се тълкува като описание на което отговаряш ти,или нещо което е следствие от друго,а същия въпрос се отнася и към кралските карти;крал,кракица паж,рицар.
 може ли да ми обясниш символиката на този знак.наскоро един познат ми даде ,но прегънато на триъгълник,като има и някакъв номер на него,цифри.можеби бройка на копията,знам ли.
днес си преписах значението на картите от тук.колодата ми е на уейт.http://www.astrohoroscope.info/taroarkani.htm,но ще търся още  обяснения,може и да ми пуснете къде да погледна.
 Wink Winkв обяснението не е казано ясно за положението на картите-права-обърната. Обаче има едно''НО..'' КОЕТО  ПОСКАЗВА ВЕЧЕ С ДРУГО ЗНАЧЕНИЕ НА КАРТАТА.В СМИСЪЛ АКО Е С добро значение преминава в лошо послание.,така да се изразя. newsm78

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 20:45 от MEGGI 76

# 595
  • Мнения: 127
Какво може да се направи в дадени отношения, може ли изобщо да се направи нещо - три чаши, пет пентакли, дама чаши. Три карти за съвет, няма някаква особена подредба. Този път ползвах стандартната колода на Уейт.

# 596
  • Мнения: 1 008
Какво може да се направи в дадени отношения, може ли изобщо да се направи нещо - три чаши, пет пентакли, дама чаши. Три карти за съвет, няма някаква особена подредба. Този път ползвах стандартната колода на Уейт.


Изглежда като на шега-сякаш няма да са трайни отношения,но от друга страна може да значи,че им липсва забавление,игра-кралица чаши за мен е символ на женственост,както каза Флам в другия форум-мека,плавна жена-без ръбове,грижеща се за другите около себе си.Сякаш им липсва първичност на тези отношения-трябва да се омекотят,партнъорите да се забавляват повече.

# 597
  • Мнения: 0
Какво може да се направи в дадени отношения, може ли изобщо да се направи нещо - три чаши, пет пентакли, дама чаши. Три карти за съвет, няма някаква особена подредба. Този път ползвах стандартната колода на Уейт.
Трябва да са заедно...да останат сплутени, колкото и да е трудно в момента това. Когато единият има проблеми или някакви трудности изобщо, да ги споделя с другия и да ги решават заедно, а не да се затваря в себе си. Трябва взаимно да си помагат. Не може всичко да е розово...  Confused Такава ми беше първата асоциация като видях картите.

# 598
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз тълкувам тези карти така:

1. Има шанс да се оправят отношенията, да се върнат положителните емоциите. А другото, което ми идва на ум е, че може и празненство, сватба или кръщене, раждане на дете
2. Като коментар се вижда, че има нещо което липсва, куцат им така да се каже отношенията, търсят нещо което да им върне вярата един в друг, или търсят нещо което да им даде стимул да продължат
3. Тази кралица чаши на мен ми говори, че поведението, което трябва да имат за оправяне на отношенията е да уталожат или да уталожат емоциите - заради затворената чаша.  Да има повече взаимност, да са по спокойни, не да вкарват емоцията

# 599
  • София
  • Мнения: 162
flam_e . доста неща може да се научат от теб,и доста въпроси се появяват на които се надявам да ми отговорите тук.
 когато се появи карта от голяма та аркана,се тълкува като описание на което отговаряш ти,или нещо което е следствие от друго,а същия въпрос се отнася и към кралските карти;крал,кракица паж,рицар.
 може ли да ми обясниш символиката на този знак.наскоро един познат ми даде ,но прегънато на триъгълник,като има и някакъв номер на него,цифри.можеби бройка на копията,знам ли.
днес си преписах значението на картите от тук.колодата ми е на уейт.http://www.astrohoroscope.info/taroarkani.htm,но ще търся още  обяснения,може и да ми пуснете къде да погледна.
 Wink Winkв обяснението не е казано ясно за положението на картите-права-обърната. Обаче има едно''НО..'' КОЕТО  ПОСКАЗВА ВЕЧЕ С ДРУГО ЗНАЧЕНИЕ НА КАРТАТА.В СМИСЪЛ АКО Е С добро значение преминава в лошо послание.,така да се изразя. newsm78

           MAGGI 76, от талисмани нищо не разбирам. Албумът, който си видяла е правен за една приятелка, която е писала за талисмани тук:
           http://johnyg.org/forum/index.php?topic=96.msg1191#msg1191

           Не знам къде си прочела такава интерпретация за Mайорните Аркани. За мен те показва важни, съществени моменти, събития с дълготрайна следа в живота. Кралете и Кралиците в 99% от случаите приемам като конкретни хора.  Рицарите, Пажовете, Принцовете, Принцесите - зависи от въпроса, подредбата, околните карти - може да са хора, може да не са.
          Имам един файл, към 9,5 МВ където съм си събрала значения намирани в нета на български и руски. Ако ти е интересно, дай меил ще ти го пусна. Преди да реша да гледам асоциативно по картинки и аз бях изчела доста литература за значенията им. Бях се пробвала и с обърнати също, но се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт