Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 33-та тема

  • 48 430
  • 368
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 901
Веси,пак към теб. GrinningКак се правят теси пингвини?Моля сподели. Blush

Ето така Simple Smile

# 181
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Нашата вечеря Wink
Гъби със сметана и пармезан

Може ли рецептата?  Simple Smile

# 182
  • Мнения: 319
Добро утро на всички!
Пак много вкусотийки сте спретнали  smile3501

Момичета радвам се, че пингвинчетата са ви харесали asyalein стават много бързо и аз така си мислех, но се оказа че са лесни, ти какви шедьоври твориш  omm, това за теб ще  е детска игра
 
dixi пингвинчетата се пълнят със сирене, marabu вече е показала и рецептата,
hit86 ако си пропуснала http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,696.msg77645.html#msg77645
Аз само им добавих шалчета от зелен лук.
Стават и вкусни хапки освен че са красиви.
Успешен ден на всички!  bouquet

# 183
  • Мнения: 11 607
Дами, дами...бързам да се похваля...наистина се хваля с първия ми успешен опит с хляб направен само с натурална закваска(още е топъл хляба). Няма никаква мая. Благодаря на цял екип съфорумки, които ми помогнаха - Джемма за линкове, Лабрекс - за превода, Рая - за опита, Пина - за насърчението - и виждате ли......Какво бих правила аз без форума тук newsm78 newsm78 newsm78

Хляба е много, много вкусен, пекхав и мек. Грешката ми е една - пекох на ниска Т и стана дебела кората, но и зъболекарите трябва да имат работа все пак...и те семейства хранят.

тук и тук

Стоева, закуската ми от пържени филии направо бледнее пред хляба ми и няма да я показвам.

# 184
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
добро утро и от мен

nordina -мерси много за кремчето -само да питам заквасена сметана ли имаш в предвид
petufi -добре дошла сред нас-това хич не прилича на студентска кухня -браво Laughing

и аз очаквам рецептата с гъбки
аз вече едвам смогвам с тия рецепти -да не видя нещо-вкъщи вече искат да минем на диета Mr. Green ама аз не им обръщам много внимание -ама и като седнем на масата забравят за диети Laughing
Мама Цоцоланка -този хляб изглежда убийствено-представям си го още топъл поръсен с шарена сол -лигите ми потекоха а е още сутрин

# 185
  • Мнения: 2 708
Маме, първо да кажа за супицата, страхотно изглежда, пък и с тая топка сметана дето си я сложила (и мляко да е, пак е супер) Laughing Laughing Laughing И на мен ми се дояде, ама скоро няма от къде да си набера копривка Wink

Сега моля, да обясниш, за такива прости като мен, какво е натурална закваска. Всъщност, има ли значение, дали нещото е правено с мая, или закваска, или те са си отделни неща. Честно ми е доста неясно за какво става въпрос. И защо е зора, да се направи хляба от натурална закваска? Честно, ама нищичко не разбирам от темата. Питам, за да се светна. Иначе хляба ти изглежда великолепно с тази умопомрачителна коричка, аз обожавам коричките и обикновено това изяждам на топъл хляб - крайчетата, докато са хрупкави Joy


ооооо влизам да се редактирам, ама аз съм голям заплес - то цяла тема имало по темата, а аз уж съм Умница, пък сега видиш ли каква уфсъ излязох, засрамвам се и си прибирам питането и отивам засрамено да чета SadSadSad

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 09:49 от Krische

# 186
  • София
  • Мнения: 3 818
Мамеее, хляба е разкош! Crazy  bouquet Браво на теб!  Hug Какво количество закваска сложи? Rolling Eyes

# 187
  • Мнения: 11 607
Леле...Гелева теб те пропуснах в хвалбите...Ще се поправя! Извинявай! И ти, и ти имаш пръст.....

Ето това е темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382463.0 - Умнице, умна си, чети, ако не...с 2 думи казано - Просто реших да експериментирам, брашното ми е слабост и няма да удържа диета само заради това,че обичам все да съм в брашното...Та прочетох,че може хляб да се направи и без купешка мая, а със натурална закваска, както едно време бабите ни са правили.....Та пробвах един път - всичко приключи в кофата....След това обаче Рая писа,че трябва да втасва по-дълго време - 4-5 часа такъв хляб и .....С нови сили снощи го напарвих, втасва цяла нощ, аз се събуждах да го преглеждам,че мога ли да спа аз спокойно, сърце циганско не трае.......Та...сутринта ми хареса и на око прецених,че е втасал, изпекох го..и ето го пред вас.

Гелева закваската е 1ч.ч. и половина от големите, 600гр. брашно.

# 188
  • Мнения: 1 693
Добро утро и от мен. Много красоти много нещо. Ето и нашата вечеря. Пилешка пърцола, пълнени гъби и картофена салата.

И парче от тортата

# 189
  • Мнения: 769
nordina -мерси много за кремчето -само да питам заквасена сметана ли имаш в предвид
Сметаната е заквасена

# 190
  • Мнения: 389
Nordina, ще се опитам да напиша рецептата за ориза със стафиди и семки, още днес  Peace

Маме, браво за питката със закваска  Peace Успя значи Grinning Peace

petufi , добре дошла   bouquet
Надявам се знаеш, че тук се пазят окръжности и се пълнее и с гледане  Joy

vesi_nn , много сладки тези пингвинчета на Габи, че и шалчета си им сложила  Peace.

От мен,

Бисквитено руло с крема сирене и сладко от червени домати, оваляно в кокос  Mr. Green



От кога се каня да заменя маслото със крема сирене  Grinning. Хареса ми  Heart Eyes


# 191
  • Мнения: 319
Vivian* както винаги оригинална, и аз се чудех с какво да заменя маслото и не ми идваше на ум  newsm78, мислех за заквасена сметана  newsm78  newsm78  newsm78, но мислех да не стане воднисто, идеята ти за крема сирене е супер ще пробвам, че това рулце ми е любимо  smile3508
Аз да попитам може да е малко смешно Embarassed, но как сладко от червени домати, какъв вкус има не бях чувала извинявам се за въпроса  Embarassed Embarassed Embarassed

# 192
  • София
  • Мнения: 3 818
Vivian*, обясни моля те за сладкото от червени домати, ти ли си го правиш? Аз много обичам сладко от зелени доматчета, но от  червени за пръв път чувам, ако имаш рецепта метни я насам.  bouquet

# 193
  • Мнения: 1 197
Мама Цоцоланка хляба е просто разкошен   bouquet

# 194
  • София
  • Мнения: 4 294
солена торта с палачинки

Общи условия

Активация на акаунт