КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 475
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 525
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777


 Дали има шанс козуначено тесто да втаса на температура около 20градуса, дори и за доста часове?Все си мисля, че няма да стане, но да попитам.

Е как да не  стане - хората в хладилник го оставят да втаса и си става. 20 градуса е добре, но му трябва поне 2-3 часа. Peace

# 526
  • Мнения: 1 440
Ще втаса, няма къде да ходи Crazy

Свекърва ми днес ми донесе 5 кг брашно да имам да меся козунаци...много им харесаха миналата година, та сега се ползвам с почит в родата Blush
Днес с малката доизядохме останалото от козунака на 08.04 и си беше все така сочен и влажен...доволна съм, че не е изсъхнал и ще става за ядене и след 3-4 дни.

# 527
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Благодаря за отговорите, успокоихте ме! Simple Smile

# 528
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
А  какво е количеството на мазнината?

200 гр. Извинявам се за пропуска

# 529
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777


 Благодаря за отговорите, успокоихте ме! Simple Smile

Билянка, какво стана с козунака?

# 530
  • Мнения: 31
Здравейте ! Бабата на моят съпруг се славеше като голяма майсторка на тестените изделия.Сега вече жената е много възрастна и не меси нищо...но преди години и аз съм опитвала от нейните превъзходни тутманици ,баници ,козунаци ииии други неща. Миналата година изкара тефтера си от един съндък от онези старите и прочете рецептата за козунаци ,а най -интересното е ,че тя втасва маята два пъти.Първо я подбърква със захар,мляко ,сол и брашно осавя да шупне ,после добавя още малко брашно и отново чака да втаса.  Та исках да сподяля с вас нейната тайничка....а 2008 г. правих така козунаците си и станаха много добре/като се има предвид ,че ми беше за първи път/ Поздрави на всички с днешния празник и успех в месенета на козунаците!Страхотни неща сте направили!       

# 531
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
desislavaivanova2 , благодаря за споделената тайна  bouquet! А може ли да напишеш и рецептата за козунака - може да е по-различна, щом е толкова стара...

# 532
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Благодаря за отговорите, успокоихте ме! Simple Smile

Билянка, какво стана с козунака?

  Сега ставам, в къщата ни е 13 градуса.С парното ще вдигна до около 16, надявам се 17 градуса.След това ще сложа тестото в машината за хляб да се замеси, ще извадя част от него да се пече във фурната и да втаса на стайна температура.Във фурната съм сигурна, че няма да се изпече, газова е нищо не става.Довечера ще ми се плаче, но пък другата седмица ще се местим и трябва да имам някаква репетиция за правене на козунак, че забравих как ставаше.

 Общо взето, Наталинка, нищо няма да стане Simple Smile Heart Eyes

# 533
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 430
   
                        Честит празник на всички,а на именничките много,много
                        здраве!  bouquet  bouquet
                     
                        Момичета много хубава тема. Аз също правих репетиция вчера. Това е козуначеното руло и кифличките, които са любими на моето семейство. Мислех, че ще ми се размине този път, но....



и парченца от рулото




# 534
  • Мнения: 207
Може ли рецепта на рулото  newsm17

# 535
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
А, Биляна и в газовата стават. Ето го моя козунак.

клик на снимката за по-голям размер Laughing

# 536
  • Мнения: 31
Рецептата на бабата е стандартна за 6 яйца и със свинска мас ,много месене и тръшкане на тестото поне 100 пъти/също и за тутманиците го е правила тръшкането/

# 537
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


      Имам нужда от спешна помощ Blushзапочнах да правя козунака на Пина в машината за хляб.Но от много четене съвсем се обърках и наистина блокирах.Кога да извадя тестото преди да започне да се пече Thinking

  Тегло:750гр., общо време 3:20ч., приготвяне на тесто(месене-втасване-печене)2:20ч., готвене0:55, допълнително време2:55, подържа топло 1ч.

 Т.е. печенето е 55мин. ли?И дали трябва да изключа машината около час преди приключване на програмата?

# 538
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Биляна, нямаш ли програма само тесто? Ако не, то тогава наблюдавай машината, като омеси и втаса, изключи преди д е започнало печенето, оформи козунаците и ги остави да втасат в тавите, ако ще печеш във фурната.

# 539
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако ще печеш в машината, то трябва да ги сплетеш доста преди печенето, за да могат да втасат. Тогава пусни програма и като омеси и втаса я спри, сплети козунака, върни го в тазичката на хлебопекарната и го остави там, на топло да втасва без да пускаш никаква програма като втаса пусни само печене, това при положение обаче , че имаш такава програма- само печене.

Общи условия

Активация на акаунт