Бебецъфтежът почна вече и всяка от АПРИЛките ще гушка скоро своето човече!

  • 19 467
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 309
Привет и от нас с моята щурачка! Heart Eyes
Аз снощи хич не можах да спя, става все по- зле!Кокалите ми са тотално премазани, издържам максимум 1 час легнала и после ставам да се раздвижвам, и после пак лягам!Угодия няма ни надясно, ни наляво, а пък по гръб да не говорим! TiredКак ще я карам така до края не знам! ooooh!
Днес досега мама ми беше на гости вкъщи, изми ми банята, изпра ми килима, почисти ми, еееехххх златна ми е мойта мама! Hug Heart Eyes
Съседите правят ремонт и до скоро циклеха паркет и беше страшен шум и тътен, сега пък лакират паркета и е смрад неописуема! Crossing ArmsАма какво да се прави, и ние сме минали по този път и знам какво, та няма място за сръдни, ама аз така да си помрънкам Embarassed
Днес, май няма нови бебоци, а?И аз само това дебна!
Съкровищата на първа страница са страхотни!Искам вече и аз едно такова! Heart Eyes
Мария, браво на теб за лекото раждане!  bouquet
На мен скоро никакви излседвания не са ми правили!И аз се чудя с каква давност са и кога трябва да ми се правят? newsm78
И сега утре на ЖК трябва да ми дадат обменната карта и разни там други незнайни за мен неща, да ама после нали пак ми се правят разни изследвания, тях кога ще ми ги дадат, и ако тръгна да раждам преди да ми е излязла микробиологията например какво се прави? newsm78 Rolling Eyes
Аз не смея да се премеря, но предвид новите ми стрии, едва ли отслабвам! CloseЗдраве да е, после ще му мисля!
Имам предложения за заглавие на новата тема, като гледам вече сме към края на тази, ето ги:
март вече отминава, скоро всяка от нас ще е горда АПРИЛска мама! или
щъркелите идат вече, скоро всяка от нас ще гушка своето щастливо АПРИЛско човече
обаче второто малко се повтаря със сегашното заглавие Rolling Eyes

# 271
  • Мнения: 4 362
Дея` Ти си злато  newsm51 много ти благодаря за сайта(concord), ще опитам да я поръчам от там, само дето гледам на пръв поглед че доставката ще е 102Е.
Защо толкова много излиза до Бълагария?  Embarassed
Ще изчакам още една седмица да видя дали бебе-маркет ще докарат нещо или не.
Още веднъж благодаря ти от сърце!   bouquet

ще ти помогна да я поръчаме от Германия,няма проблем,доставката от там е до 40 евро,но ще питаме пак,не се притеснявай  Hug

Мария_,колко ти е хубава Даниелка  Heart Eyes Пупу  Heart Eyes

Nanny и аз им се шашкам  Crazy  Mr. Green Ние двете после,макар,че не вярвам да си толкова много,ти си финна мацка  Party

princessa raia,споко за стриите,ако са червени могат да се премахнат с хубави кремове  Hug Златна мама имаш,аз също си измих банята,прах килим,ама сама  Tired

# 272
  • Мнения: 172
 Ей тумбачета  Hug
 Аз днес съм се отдала на лешперлък целия следобед  Crazy Преди обяд се наработих, след това отидох до болницата да ме изследват за алергия към упойките- нали ще съм секцио и познайте  Crazy Реагирах на всички проби- ама до една на всички!!! Чак ми досмеша, а лекарката само цъкаше с език и казваше че такова чудо не била виждала. Каза утре пак да отида да погледне пробите и ако са все така зле ще ми мисли алтернатива...спомена за някакви хапчета, които да пия преди да ми сложат упойка, които щяли да намалят отрицателните последици...в общи линии нищо не разбрах...ама определено се забавлявам, защото този феномен с алергията ми е мнооогооо странен! Цял живот съм живяла с кучета и котки , цветя и всякакви зелени растения, определено в НЕстерилна обстановка и преди две години ми се появи много остър вариант на алергичен ала бала хиляда други имена ринит - като причини ми посочиха че са животните, полените от зелените растения, акарите и прахта в ежедневието  Crazy
 Некога не съм имала проблем с лекарства и сега - изведнъж алергии към всички упойки...много ми е съмнителна тази работа...но...
 Днес купих комплект бархетни и тензухени пелени на моя шошко и малко чорапчета и ... полека лека наистина се заформя кът с бебешорски неща. Половинката обеща тази седмица да сглоби кошарката и ... и аз след това ще се заема с прането на мъндзърките нещица. Много мислих и разпитвах за тези помпи за кърма, ама май за момента съм се отказала от такава...вече няколко приятелки ми казаха че са получили твърди образувания, защото помпата не ги доизцеждала  newsm78 Ако имам нужда ще купувам отполсле. Чудя се дали има смисъл да давам 70-80 лв за уреда са изваряване който е за микровълнова, при положение че има и по 15-17 лв  newsm78 Това пак от наскоро родилите приятелки го получих като информация...
 Ох , едно ми е лежернооо днес, спокойно и тихичко е вкъщи...напоследък се улавям , че когато има такъв момент се опитвам да му се отдам напълно...явно подсъзнателно организма ми използва последните дни-седмици за пълен релакс. Дори най- притеснителните неща, които до съвсем скоро ме побъркваха име караха да не спя дни наред към днешна дата не могат да ме жегнат...
 Пишете как бебовците ви наритват с остри петички и дупета и ви боли- и мен така, но ми е мило като му се подаде нещичко от коремчето ми. Представяте ли си и вие да стоите 9 мисица на кравайче...и аз бих се поразпъвала от време на време.
 Галчам ви тумбачетата момичета, а тези които са вече без тумбачета нагушквам им бебешорчетата сладки!!!
 До по- късничко  Hug 

 Деичка, докато съм писала си ме изпреварила- абе жена, как ще переш килими сама??? Като няма желаещи баби и приятелки и щом и мъжът ти няма възможност , занесете го да ви го изперат...или извикай жена да го направи. не мога дори да си представя да трябва с този корем да го правя. Да ми е жива и здрава половинката...аз от около 6 месеца и метла не съм пипала, най- много чиниите да измия, прането да сгъна и да поприбера... Няма така да учите хората около вас амахааааааааа...момичета бременни сме в деветия месец!!! Пазете се, още малко остана, после няма да има време за почивка  Hug

# 273
новата тема е готова,трябва само да изпишем тази! Hug

# 274
  • Мнения: 268
 ЧЕСТИТО  НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ  bouquet
Да са им живи и здрави малките слънчица Heart Eyes

# 275
  • Враца
  • Мнения: 2 251
poem,
стискам палци с упойките да мине утре добре, защото реакциите на организма може да са непредвидими.
 Praynig

дея, ти си от мойта партия- на чистещите си сами  Laughing
аз не обичам да чистя, но обичам да ми е чисто, особено напоследък съм като болна на тема хигиена. Laughing

за килограмите- аз съм качила много- 17 кг, и продължавам.
като родим ще сваляме заедно, може и една темичка да си спретнем- майските мами от 2008 имаха такава - да си се надъхват една друга.
така или иначе минахме през всичко това заедно... Hug

аз се колебая още, ама мисля да отида на преглед при огнян симеонов- аз съм много зле с гладуването и пазенето на зиета изобщо, а  много от диетите са неподходящи за мен щото месо не ям / е, откакто забременях от време на време хапвам, прияжда ми се  Blush ама като родя едва ли ще продължи /

единственото което ме спира да отида сега на преглед е че се мерят мазнини, мерки на тялото... а при мен как да стане с тоя корем  Laughing
вие правите ли си планове вече за отслабване и разкрасяване? аз и прическата съм решила да сменям....  Crazy

п.п. днес съм много по-добре откъм настроение.
до голяма степен и на вас се дължи това.
благодаря ви   bouquet

ох, докато пиша ще свърши темата Joy

# 276
  • Мнения: 172
 petjoff , за прически и отслабванки и аз си мисля все по- често напоследък. Аз месеците преди да забременея качих 15 кг и сега с тези доплнителни 11 от бременността определено съм станала кръгла. Нямам никакво желание да си купя каквато и да било дреха, просто защото не се харесвам в нищо и си ходя като циганче със старите и силно отесняли парцалки  Blush
 Косицата по принцип си къдря, ама сега вече 10-ти месец нищо не съм я правила и е еднаааа на половина права на половина къдравя и много се чудя как да я променя след раждането. Половинката онзи ден ме излови като я премятам насам натам неодобрително пред огледалото и с много внимателен тон ме попита и помоли  Crazy да не я режа след като родя...та сега се чудя...ама тогава едва ли ще обръщам внимание на сегашните си решения. Като знам каква хормонална лудост налегна приятелките ми които родиха  Crazy
 За отслабването съм решила да се спра на Дюкан, че преди бях доволна от тази диетка - хем папам, хем слабея трайно, ама не знам дали по време на кърмене това няма да направи некачествена кърмата  newsm78
 Вие за какви диети мислите?

# 277
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Я да се запиша тук, че в новата тема може и да не успея след днешния екшън.  Mr. Green
 
Бях на запис на тонове и ме стреснаха там, че не са добри та ходих и до д-р Сигридов да ме погледне по спешност. Едното бебе не шавна по време на целия запис, другото пък пак приложи коронния си номер и не спря да се върти по време на записа и съответно запис не се получи. Според Док няма смисъл да се чака още една седмица, било рисковано даже, защото 37 г.с. при близнаци се равнявала на 40 с едно бебе.  Плацентите са 3та степен на зрялост, с калцификати, раждането може да започне спонтанно всеки момент. Още от днес ми спря и магнезия, защото нямало смисъл да се подтискат естествените механизми на природата, които били създадени да предпазват бебето - ако не може да го храни повече плацентата, раждането започва, а магнезият го подтиска и създава потенциален риск за живота му. Иначе доплеровото изследване беше добро. Видях си едната бузана как мига и прави муцунки на 4д-то.  Heart Eyes
Създадох малко суматоха с огромния си шкембак в клиниката, направо природна забележителност се оказа. Док даже си поиска снимка на феномена.  Joy  Иначе шийката ми е скъсена, но си е добре още и нямам разкритие. Бебетата са високо, но няма и да слязат, просто няма как да стане - тазът ми идвал тесен. На това се дължала и запазената шийка - няма какво да я натиска.
Утре пак съм на запис, Док ще говори с анестезиолога и ще преценят дали да не вадим бебетата още тези дни.

Поем, изписват някакви хапчета, които се пият известно време преди секциото, за да се намали риска.

# 278
  • Враца
  • Мнения: 2 251
ОООООО, ЖАБЧЕ, И ТИ ЛИ ЩЕ НИ РОДИШ БЛИЗНАЧЕТА ВЕЧЕ? Hug Hug Hug
айде като тръгнеш драсни,

може ли да ми пратите телефонния указател с общите ни телефони на мейла, че пак съм го загубила Blush

# 279
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Жабче Heart Eyes Hug - нали разбра за утре - хубава дата е за раждане, защото всякакви болежки минават бързо! Стискам ти палци, мно-о-ого силно!

март вече отминава, скоро всяка от нас ще е горда АПРИЛска мама! или
щъркелите идат вече, скоро всяка от нас ще гушка своето щастливо АПРИЛско човече
обаче второто малко се повтаря със сегашното заглавие Rolling Eyes

Второто много ми хареса, за да не се повтаря, можем да го перефразираме така:

"Щъркелите идват вече - на всяка от АПРИЛките ще донесат мъничкото човече". Peace

poem -  за стерилизатора - и според мен няма нужда от скъп такъв за МВ - представлява чисто и просто една кутия. Съвсем спокойно можеш да си вземеш от тия по 15-20 лв. Peace

# 280
  • Мнения: 343
Ама вие сте родени поетеси. Браво.
Заглавието, което е перифразирала Чоколина също е много подходящо.

# 281
  • Мнения: 4
Жабче  fingerscrossed стискам палци, скоро с хубави новини да ни зарадваш  newsm06
Деичка благодаря ти още веднъж, преди малко говорих тука с магазин Синди да видя какво пак ще кажат. Ми нямали още информация за количките на concord биле направили заявка но нямали още отговор. Възможно ли е от Германия да ги бавят, май нещо се съмнявам. Ще почакам наистина то и без това като родя няма да се юрна по улиците веднага я  Joy  така че ако не успеят те да ми я донесат, май ще поръчваме по интернет. За доставката толкова е да 102Е, регистирах се и така ми излезе България-102Е( за всички западни страни е от 10Е до 30Е за Бълагария 102Е  Embarassed

Някой питаше за стерилизатора, така е да няма нужда от скъп тава е само една пластмасова кутия. Така че спокойно си вземайте и от тези на по ниска цена! Това е от мен засега, слетобяд един сън съм му одарила да знете само  Joy много спя напоследък просто много.
Гушкам ви всичките!  Hug

# 282
  • София
  • Мнения: 5 079
Честита бебка Петя на Илианка, да расте жива и здрава и много обичана!

Още веднъж благодаря на всички няма да изброявам поименно, че ще пропусна някой Embarassed за окуражителните думи и ЛС с предложения и варианти за друг лекар, в интерес на истината, колкото повече го мисля, толкова повече не мога да го измисля и ме хваща нервата. Rolling Eyes Имам чувството, че е някакъв знак на съдбата да си отида по каналния ред и на късмет. Колкото и да ме е страх от подобни инициативи. Ще го мъдря още няколко дни... newsm78

Жабче, да не е спала малката калпазанка по време на записа? Надявам се всичко да е наред и да си отдъхнеш скоро...  Praynig Голям си герой и добре си ги отгледала жабетата, не се съмнявай въобще! Вярвам, че всичко ще мине много леко и резултата ще си е струвал мъките и страховете Praynig, заслужаваш го! Hug

ронка, какво става с теб? Лекарят ти сам ли си говори  Laughing или имаш още поле за изява? Как е буболечка?

Мария, Дани е разкошна! Как се забравя колко са миниатюрни...  Crazy Сладурка малка!
Обаче батко и ми обра точките... Такова красиво момче! Много разбити сърца ще има покрай тези сини очи....  Heart Eyes

По въпроса за тишината, ние също няма да правим изключение от масовото мнение - гробна тишина на малките не им е потребна, да не говорим, че носи доста неприятности с времето, ако ги свикнеш така. Е, няма да надуваме тромбони вкъщи Laughing, но покрай бъдещият батко, който откакто съм в болничен не е спал наобяд 3 седмици да не ме изпусне...  ooooh!, тишината ще е мираж... Хич не мога да си ги представя каква ще са картинка. Дано да свикнем бързо всички, че много страшно ми се струва. Tired

Целувки на всички и само хубави новини да се чуват! Heart Eyes

# 283
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен и бебка Simple Smile
Аз вече съм си у дома и днес се отдадох на пране на бебешките дрешки и завивки- толкова са мънички и сладурски, нямам търпение да започна да ги пера по-честичко Praynig
Жабче, стискам ти палци всичко да е наред Praynig

Поздрави на всички  bouquet

# 284
  • Мнения: 568
Днес наистина е страхотно време!Аз си направих една хубава разходка от която едва се прибрах.
Жабче Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Аз също съм за редактираното от Чоки заглавие  bouquet
Принцеске дано си на старта за новата тема.
Момичета вече в албумчето има снимки на Влади на rrivanova ,а също и първа страничка му се радва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт