Бебецъфтежът почна вече и всяка от АПРИЛките ще гушка скоро своето човече!

  • 19 466
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 10
Времето вън е страхотно! yesyes Малко да се поразтъпчем.
И аз разбрах че при бебето през деня трябва да се осигури източник на шум- радио , ТВ или др .А вечер ( за да направи разлика ) да е тъмно и по възможност тихо.
ben 78 добра разходка сте си спретнали Wink
Сега се сетих че за последно ми правиха изследвания на кръв и урина преди 2 седм., следващия път кога ли ще е newsm78 Иначе всяка седмица съм на УЗ и тонове.Пуснах си изследване на секрет и утре ще разбера дали и аз няма да лекувам "нещо".
Килограми не съм забелязала да съм качила в последната седм- две, но вероятно ще кача.

# 256
  • Мнения: 581
[size=14pt]Честито на мамите Джианфен и Илиана 2 !!! Скоро да си се приберете в къщи и много да ви радват бебенцата!!![/size]

И аз така смятам добре е на бебето да не му се поддържа идеален шум, а от съвсем малко да свиква да спи и на шум. Иначе ще трябва само да се варди и няма нищо друго за може да погледне човек.Хубаво е да се научи да спи още от новоредено на тъмно. В болницата в Бургас цяла вечер светеха лампите на бебетата не им пречеше светлината. Като си се прибрахме в къщи  на светло вечер с бебето спахме само първата седмица и после на тъмно, светещите лампи на улицата бяха достатачни.
Хубаво е бибероните да се стерилизират, като всичко останало на бебето.
Сега и аз малко да се отчета-общо взето сме добре. обаче вечер така ми се схващат краката, че цялата се изпотявам и започвам да треперя. На сутринта едвам стъпвам на караката си. Незнам как му се отразява това на бебето CryЗнам си аз че като родя и крампите ще спрат но с това треперене не знам какво да кажа!!!

# 257
  • Мнения: 568
Здравейте и от мен!
За всички ,които са разочаровани ,че днес няма още бебета дано ви зарадва първа страничка.Погрижих се две от нашите малки бижута да красят първа страничка и те засенчиха останалата украса на темата HugНадявам се и други мами да се включат със снимки и да продължаваме с разкрасяването!
betybo не е писала скоро дано са си вече вкъщи трите принцеси.
И от wazse няма още новини -дано да са добри.
djreni дано бързо да се възстановиш и да се връщаш вкъщи.
Жабче всичко ще е наред Hug
Аз казах на моята лекарка,че намалих качването на кг. последните месеци,а тя каза"Трябва изобщо да не качваш"Бебето си вземало нужното от нас.И дори този месец не съм качила въпреки добрия ми апетет.
Хубав и слънчев ден!

# 258
  • Мнения: 2 090
         Първо,честити бебчета на мама Илияна и Jianfen!
                  Да са им живи и здрави рожбичките!



И аз като atlantica и desi054224,все отварям темичката с недеждата за още хубави новини,и нови малки сладки попълнения Heart Eyes

asia_nika,aз също не бях качила нито грам,и то не за 10 дни,а за целия 8-ми месец Rolling Eyes,но пък бебка си растеше,и всичко останало си беше о.к..Сега чак на последната консултация кантарът взе пак да мърда нагоре.Мъжа ми се шегуваше че трябва да се храня повече,защото бебка явно е започнала да ме изяжда Crazy Mr. Green.
За омекването на гърдите не се тревожи-това не значи че няма да имаш кърма,след раждането ще се напълнят,и пак ще станат твърди като започне да ''слиза'' кърмата.И аз кърмех като сестра ти-в 23h,и после към 5h(след първия месец,отначало кърмех в 12,и в 3 през нощта защото бебчо се будеше и плачеше,много лакомичък ми беше миличкия).

petjoff ,за тишината,наистина е така,както са ти казали момичетата по-горе.Аз бях направила тази грешка със Сашко да пазим тишина в началото,и той така свикна,и беше по-трудно после.Най-малкия шум го стряскаше като спи,и не само като спи,като дойдат гости все им напомнях:''по-тихичко'' Rolling Eyes,телевизора също се гледаше почти със спрян звук Crazy,а прахосмукачка като пусках затварях всички врати,а в стаята му пусках музика,за да не се плаши Crazy.Мале,сега като пиша това направо си се чудя на акъла  Laughing.
А кумицата ми роди 6 месеца след мен,те не ''пазеха'' така бебчето като мен,и аз направо оставах като гръмната като отидем в тях на гости и музиката/телевизора си свирят нормално,ние говорим,смеем се,а бебчето си спи сладко сладко до нас,на шезлонгчето си и хич не му пука Shocked
Та изводите си ги направих още тогава,но малко късно.Сега няма да правя така,то и да искам няма как да стане де,с бъдещия батко... Mr. Green,но и не само заради него.

Залъгалките и аз ги изварявах за няколко минутки,и както е писала Nanny-каучуковите за по-кратко pacifier.

djreni ,стискам палци всичко да мине добре,и да не се наложи да лежиш до края Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Жабче ,desi054224,дано и вашите записи са хубави и всичко е о.к. с бебешочетата Grinning Heart Eyes

# 259
  • София
  • Мнения: 292
Момичета, благодаря много за съветите,   bouquet
Сега се чувствам много по-спокойна.
Отивам да пера бебешките неща Simple Smile

# 260
  • Мнения: 110
Здравейте момичета  bouquet Честити бебчовци на всички щастливи майчета  bouquet
Нека растът здрави  и весели, силни и добри дечица  bouquet
Аз не съм влизала отдавна , но мама ми е на гости и работим усилено- подготвяме почвата за новия член на фамилията.
Ще ви чета довечера за сега ви целувам и стискам палци с всички ни всичко да е наред  bouquet Two Hearts

# 261
  • Мнения: 182
ben78 ,че ти чак в нашата махала си дошла  ooooh!.
Деси   Hug

# 262
  • Мнения: 444
Кафенце, какво става с теб? Гледам, на линия си. Thinking Hug
dena_klv, много са сладки малките сладурки на 1 стр. Peace Скоро трудно ще се зарежда страничката, но здраве да е, това да ни е проблема. Wink
ben78 стига си се тревожила, скоро сълзите ти ще са от радост! Hug

# 263
  • Мнения: 75
Момичета! Благодаря за отговори! Може би доки тайничко иска да ме разроди по нормален начин, затова се застрахова?  Laughing
По този повод вчера вечер ме хвана един нерв #Crazy , днес сутринта се продължи, затова хванах готвене, гладене, чистене... Поизморих се, и май отминава.. Grinning
Аз също спрях да качвам килца, това е нормално. Дори предишната ми бременност, като преносвах отслабнах с цели 3 кила. Бебо, ако се развива добре, ще изяде нужното от мама Laughing
Навън е толково слънчево и хубаво, нямам търпение вече да се разхождам с количка! newsm08

# 264
  • Мнения: 4
Дея` Ти си злато  newsm51 много ти благодаря за сайта(concord), ще опитам да я поръчам от там, само дето гледам на пръв поглед че доставката ще е 102Е.
Защо толкова много излиза до Бълагария?  Embarassed
Ще изчакам още една седмица да видя дали бебе-маркет ще докарат нещо или не.
Още веднъж благодаря ти от сърце!   bouquet

# 265
  • Мнения: 4
Mисис T.  Благодаря ти за сайта, да ако не ти представлява проблем питай колко е доставката а дали може само количката да се поръча без зимни кошове и кошче за кола. Но само ако наистина не ти представлява проблем или да те притеснявам нещо.
Благодаря още веднъж Мисис Т., оценявам и най малките жестове и съм много признателна и се радвам че има такива хора които обичат да помагат.  newsm51

# 266
  • Мнения: 194
 Привет момичета!
 Благодаря на dena_klv за снимчицата на първа страница!  Heart Eyes Hug
 Благодаря и на всички за милите думи и пожелания!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Желая на всички здрави и пухкави бебчета, които да ви накарат да се почувствате най-щастливи на света!  Heart Eyes Hug
 
 petjoff подкрапям думите на момичетата, ние през деня сме с Даниела в дневната и покрай нея има доста разговори + шум от различна техника. Алекс беше по-нервен и се стряскаше от малки шумове и при него пазехме тишина, но Дани е по-спокойна и е по-приятно на шум, спи си спокойно и дълго.
 
 Жабче
дано записа е чудесен и малките ти жабчета да си плуват в коремката ти до 31-и!  Heart Eyes
 Дея, поздрави и Тай от мен! Тя как е, нейната бебка не си ли уговаря вече среща с нея и тати?  Heart Eyes Hug
 Желая и на всички които имат някакви притеснения или проблеми да отшумят да се успокоят, защото най-важното е мама да е спокойна, тогава и с бебчетата всичко е наред.
  
 Аз не съм писала за раждането си, та да споделя малко мисли. В крайна сметка реших да си уговоря лекар, който да присъства на раждането и не съжалявам и за момент за решението си.
 Благодарения на лекарката ми и всичко прочетено из форуми процеса на раждане беше много кратък и без усложнения.
 Не са ми вливали системи за по-бързо раждане, само лекарката ми пукна мехура при 7 см разкритие, след това всичко се разви за около 15-20мин. Даниелка излезе с един напън/контракция/ малко ме протърка, но нямах разкъсване и епизиотомия като при първото раждане. Все пак и бебка е с 1кг по лека от Алекс.  
 Дано всяка една от вас, която е решила да роди по естествен път има такова бързо и леко раждане!  Praynig Heart Eyes  
 
 Дани засука почти веднага, кърмата ми слезе на 3-я ден, пих и пия чай за кърмачки на Веледа, страхотен е. Не се дохранваме за сега, дано продължим успешно да се кърмим.
 
 
 Спокоен ден на всички!  Heart Eyes
 

# 267
  • Мнения: 444
Пак съм аз... Embarassed
Но видях на календара, че утре е Благовещение, ето ви малко инфо:
 http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%B5
На утрешния ден всички болежки са по-леки. Wink
Станах прословута с моето пране, но утре явно ще почивам.
 Мария_, радвам се, че всичко при вас е наред. Да нацелуваш малката послушанка.  Hug
Как си мечтая и аз за раждане без епизиотомия и разкъсвания... но по-важно е да се раждат здрави бебчета. Praynig

Как отслабвате сега, бре хора? Shocked Embarassed

# 268
  • Мнения: 521
Ама днес що никой не ще да ражда  Crossing Arms !
Мария радвам се че всичко е минало толкова леко.
И аз се чудя как така не качвате  Rolling Eyes
Утре съм на запис и нямам търпение вече.
После пак ще намина да видя дали някой не се е излюпил  Hug

# 269
  • Мнения: 581
Много хубав християнски празник е утре. Е утре който е късметлия да ражда да му е леко.  newsm10 newsm74

Общи условия

Активация на акаунт