Колко време след секцио ви дойде кърмата?

  • 7 303
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Аз съм с второ дете  и двете съм ги раждала с операция,първия път ми беше доста по трудно възстановяването от втория.Чувствах се много по добре а може би и чувството от това че вече си майка не е толкова страшно.Но според мен колкото по бързо се сложи на гърда е толкова по добре и за бебето и за майката,тъй като слизането на кърмата е доста болезнено а бебчо помага всичко това да стане по бързо.   Peace

# 61
  • Мнения: 215
След като ни изписана на 6тия ден, вече имах достатъчно кърма, така че да си суче дъщеричката ни и да й стига. Преди това имах коластра. За да ми "слезе" кърмата ми даваха допълнително хормони, йкоито при естетвено раждане се продуцират от организма.

# 62
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Коластра имах веднага. Напълно достатъчно за бебето ако кърмиш на поискване. Кърмата ми слезе на 4-тия ден.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 337
На третия ден

# 64
  • Мнения: X
На седмия или на осмия ден.Много бавно ми слезе кърмата.На всичко отгоре не беше много и малката не можеше да се нахрани.
После се засили а малката вече не искаше ...И така към 3-я месец минахме почти изцяло на ам.

# 65
  • Мнения: 329
Оперираха ме във вторник-в четвъртък се събудих с гърди като камък, готови да се пръснат и докато бебчо дойде, нощницата ми стана вир-водичка  Joy

# 66
  • Мнения: 11 005
Кърмата ми слезе на следващия ден следобяд. Е, в началото беше коластра. Wink В болницата дъщеря ми я дохранваха с АМ не за друго, а защото беше сънлива и я мързеше да суче.
Щом се прибрахме вкъщи, мина на режим на поискване, само на кърма.

# 67
  • София
  • Мнения: 17 592
Радвай се на бебето и не се тръшкай за глупости.

# 68
  • Мнения: 170
При нас кърмата дойде на 3-тия ден, а още на 2-рия имаше сълзене на коластра. Дохранвахме в болницата няколко пъти с АМ, но в последствие минахме само на кърма. Първите дни са по-критични, докато спадне първоначалното "напълване" и "втвърдяване". Моите бяха като камъни и много мъчно се цедих с помпа. Първите дни - за 3мин цедене с помпа излизаха по 10-15мл. След няколко дни китайско мъчение и една инжекция окситоцин, започна да се нормализира. Слагай бебчето по-честичко, дори да боли. Така ще стимулираш лактацията и всичко ще се оправи. Simple Smile

Успех!

# 69
  • София
  • Мнения: 3 524
на 3тия ден мисля а преди това имаше коластра.
давала съм му няколко пъти от АМ-а в болницата, но като се прибрахме си засука добре и така. цедила съм в болницата и съм му давала и там.
слагай го по-често да суче то само ще стимулира лактацията Peace

# 70
  • Мнения: 169
Едва на 6-тия ден имах кърма ( коластра) и то само капки  Sad

Общи условия

Активация на акаунт