Какво мислите за тези методи за прояждане

  • 3 585
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 417
Няма майка която би издържала да гледа детето и как гладува много дни на ред и да не опита да го нахрани, само на който не се е случвало той не би могъл да го разбере.


Не бих оставила детето си да ми се инати чак до такава степен. Защото в определен момент всичко опира точно до инат!

До инат и до емоционалност и до чувствителност.

# 31
  • Мнения: 318
Моето дете засега яде всичко и по много и може постоянно да гризе каквото и да е! НО - убедена съм, че мамите, които прибягват до горе - споменатите "гладуващи" и "ненатрапчивпо поднасяне на храни" методи са в пълното си право да бъдат в пъти по-крайни и твърди, с цел положително повлияване, независимо от мненията на просто някои си четящи, далеч от подобни дилеми! Нищо лично към никой  Peace

# 32
  • Мнения: 1 919
Иве, а много деца не ядат, когато са с майка си, обаче с друг който не се притеснява толкова за храненето им си хапват.
Марти в градината беше искарала 2 седмици без да яде и като я взимаше баба й е била настървена за храна - даже и сух хляб си е нагъвала. Лелките ми се караха, че много съм я разглезила за яденето, а след това дететнце си прояде и милите бяха много щастливи. Явно и те са се шашкали в  някаква степен.
Не знам до колко имаш възможност, но може да ги събираш с други дечица и да хапват заедно. Малко повече украса на храната.
Ако не ядат махаш хранат и им я предлагаш пак по- късно.
А сигурно имат и нещо, което все пак им е любимо. Аз пробвах да добавям храни към любимите й неща. В някакъв интервал се хранеше  основно с картофи  Embarassed - картофи печени, картофи на пюре, картофи варени.
Другото, което пък аз съм правила като дете - понеже знаех че майка ми много държи да ям - съм я изнудвала за всичко с "аз пък тогава няма да ям".
Успех от мен и се опитай да си максимално спокойна, когато ти отказват храна.

# 33
  • Мнения: 2 757
galia_mi , тези методи многократно са използвани и не работят. Затова наричам децата си злояди. Твоето не е злоядо, личи си по описанието. Тук става дума, не че отказват храна поради инат, а че са гладни, може да умират от глад но просто няма да хапнат нешо различно примерно от мляко и сух хляб евентуално с масло. Квото и да сложиш на хляба не искат да го погледнат. Дори да махнеш рибата или пастета примерно остатъчната миризма е достатъчна да не го ядат. Колкото е по богата украсата толкова по не искат да го погледнат. Ако им дадеш салата с различни зеленчуци се подбират внимателно само краставиците, другото не отделя или направо хвърля на земята. Това е положението. Ако нещата се променяха с украси и събиране с други деца нямаше да имам никакъв проблем. И в яслата като ме няма пак си ядат сух хляб. Специално за тях се слага хляб на масата ако примерно е приготвено нещо друго. Добре че ориз, паста и картофи се поднасят отделно от соса, та поне тях си ги хапват. Ако примерно е някаква каша, няма да лизнат. Ама после като им дадеш хляб ще нагъват като невидели

# 34
  • Мнения: 8 999
И моите деца имаха един ужасно дълъг и неприятен период на злоядство. Можеха да карат само на шоколад и вода.
Започнах да готвя в часовете, в които вече съм сигурна, че са малко гладни. А те веднага се лепваха до мен в кухнята и разпитваха. Явно миризмицата ги примамваше. Аз им отговарях, че това е ядене за мен и баща им, че за тях няма да има. А те милите, като гладни гаврошовци, ме молеха да им дам поне мъничко да опитат. Най-накрая "се смилявах" и им сипвах по съвсем мъничко, буквално колкото да гребнат два пъти. Омитаха го на секундата и искаха още. Така проядоха много неща, за които се кълняха, че никога дори няма да погледнат, камо ли да сложат в уста.

# 35
  • Мнения: 1 919
Иве, аз пък като те чета са същите.
А иначе ти предложих всичко, за което се сетих.
Марта яде 10 неща на кръст и ги редуваме. Иска да яде само хляб - да е жива и здрава, нали яде нещо.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Как си представяш дете да оцелее след 24 дневен глад??  #Crazy
Че как няма да оцелее. Възрастен човек и 40 дни може да оцелее  Twisted Evil
Гладът е най-великото нещо. Друг е въпросът за мен как така след хранене със сонда няма захранване, ми веднага ябълката си поискало. Дано не са му дали да я ръфа  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 934
Много често срещано явление е малки деца да ядат ограничен брой храни, даже имам и теория по въпроса. Може да е някакъв инстинкт, останал от праисторически времена - нещо, което ги предпазва да не се отровят с непознати и странни храни във възрастта, в която вече щъкат насам-натам, но още нямат достатъчно акъл да преценят кое е добро за ядене и кое не.

# 38
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
При моите деца нищо не помогна.Оставяла съм го гладен ,е ми няма огладняване и това е.Просто единственото нещо ,което ми помогна ми бяха донесли мултивитамини от чужбина и благодарение на тях почна да яде.След като ги спрях положението си стана същото.Сега винаги им давам витамини но апетита за съжаление не се появява.Успокоението е ,че като порасна почна да яде ,но само ако му дам.Сам не се сеща.

# 39
  • Мнения: 2 757
Как си представяш дете да оцелее след 24 дневен глад??  #Crazy
Че как няма да оцелее. Възрастен човек и 40 дни може да оцелее  Twisted Evil
Гладът е най-великото нещо. Друг е въпросът за мен как така след хранене със сонда няма захранване, ми веднага ябълката си поискало. Дано не са му дали да я ръфа  Rolling Eyes

Дадоха му я на парченца. Защо да е нужно захранване не разбирам

# 40
  • Мнения: 3 695
И аз си мисля, че се е захранило самО - с ябълка.  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 13 206
Как си представяш дете да оцелее след 24 дневен глад??  #Crazy
Че как няма да оцелее. Възрастен човек и 40 дни може да оцелее  Twisted Evil
Гладът е най-великото нещо. Друг е въпросът за мен как така след хранене със сонда няма захранване, ми веднага ябълката си поискало. Дано не са му дали да я ръфа  Rolling Eyes

Дадоха му я на парченца. Защо да е нужно захранване не разбирам
Aма нали говорим за деца, които са хранени дълъг период със сонда? Или аз бъркам. Ако не бъркам, обаче въпросът ти е странен  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 3 695
Vache, какво трябва да е захранването според теб?

# 43
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, какво трябва да е захранването според теб?

Ами не знаеш ли какво е захранване  Rolling Eyes или може би стомах преработвал течна храна изведнъж започва да мели парчета ябълка  Wink

# 44
  • Мнения: 2 757
Vache, какво трябва да е захранването според теб?

Ами не знаеш ли какво е захранване  Rolling Eyes или може би стомах преработвал течна храна изведнъж започва да мели парчета ябълка  Wink

Ами ако му се даде пак течна храна какво захранване ще е, ако и до този момент си е бил свикнал на течна храна. А и все пак се предполага, че йябълката пързо ще бъде сдъвкана. То и бебета след пюретата почват да им дават бисквитки и ябълка, като най приемливия плод.

Общи условия

Активация на акаунт