2 ОДЗ "Звънче"

  • 32 642
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 465
Харесвам Рокфелер. Добър бизнесмен е бил. Дали има опит в управлението на обществени детски градини или сходни заведения?

# 31
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз съм майка на две деца - синът ми е бивш, а дъщеря ми е настоящ възпитаник на ОДЗ "Звънче".  Моето впечатление и мнение е следното: много добра материална база, която непрекъснато се поддържа и обновява; много добър подбор на кадри - добри педагози, внимателни и грижовни към децата; гъвкава схема на водене и вземане на децата (няма краен час, до който трябва да си завел детето си, както е при повечето градини); любезно отношение към родителите, които имат ежедневен контакт с госпожите, получават информация от тях и имат достъп до цялата база, което дава възможност за добър мониторинг (в много градини това го няма - предаваш си долу на стълбите детето и край). Това , което на мен и на други родители не ни допада е, че прекалено много се набляга на извънкласните дейности - по този начин се намалява броя на децата в групите, които и без това са много големи (35-38 деца); всеки следобед след 16 часа се пуска телевизора и повечето деца стоят пред него, докато ги вземат. Обсъдих тези впечатления с директорката и въпреки че на момента реакцията й не беше много адекватна, след няколко дни забелязах положителна промяна - когато отидох да си взема детето, учителката беше събрала всички деца и им четеше приказка и разговаряха. Аз разбирам, че госпожите са много натоварени и оценявам труда им, но всеки родител се радва, когато детето му се върне вкъщи и изпее някоя нова песничка, научена в детската градина. Като цяло давам ПОЛОЖИТЕЛНА оценка. Благодаря на екипа на градината! Желая успех и на всички бъдещи възпитаници и техните родители!

# 32
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Здравейте, нека да споделя и нашия сладко-кисел опит от ОДЗ Звънче.
По голямото ни дете изкара там цялото си детство – ясла и градина. Бяхме доволни както от базата, така и от педагозите. Дъщеря ни също беше доволна и все още обича да посещава старите си госпожи когато прибирахме по-малката оттам.
С по-малката ни дъщеря нещата се случиха доста по-различно. Тя е с СОП – ДЦП в лека форма и епилепсия – също в лека форма. За мен лично е разбираемо да е доста по-трудно да се грижиш за дете със СОП – все пак са 30 деца и две госпожи. По наше предложение в групата работеше дори допълнителна „леличка” която трябваше да се занимава основно с нас. След няколко месеца обаче госпожите заявиха, че не одобряват тази схема на работа и че те могат да се грижат за детето ни. В един момент започнаха оплаквания – не слуша, не говори с госпожите, не изпълнява нищо, купете и чаша със сламка че много разлива, давайте я само за половин ден и т.н. Спряхме я от градина и само след 2 седмици престой вкъщи с подходящи хора / не само роднини /, детето започна да говори с непознати, да поздравява учтиво, да благодари за получените подаръци, стана по-спокойна и по-гальовна, започна да изпълнява молби на другите - доскоро това беше немислимо. По-късно разбрахме, че в градината са преустановени рожденните дни на децата с активното участие на един от педагозите от нашата „злополучна” група. Мислех да премълча всичко това защото все пак децата със СОП не са лъжица за всяка уста. Но вчера 05.01.2012 по БТВ излъчиха интервю с директорката на ОДЗ „Звънче” в което се говореше за това как при тях децата със СОП са добре приети, имат записани десетки такива деца, за тях се грижат специалисти и т.н. сладки приказки които звучаха нагло на фона на преживяванията на нашата звездичка. Истината е, че лустрото е малко повече от необходимото, а професионализмът малко по-малко.

# 33
  • Мнения: 4 465
Мислех да премълча всичко това защото все пак децата със СОП не са лъжица за всяка уста. Но вчера 05.01.2012 по БТВ излъчиха интервю с директорката на ОДЗ „Звънче” в което се говореше за това как при тях децата със СОП са добре приети, имат записани десетки такива деца, за тях се грижат специалисти и т.н. сладки приказки които звучаха нагло на фона на преживяванията на нашата звездичка. Истината е, че лустрото е малко повече от необходимото, а професионализмът малко по-малко.

Съжалявам че се случило такова нещо. За съжаление с децата със СОП си обясняват нерегламентирания прием, но явно и с реален СОП в лека форма им е трудно да се справят. Просто не сте се вписали в обстановката, т.е. лустрото.

Аз бях в студиото, но не успях да чуя добре репортажа, защото беше слаб звука и не можех много да коментирам по същество, а и нямам реални ситуации от родители, защото който е бил в тази ДГ после не изгаря от желание да разказва.

# 34
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Именно - много е хубаво да се приемат СОП при нормални деца но когато е за сметка на СОП децата - просто е грозно.

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Именно - много е хубаво да се приемат СОП при нормални деца но когато е за сметка на СОП децата - просто е грозно.

Наистина е отвратително. Предполагам за вас е било доста тежко. Поредно доказателство за качествата и разбиранията на директорката. А през 2011 я направиха директор на годината. Аз не съм гледала репортажа, може ли линк ако го има в нета.
Детето ще продължи ли да посещава 2 ОДЗ? Имате ли желание да опишете случая писмено и неанонимно? Може да адресирате до нас - СНБМ.

# 36
  • Мнения: 1 624
мама САННЯ, ето линк от част от предаването http://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/video/1413031632-Priem … dini_i_yasli.html

# 37
  • Мнения: 1 475
   Силно се надявам детето ми да бъде прието в това ОДЗ догодина, но последните постове леко ме разочароваха, в интерес на истината това са първите коментари от този тип,които чета, не,че ще ме откажат. Всичко ,което съм чела и чувала за тази градина е било от хубаво, по-хубаво!
  Знам,че наплива от деца за тази градина е огромен и да ви питам, мислите ли,че е възможно деца с брой точки под 10, да бъдат приети в нея или да не тая празни надежди?

# 38
  • Мнения: 4 465
 Знам,че наплива от деца за тази градина е огромен и да ви питам, мислите ли,че е възможно деца с брой точки под 10, да бъдат приети в нея или да не тая празни надежди?

Ако започнат да си обявяват всички места през системата, а не да си подбират децата по родителите, мисля че е възможно. Но при обявени 2 места за ясла миналата година, сама разбираш че няма начин.

# 39
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
 Знам,че наплива от деца за тази градина е огромен и да ви питам, мислите ли,че е възможно деца с брой точки под 10, да бъдат приети в нея или да не тая празни надежди?

Ако започнат да си обявяват всички места през системата, а не да си подбират децата по родителите, мисля че е възможно. Но при обявени 2 места за ясла миналата година, сама разбираш че няма начин.

В последната си ТВ изява леля Цецка звучи като доста настъпана жабка, та аз лично тая надежда, че за тази кампания нЕма да е толко свидлива към местата в ИСОДЗ  Laughing. Края на февруари ше разберем.

# 40
  • Мнения: 1 475
Аз се интересувам от градинските групи, и тъй като детето ми посещава сега самостоятелна ясла и ще бъдем с точки малко над 9, силно се надявам да имаме късмет с това ОДЗ, изключително много ми харесва базата им, поне отвън така изглежда и ми е доста близо до вкъщи,а не ,като сега да пътуваме с коли,автобуси,таксита да яслата,понеже не бяхме приети в нито едно ОДЗ в квартала.



Ако започнат да си обявяват всички места през системата, а не да си подбират децата по родителите, мисля че е възможно. Но при обявени 2 места за ясла миналата година, сама разбираш че няма начин.
    Стана ми интересно как си подбират децата по родитетелите?

# 41
  • Мнения: 4 465
    Стана ми интересно как си подбират децата по родитетелите?

Ми директора е почитател на Рокфелер, но в момента не мога да намеря нейното писмо, в което имаше негови цитати.

Успех за градинските групи, но не е ясно дали и колко места ще обявят, защото яслената група им е претъпкана (или поне беше миналата година) с деца от съответния набор. Вероятно свободните места няма да са много.

# 42
  • Мнения: 1 475
Eли, разбрах те! Crazy

# 43
  • Мнения: 5
здравейте, темата  Звънче и при нас е актуална и ще ви следя с интерес  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1
     Здравейте, попаднах на тази тема случайно и реших и аз да изкажа мнение и впечатление. Искам да започна с уточнението, че аз съм бивша възпитаничка на ОДЗ "Звънче". Спомням си за прекараното там време с обич, умиление и благодарност. Учителките, които са ме възпитавали са вече пенсионирани, но това ни най - малко не променя моите чувства.
     Някои коментари тук наистина ме изумиха като например коментара на господина, чието дете е с ДЦП и "лека форма на епилепсия". Тъй като аз самата съм специален педагог и работя в тази сфера държа да кажа, че няма такова нещо като "лека форма на епилепсия", това е все едно да се каже една жена е леко бременна. Освен това ДЦП е прогресиращо заболяване, така че лека степен е относително понятие. Съгласна съм за интегрираното обучение, но за съжаление нещата не са уредени и измислени на държавно ниво. Искам да попитам iavorski как така по ваше настояване е назначена допълнителна леличка? Вие сте в държавно заведение, а не в частна градина, за да настоявате специално за вас да има назначен човек. Няма никакво законово основание. И изказването Ви "Именно - много е хубаво да се приемат СОП при нормални деца но когато е за сметка на СОП децата - просто е грозно." е безумно. А трябва ли да е за сметка на другите деца, които не са със специални потребности?!
     Относно празнуването на рождени дни в детската - аз съм против. Първо децата са там, за да се обучават и възпитават, а не да купонясват. Има достатъчно други игри и занимания, с които да се развличат. Освен това, вие празнувате ли си рождените дни на работното място в работно време?
     Базата е много добра, възпитателите са професионалисти с дългогодишен опит и практика. Съгласна съм, че има какво да се желае, но нека не забравяме, че няма нищо идеално и че връзката, както и отговорността са двупосочни.

 

Общи условия

Активация на акаунт