КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 502
  • 1 422
  •   2
Отговори
# 840
  • Мнения: 276
Привет момичета!
Замесих аз моето тесто по рецептата на Лебедуна.
Миналата година станаха божествени козунаците!Сега пак се надявам на такива резултати!
Обаче имам малък проблем, явно съм получила амнезия Blush Правих една плънка със орехи прясно мляко ,захар, обаче не мога да си я спомня точно, пък и не намирам в нета  Rolling Eyes
Моля за помощ!Чакам и се надявам някой да я знае и да ми я каже!
Благодаря ви и спорна работа на запретналите ръкави днеска   bouquet

# 841
  • Мнения: 70
Много се извинявам за досаждането, оформи ми се в главата изгледа как да направя отделни козунаци в една голяма тава, но пак да попитам слагам ли отделно мазнина на хартията? /извинявам се много ако е глупав въпроса, но наистина за първи път ще ползвам и ме е страх да не сгафя/  И второ почти съм си отговорила на този въпрос но само за  да разбера дали съм на правилна посока: вътрешните козуначета няма да имат странична коричка нали?

Добре де, защо не направиш направо козуначени кифлички. не е нужно да ги правиш с пълнеж, просто оплети малки козуначета от тях. ИЛи направи пиленца както съм показала. Peace

Хартията не се намазнява.
Защото явно съм прекалено руса, за да се сетя. Защо да е просто като мога да си го направя сложно ooooh! Joy
Мерси много, и благодаря за проявеното търпение , довечера ще се отчета със снимки Hug

# 842
  • Бургас
  • Мнения: 133
Голяма краста...мира нямам.Започвам пак с тестото на Джемма,но ще оформя един козунак и тази пита с конфитюра.Никой не сподели ,дали е правил такава.Дано се получи.Приятна и успешна Великденска подготовка!!!!

# 843
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202

Обаче имам малък проблем, явно съм получила амнезия Blush Правих една плънка със орехи прясно мляко ,захар, обаче не мога да си я спомня точно, пък и не намирам в нета  Rolling Eyes



Аз току що замесих моя козунак и единият ще го правя с плънка,
Карамелизирам  захарта,  прибавям начуканите орехи и 1чаша прясно мляко, бъркам постоянно Peace
Обожавам го с плънка Crazy

# 844
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Явно голямо месене пада.Аз като се прибера от работа ще меся.Накиснала съм стафиди и нарязани сушени кайсии в коняк и вода,че са доста.Притеснявам се,че вече няма парно и няма да е много топло,но ще измисля нещо.Успех ви желая и да знаете-следя ви от офиса.  bouquet

# 845
  • Мнения: 11 607
Не се спотайвайте....Кажете си без бой и без посочване кой меси днес? Моля между 2 втасвания, драснете 2 реда - я да се похвалите тихо или да се оплачете гръмко!

# 846
  • Мнения: 123
                         Здравейте момичета  Hug

 
 
Много обичам домашен козунак,но досега не съм пробвала да меся.Тази година ще пробвам  Grinning

 Ще прочета рецептите ви и дано успея  Rolling Eyes

   
                                       Grinning
           
     

# 847
  • Мнения: 145
Здравейте!

Аз чета редовно,но за пръв път пиша,отговарям на призива на  Мама Цоцоланка да не се спотайваме.... Wink

От години правя козунак,с наследена от майка ми рецепта,и след дълго проучване,пак нея си я замесих,но тази година,за пръв път с помощта на машината за хляб.
Последвах съвета за 3 кратно измесване и сега чакам да втаса.Изглежда добре тестото,пък ще видим!
След което смятам да оформя,и да оставя да втаса отново преди печенето.


Ако не ми хареса резултата,в събота ще си меся както си знам-на ръка!

Ще докладвам отново как върви!

# 848
  • Мнения: 592
Хайде и аз да се отчета в темата,след като цяла седмица я чета и събирам информация.Много съм доволна от себе си,според мен козунаците ми станаха добре(не знам отвътре как са).Благодаря ви момичета.Сега като изстинат да ги завия в памучна кърпа и после в найлонов плик,нали така ще изкарат до неделя,мекички?
Ето снимки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365713&pid=11645105

# 849
  • Мнения: 1 505
Козунак за мързеливи булки

300 мл мляко
100 гр захар
20 гр мая
125 гр масло
2 чйца
1 ванилия
лимонова кора
стафиди

Разъркват се в подходяща купа за разбиване с миксер млякото, маята, лъжичка захар и малко брашно. Разбъркват се и се оставят да втасат, добавят се и останалите продукти и се разбива с миксер. Сместта се изсипва в намаслена кексова форма, оставя се да втаса 40 мин. Пече се в умерена фурна. Поръсва се с пудра заахр или се залива с шоколадова глазура.


Моля за помо6т,на тази рецепта колко е брашното и меси ли се,или тестото е като кексова консистенция?Благодаря предварително.

# 850
  • София
  • Мнения: 1 312
Леле,красоти.....!!!! Браво! Аз да си призная мислех в събота,обаче започнах сега,е вече втасва де. Много хубаво брашно Форте-бяло пшенично,хубаво за сега,даже прекрасно.....на конци се теглеше.Ако го намерите пробвайте с него. Simple Smile

# 851
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Хайде и аз да се отчета в темата,след като цяла седмица я чета и събирам информация.Много съм доволна от себе си,според мен козунаците ми станаха добре(не знам отвътре как са).Благодаря ви момичета.Сега като изстинат да ги завия в памучна кърпа и после в найлонов плик,нали така ще изкарат до неделя,мекички?
Ето снимки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365713&pid=11645105


Много са хубави,браво Peace.И от вътре ще са на конци,със сигурност.
Колко ще са мекички в неделя-незнам,но няма да са сухи.Даже на мен ми харесват повече като престоят малко.

# 852
  • София
  • Мнения: 9 857
Не се спотайвайте....Кажете си без бой и без посочване кой меси днес? Моля между 2 втасвания, драснете 2 реда - я да се похвалите тихо или да се оплачете гръмко!
Аз меся. GrinningПо рецептата на Дивиана.Още нито ще се хваля,нито ще се оплаквам. Flutter

# 853
  • Мнения: 172
И моя втасва сега-този път по рецептата на Лебедуна.Първия път не ми се получи нещо/стана ми сбит/-направих този на Танита.Явно нещо маята ми даде проблем-сега взех друга и наистина се вижда разликата...оформен е и чака да се изпече.Мисля,че този път ще се получи-поне така хубаво ми се видя тестото.Ще покажа по-късно.

# 854
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Разкошни са, като по учебник  smile3501

Моите вече се печат Whistling

Общи условия

Активация на акаунт