КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 282 702
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 660
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Джемма,ама то много добре си изглежда,но ти явно сравняваш с оригинала и за това не си доволна.На мен много ми харесаха,особено разреза.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 341






Здравейте дами,
знаете ли къде се продава готово козуначено тесто? Преди няколко години съм купувала от Била, но сега няма....


Купувала съм  козуначено тесто от пазара Ив.Вазов - на последната спирна на трамвай 1 - има пекарна.Беше преди 3г. и тогава замразих тестото и пак си ми стана козунака.

# 662
  • Мнения: 769
-купувам  виво - дали като цяло са я развалили или аз улучих някоя такава партида не мога да разбера-уж е в срок -
И аз със такава мая си правих злополучния козунак.. smile3515
Джемма,аз съм по близо до тебе,ако не ти харесва  съм насреща newsm62

# 663
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз няколко години вече си правя козунаците по една и съща рацапта, ама носят още маааалко захар Rolling Eyes. Днес реших да пробвам - добавих и малко течен подсладител - сега изстиват - направих 1 козунак и 1 руло с парченца черен шоколад, че ме домързя да меля орехи  Crazy - довечера ще кажа как е и ако ни харесат така - в събота така ще ги правя вече официално.

Само да вметна - всичко правя само със суха мая на "Д-р Йоткер" - от тестото за пица, кифлички, до питите и козунаците - няма грешка Peace!

# 664
  • Мнения: X
Машината меси в момента козунака на max-mama! После ще се отчета с резултата!

# 665
  • Мнения: 364
Така вчера замесих козунак.
Резултата е тухла четворка smile3511


Само да вметна - всичко правя само със суха мая на "Д-р Йоткер" - от тестото за пица, кифлички, до питите и козунаците - няма грешка Peace!
Точно с нея добих този ефект  Twisted Evil

# 666
  • Мнения: X
Така вчера замесих козунак.
Резултата е тухла четворка smile3511


Дай подробности - вярвам, че дружно ще успеем да открием грешката!

# 667
  • Мнения: 364
Незнам какво стана като точно спазих рецептата Rolling Eyes
Мисля,че е от маята.Защото каквото и да направя с тази мая е като камък.

# 668
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Направо ме хвърли в духовата музика - при мен всичко, ама всичко и винаги е на 6 Peace.

Къде слагаш маята Rolling Eyes?

# 669
  • Мнения: 364
В брашното ,след като е пресято

# 670
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Значи не е от маята Naughty.
разказвай нататък и ще открием какво е станало...Я дай направо рецептата, да видим.

# 671
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Незнам какво стана като точно спазих рецептата Rolling Eyes
Мисля,че е от маята.Защото каквото и да направя с тази мая е като камък.


Разтвори ли маята в прясното мляко?Да не би млякото да е било по-топло?

# 672
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
max-mama , сухата мая задължително се прибавя към брашното, не се разтваря в млякото.

# 673
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 701
Значи не е невъзможно да се замрази тесто, но май си зависи от маята. Аз съм замразявала на 2 пъти - веднъж стана, но бухна доста по-малко от колкото трябва и стана почти добре, а втория път беше едва едва надигнал се, почти нищо, но като вкус и двата бяха прилични. Само видът им не беше особено "за пред хора", ама за домашна употреба става Simple Smile

# 674

Общи условия

Активация на акаунт