Какво мислите за тези методи за прояждане

  • 3 586
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 206
Ооох, Nikifin помисли малко, моля те! Не е въроса да се спори самоцелно  Wink
Бебетата след пюретата почват да ядат бисквита и ябълка,... да, така е! А детето, за което пишеш от ТЕЧНАТА храна в сондата захапало ябълката. Айде, не ядем доматите с колците, моля ти се!  Naughty

# 46
  • Мнения: 3 695
Vache, какво трябва да е захранването според теб?

Ами не знаеш ли какво е захранване  Rolling Eyes или може би стомах преработвал течна храна изведнъж започва да мели парчета ябълка  Wink
Ами ти ми отговори с какво трябва да се захрани според теб?  Wink

За мен това си е захранване с ябълка. Знам за различни захранвания - на възрастни след гладуване (да кажем по схемата на Лидия Ковачева - пак е с плодове), за педагогическо захранване и т.н. За мен няма нищо нередно за изяде няколко малки парченца ябълка като първа храна, още повече, че в случая не е въпрос на избор на възрастните, а единственото нещо пожелано от детето.  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами ти ми отговори с какво трябва да се захрани според теб?  Wink

За мен това си е захранване с ябълка. Знам за различни захранвания - на възрастни след гладуване (да кажем по схемата на Лидия Ковачева - пак е с плодове), за педагогическо захранване и т.н. За мен няма нищо нередно за изяде няколко малки парченца ябълка като първа храна, още повече, че в случая не е въпрос на избор на възрастните, а единственото нещо пожелано от детето.  Peace

Ти чете ли внимателно първия постинг? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Говири се за деца хранени със СОНДА. Сондата е едно такова нещо, дето вкарва НАПРАВО в стомаха ти течност.  NikiFin  е написала, че детето досега така е хранено. Така се хранят деца с най-различни проблеми. Дали има разлика с гладуване и захранване на възрастен човек или аз бъркам нещо? Ако аз съм яла 35 г. твърда храна как се захранавам след това и как го прави дете, което никога не е яло такава? Питам, щото глупости като гладуването на Л. Ковачева или Емилова не са ми в сферата на интереса. И все пак не мсиля, че се започва направо с твърда храна. А за дете хранено изцяло със сонда до 5 г. възраст дали е нормално да му дадеш ябълката на парчета.

Цитат
Гледах по ТВ как някои спецове учат деца да ядат. Ама става дума за деца, които не са злояди, а направо нищо не ядат. Живели на сонда до този момент . Явно и такива имало. Някакво 5 годишно момиченце. Та има някаква болница дето отиват и живеят с родителите си. Спират да ги хранят със сонда, на родителите се забранява да говорят за храна. Живеят си там, хранят си се нормално, детето ако иска идва и яде с тях. Въпросното момиченце обаче 10 дни не пожелало да хапне нищо, само на вода карало. Та след 10 дни само си поискало ябълка за пръв път в живота. Едно пък друго момченце пак така било прояло, ама 24 дни не хапнало нищичко.

# 48
  • Мнения: 2 757
Според лекарите явно е нормално. Аз не съм специалист

# 49
  • Мнения: 3 695
Аз четох много, много внимателно, но ти пак не каза с какво трябва да се захранят според теб.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз четох много, много внимателно, но ти пак не каза с какво трябва да се захранят според теб.  Peace

Уфф, досадно става вече!!! Помисли и си отговори сама щом искаш да знаеш, аз отговора го знам, но няма да ти отговоря, защото съвсем откровено се заяждаш с мен  Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
Според лекарите явно е нормално. Аз не съм специалист

Така е NikiFin  Wink Просто ми стана интересно, защото противоречи на всякаква логика Laughing

# 52
  • Мнения: 1 896
Според мен е очевидно, че не става дума за деца, които единствено със сонда са били хранени до момента, а просто за период на хранене със сонда поради злоядство. Ако никога не са били захранвани с друго освен течна храна, как ще се разбере, че са злояди? Изобщо цялата тази работа с ябълката само заби яко извън темата.
А иначе и аз мисля, че за злоядството винаги си има причина и трябва тя да се търси, вместо да се мисли как да се изнуди детето да изяде нещо.  Отказът от храна е едно голямо "не" и най-добрият начин да се преодолее проблемът е да се открие какво го предизвиква.

# 53
  • Мнения: 4 520
За първи път чувам за такива крайни методи на лечение, и въобще за толкова крайно злоядство, но....явно много неща могат да се случат. Мога само да кажа да пази Господ! Confused
Ooo, има, има, дето казваш - да не дава Господ. Наскоро четох статия за такова момиченце - на 10-12год., беше снимана на първото си ядене в живота - държеше лъжица, майка й беше до нея, щастливо умихната. Все още не били изхвърлили сондата, но вмествали и нормално хранене. Не искам да си представям такъв живот при положение, че детето ми е физически здраво и няма мед. причина да не се храни нормално.
Колкото до крайните методи на лечение - явно такъв е варианта, но аз не бих издържала да гледам как един месец детето ми хапка не хапва. Докато то прояде, аз ще съм се разболяла от притеснение.
А, виждам, че спорите за захранването нещо. Това дете, за което писах по-горе, ядеше някаква каша, ако правилно си спомням. Със сигурност не беше твърда храна.

# 54
  • Мнения: 2 757
Ми аз предполагам, че това дете от бебе си е пило млекцето и после като всички деца е било захранвано. Може от началото да е отказвало да яде каши, ама може и да е хапвало по малко, но с времето да ги е отказало както всъщност направиха и моите деца. С времето все по малко неща започнаха да ядат, а кашите ги отказаха на около 10 месеца и започнаха да гризат само ябълки, хляб и бисквитки.
Така че детето си е захранено според мен. Само трябва да се научи да дъвче.
Само не ми е ясно тази сонда как са му я вкарвали в стомаха по 3 пъти на ден, изобщо не мога да си представя ужаса.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 206
NikiFin, sonдата не се вкарва 3 пъти на ден. Там си седи. Вкарва се през носа и се лепва за нослето. Така храната се вкарва директно в стомаха. Има деца, които се хранят със сонда по медицински причини. Не е задължително да е за месец-два. Може  с години така да се хранят. И най-нормалното нещо е постепенно да бъдат захранени както бебетата, с кашеста храна и накрая с твърда. Така се захранват и хора със здравословни проблеми, които дълго време не са се хранили. И по болниците първо хапват кашички, пък после твърда храна.

# 56
  • Мнения: 46 520
Аз никъде не видях да пише, че им дават веднага манджи и подобни, най-вероятно става дума точно за каши и плодове, а не това, което ядат майка им и баща им. Поне аз така съм действала, за нея си имаше отделно ядене, може и да иска люти чушки или ракия, само защото ние ги приемаме, но естествено родителите определят кое е за тях.

# 57
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
методите ми се струват драсти4ни ,но и слу4аите са прецедент, както изглежда! имам злоядка, по-скоро храна не я блазни, докато не примре от глад! сладки, шокита и тестени ,доскоро не беше кусвала, а е на близо 6! но съм я оставяла гладна за ден, понякога не ве4еря, пие само нещо, или нищо! по4ва да яде от обяд, като е вкъщи и то защото аз настоявам и й ходя по дупето! баща й е същият ! просто храната не ги блазни в такава степен, като мирис, вкус и необходимост!ядат, защото трябва!като дете харесва пъстри опаковки , настоява, купувам и после изобщо не го яде, не било хубаво, не й се яде ве4е! оправяме се ве4е, но се иска нерви! градината на нас ни помогна, но пък закуските са ужас като предлагане, сухи неща с нещо -сок или мляко за пиене, кисело мляко!а тя нерядко запо4ва с  морков или банан закуската!

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 10:47 от marsy

# 58
  • Мнения: 1 817
Това са болестни състояния. Не може 24 дни дете да НЕ яде Rolling Eyes Това си е супер опасно. Може да е някаква детска анорексия. А от тази болест се умира. Така, че драстично е за мен. Sad
Много е тъжно.

# 59
  • Мнения: 2 757
Знам, Ева със сонда през носа я храниха в родилното. Но просто не мога да си представя 5 год с тази сонда в носа да си седи. Това уврежда носната лигавоца, да не говорим, че не може да диша през едната ноздра. Ужасно ми изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт