Помощ - кражба! Съвети как да си опазим рецептите......

  • 65 717
  • 794
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 420
....И да я публикувам както аз ги правя например, от кой крада? Това е БГ кухня, не ми трябва разрешение от никой.......
  Ако си я опишеш  Ти  -  не крадеш .
   Но ако копираш и пейстнеш текста , написан от някой друг , вече е друго ..... Вежливо е да помолиш автора за разрешение или да дадеш линк към източника поне .  Peace

# 721
  • София
  • Мнения: 15 489
   bebetuuu, да питам,че бавно загрявам, бързаш да защитиш страницата и блога на сестра ти, преди още да сме разбрали даже за тях, или просто им правиш реклама? Да правиш помен с чужда пита, никога не е било на добро, кажи го на сестра ти.

# 722
  • Мнения: 134
....И да я публикувам както аз ги правя например, от кой крада? Това е БГ кухня, не ми трябва разрешение от никой.......
  Ако си я опишеш  Ти  -  не крадеш .
   Но ако копираш и пейстнеш текста , написан от някой друг , вече е друго ..... Вежливо е да помолиш автора за разрешение или да дадеш линк към източника поне .  Peace
На мен това ми е пределно ясно, затова съм се захванала с това начинание. Както обичам да готвя и бъркам със сигурност ще се увлека повече аз самата.  Grinning
А за авторските права, няма да наруша нито едно, по 10 часа на ден от 6 години това работя, знам кое може да публикувам и кое не. Написала съм саморъчно съдържание за поне 200 сайта, на най-различна тематика, а за тази цел добре се научих кое може и кое не може да се ползва от нета. Плюс това винаги проверявам за copyscape. Peace

# 723
  • Мнения: 134
   bebetuuu, да питам,че бавно загрявам, бързаш да защитиш страницата и блога на сестра ти, преди още да сме разбрали даже за тях, или просто им правиш реклама? Да правиш помен с чужда пита, никога не е било на добро, кажи го на сестра ти.
Аз още реално няма какво да защитавам нали? Не сте видели крадено съдържание, няма такова, страницата я направихме вчера, а блога снощи всичко е празно, докато ме нападате пиша първата рецепта....няма значение, нали всичко тръгна от подписа ми....защитавам се естествено защото ме обвиниха че съм публикувала крадени снимки! Което не е така те са свободни, няма снимка с линк на страничката. Че теб ако започнат да те обвиняват от първо здрасти няма ли да се защитиш? newsm78

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Аз пък не мога да си представя да напишеш рецепта някаква и да сложиш друга снимка която не отговаря на истината! newsm78 newsm78 Ми това си е измама за мен Thinking
 Нищо не разбрах от това което обясняваш пък и тука в БГ- мамма ,сайтове,блогове и т.н. с реклами  не се допускат по правилника на сайта ,как ще печели! newsm78
Също така и снимката взета от Гугъл не може  в никакъв случай да съвпадне с някаква рецепта от тефтера.Всяка  гозба е различна САМО  заради това ,че има един продукт различен ОТ  снимката (незнайно как готвена , взета от Гугъл) и рецептата която ще се напише!

И нещо друго, тези надписани снимки според тебе свободни ли са????????












Тази е на моя приятелка !!! Thinking

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 14:56 от ЗИЧЕ

# 725
  • Мнения: 22 867
bebetuuu, правилото е готвиш, снимаш и публикуваш. Извинявай, но обясненията ти ми звучат безумно. Не го приемай като нападение, просто наистина не те разбирам. Peace

# 726
  • София
  • Мнения: 15 489
   bebetuuu, да питам,че бавно загрявам, бързаш да защитиш страницата и блога на сестра ти, преди още да сме разбрали даже за тях, или просто им правиш реклама? Да правиш помен с чужда пита, никога не е било на добро, кажи го на сестра ти.
Аз още реално няма какво да защитавам нали? Не сте видели крадено съдържание, няма такова, страницата я направихме вчера, а блога снощи всичко е празно, докато ме нападате пиша първата рецепта....няма значение, нали всичко тръгна от подписа ми....защитавам се естествено защото ме обвиниха че съм публикувала крадени снимки! Което не е така те са свободни, няма снимка с линк на страничката. Че теб ако започнат да те обвиняват от първо здрасти няма ли да се защитиш? newsm78
Дали са свободни или не, с линкове или не, все някой е направил тези снимки , нали?Не са паднали сами от небето.

# 727
  • Мнения: 2 783
Цитат
. Блога ще го списва тя за сега с рецептите на баба за Бг кухня. Преписва ги дословно от моя тефтер.
Цитат
, докато ме нападате пиша първата рецепта.
Аз не разбрах, кой прави блог, но ти си знаеш най добре  Wink

Цитат
защитавам се естествено защото ме обвиниха че съм публикувала крадени снимкиКоето не е така те са свободни, няма снимка с линк на страничката.

 Mr. Green но са имали надписи, част от тях все още имат, защото са на места, от където не могат да се махнат защото ще се наруши целостта на снимката.

Щом теб те блазнят похвали за чужди снимки, прави си блога, но ти всъщност каза, че го правиш с чисто користна цел, няма капка любов в цялото начинание. Успех, дано заобикалянето на законите и хвалебствията за снимките и рецептите на ястията, които не са твои ти донесат добър доход  Whistling

# 728
  • Мнения: 134
Не целя да махам надписите от снимките, няма смисъл да си играя с фотошопа ( знам как става), те са си в нета, да си си платил за домейн и хост за да имаш права, публикуваш ли във форум или безплатен блог нямаш.....това е а че са чужди не ме интересува, сега започвам всичко си е по правилата на Гугъл. За в бъдеще мога и да публикувам лични. Печели се от блоговете, които са на английски, не на български. В някои, хостове имаш право на реклама. Има разлика от форум и блог! Естествено че ти няма да пускаш реклами във форум, та той не е твой, има кой да го прави.
Дано наистина потръгне благодаря ви! Grinning

# 729
  • София
  • Мнения: 15 489
bebetuuu, защо реши,че ние те нападаме, като не сме те търсили?Ти влезе в темата и все едно ни заяви вие снимайте, качвайте,а аз мога да взимам, защото знам как се краде, без да ми правят проблеми.Това е все едно да дойдеш вкъщи, да ми вземеш албума със снимките, защото ти трябват за твоята страница или блог.Ако на теб ти го кажат, как ще се почувстваш?

Цитат
да си си платил за домейн и хост за да имаш права

Искаш да кажеш,че ние сме никои и нищо не сме направили,само защото не сме си платили?

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 15:08 от Тайна

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Печели се от блоговете, които са на английски, не на български. В някои, хостове имаш право на реклама. Има разлика от форум и блог! Естествено че ти няма да пускаш реклами във форум, та той не е твой, има кой да го прави.
.

Този линк във подписа ти не трябва да е там това е реклама, за това говоря ,не да рекламираш тук! Уж ти е ясно но май не ... Mr. Green

# 731
  • Мнения: 2 783
Ако на теб ти го кажат, как ще се почувстваш?
Това няма значение, доколкото разбирам, важното е да се печелят пари  Tired
Не целя да махам надписите от снимките, няма смисъл да си играя с фотошопа ( знам как става).....
Аз видях поне 10 орязани снимки, няма лошо да се върнеш назад и да прочетеш всичко което си писала, противоречиш си на места.
bebetuuu, правилото е готвиш, снимаш и публикуваш. Извинявай, но обясненията ти ми звучат безумно. Не го приемай като нападение, просто наистина не те разбирам. Peace

Лабрекс го е казала най-добре, винаги учтива и с благ тон   bouquet

# 732
  • Мнения: 22 867
Този линк във подписа ти не трябва да е там това е реклама, за това говоря ,не да рекламираш тук! Уж ти е ясно но май не ... Mr. Green

Както се изкарва специалистка, май много неща не са ѝ ясни! Peace


Лабрекс го е казала най-добре, винаги учтива и с благ тон   bouquet

polly, благодаря ти, опитах се да я разбера, ама.....  bouquet Laughing

# 733
  • Мнения: 134
bebetuuu, защо реши,че ние те нападаме, като не сме те търсили?Ти влезе в темата и все едно ни заяви вие снимайте, качвайте,а аз мога да взимам, защото знам как се краде, без да ми правят проблеми.Това е все едно да дойдеш вкъщи, да ми вземеш албума със снимките, защото ти трябват за твоята страница или блог.Ако на теб ти го кажат, как ще се почувстваш?

Цитат
да си си платил за домейн и хост за да имаш права

Искаш да кажеш,че ние сме никой и нищо не сме направили,само защото не сме си платили?
Та аз влезнах за да предложа ако искате да ви кажа как да си запазите публикациите!Написала съм го ясно. Щом не си плащате за защита, никога няма да си опазите постовете и рецептите да ! Аз няма да съм човекът който ще ви ги препише, макар от няколко години да готвя редовно с рецепти от тук! Можете да бъдете спокойни няма да ви ги открадна. Вече даже си написах и качих първата рецепта моя си е! Макар че едва ли твоите кюфтета се различават много от моите Grinning

# 734
  • Мнения: 2 783
А чия снимка сложи?

Общи условия

Активация на акаунт