Пъпна връв около вратлето

  • 4 300
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 334
Не се притеснявай лекар ти ще следи нещата.И при мен  накрая лекарката се съмняваше че дъщеря ми  е с увита пъпната връв но каза че не е проблем единствено е по сложно при вагинално раждане ако е с увита пъпна връв бебето ,но накрая е много вероятно да се оправи  Hug

# 31
  • Мнения: 74
и мойто беше така,до края само се отмота,стискам палци и при теб да стане така

# 32
  • Мнения: 683
Здравейте!На 19.03. бях на 3Д,всичко друго е наред,но пъпната връв е омотана около вратлето на бебето веднъж.Искам да попитам дали има някаква опасност за бебето или при въртенето ще се оправи само.

От края на 8-я месец - задължително записи! На мен ми се наложи да ми изместят плановото секцио с 1 седмица по-рано заради лоши записи, тоновете падаха, причината беше - увита и стегната около врата пъпна връв и синът ми се задушаваше! Това изобщо не е безопасно, трябва ти сериозно и системно наблюдение, защото рискът е много висок! Моят син въпреки секциото едва го издърпаха, така беше омотан, разминах се със счупено ребро, трябваше вътре да му развиват пъпната връв, за да може да го извадят, поне с него нямаше никакви проблеми, не беше син, но го аспирираха и не нагълта околоплодни води. При нормално раждане е доста опасно за бебето, на моя позната дъщерята се нагълта с околоплодни води, защото направиха сециото в последния момент, дълго време са я мъчили да роди нормално и детенцето от първия си ден беше на антибиотик, аз лично никога не бих рискувала с нормално раждане!  Peace

# 33
  • Мнения: 71
На мен в 7-я месец откриха , че бебето е с два пъти омотана пъпна връв около вратлето. Повечето доктори казват, че това не е проблем, но аз не посмях да рискувам и родих с операция. След секциото доктора каза, че със сигурност  е нямало да мога да  родя нормално.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 805
И моят син беше с омотана пъпна връв около вратлето и ми го казаха в 7-8 месец някъде. Също родих със секцио предимно затова. Ти все още не си в напреднала бременност и бебето се върти много и има вероятност нещата да се оправят, ама и да си остане така, лекарите ще се погрижат за всичко. Ти гледай сега да почиваш, че после няма да ти остане много време.  Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моя дребосък беше омотан 2 пъти.Ама го разбрахме чак като тръгнах да раждам.Е малко по-трудно и по-дълго беше,но всичко е наред.Въпроса е да си при добър доктор,който ще отриегира адекватно Peace
А да не говорим,че докато дойде време да раждаш колко още ще се върти това бебе.

# 36
  • Мнения: 24
Пъпната връв е структура , в която има 3 кръвоносни съда - 1 вена и 2 артерии. Тя служи за пренос на кръв от плацентата към бебето. Кръвоносните съдове са жизнено важни за бебето и затова природата се е погрижила да ги защити максимално. Съдовете са обвити с тъкан наречена "Вартонова пихтия".
Тази тъкан е с еластичност и консистенция на гума и достатъчно добре пази артериите и вената от прегъване, респективно  от прекъсване на кръвотока.
Не че е невъзможно да се случи, но т.нар.от майките  "удушаване" на бебето по време на бременността е много рядко. /1:3000-1:4000 брем./
От друга страна, с напредъка на технологиите, ние все по-често виждаме преди раждането как бебетата са увити по най-различен начин с пъпната си връв. Това става с  различните форми на доплер ултразвуково изследване.  Пак с тази методика  може достатъчно добре да се прецени каква е скоростта и количеството на кръв преминаваща през артериите и вената на пъпната връв, респективно дали има усукване прегъване и възли, пречещи на кръвообращението. 
Рисков момент в описаната ситуация може да е единствено раждането и то ако тази особенност се запази дотогава, и то само ако по време на едно нормално раждане не се прави т. нар мониториране на плода. Мониторирането е една друга технология , с която следим постоянно детските сърдечни тонове, движенията на плода и маточните контракции.  Тя дава възможност да се регистрират навреме проблеми с пъпната връв и съответно да се извърши своевременно цезарово сечение.

# 37
  • Мнения: 6 274
Първо - без паника!
Второ - бебето е още малко и още има време при акробатиката да се развие пъпната връв, така че не се притеснявай.
Трето - едно от 4 бебета е с омотана пъпна връв, това само по себе си доста успокояващо за теб в момента, надявам се.
И последно - ако планираш нормално раждане - това не е задължителен показател за секцио, преценява се в конкретния случай.
Просто трябва по-внимателно да се следи, нищо повече.  Hug


Много изчерпателен отговор.
Подкрепям.
  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 3 827
На дъщеря ми пъпната връв беше омотана около вратлето. Никой не знаеше, раждах по естествен път и всичко беше наред Peace.

# 39
  • Мнения: 651
Инъче докато е в утробата няма опасност да се задуши(поне така ми каза моята лекарка).

Май трябва да си смениш лекарката.
Има опасност разбира се и се случва. Но в конкретния случай бебето е още твърде малко и най-вероятно ще се махне оттам пъпната връв, докато се върти. Но трябва задължително да се следи.
И аз съм така с омотана пъпна връв.И на мене ми казаха,че няма страшно!  Shocked
Нали бебка не диша още в коремите ни?

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 11:33 от Деянова

# 40
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Опасност има само ако пъпната връв се завърже на възел и бебето спре да се храни!Стига сте плашили бременните с омотана пъпна връв, моля ви Naughty

# 41
  • Мнения: 1 198
Колебая се дали да пиша, не искам да плаша никой но смятам, че е добре споделя горчивия си опит- загубих бебето си в 9тия месец точно заради завита пъпна връв, но не около вратлето, а около крачето. За съжаление докторката предния ден не забеляза нищо на ехографа, въпреки че имах няколко показателя, че нещо не е в ред. Смятам, че ако бях попаднала на добри специалисти фаталния завършек можеше да се избегне, затова искам да апелирам - преценете добре къде ще раждате и кой ще е наблюдаващия ви лекар.

# 42
  • Мнения: 22 929
Родих бебе с два пъти омотана пъпна връв.Знаехме още в 7-ми месец,че е така.Не са ме следили повече или по-специално.Родих бързо бебе,което тежеше 4200кг.и бе 55см.Последния ми ехограф бе в края на 7-ми месец,ситуацията не се водеше рискова,поне по действията не лакрите.Родих в чужбина.

# 43
  • Мнения: 6 274
Опасност има само ако пъпната връв се завърже на възел и бебето спре да се храни!

Глупости.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт