2 ОДЗ "Звънче"

  • 32 642
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 350
каква фрапантна разлика има между различните общински детски заведения че и в един район - едни нямат дори сменена дограма, други са като двореца Тадж Махал  Shocked

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Немезида_24 общинско е, не държавно.
Допълнителният персонал го финансира едно НПО, сдружение на родителите. Г-жа директорката е член на управителния съвет на това сдружение.
http://www.zvunche.hit.bg/ra.html

# 47
  • Мнения: 4 465
Немезида_24 общинско е, не държавно.
Допълнителният персонал го финансира едно НПО, сдружение на родителите. Г-жа директорката е член на управителния съвет на това сдружение.
http://www.zvunche.hit.bg/ra.html

Що се обясняваш. Някой "случайно" попада на това и пише ........ първия си пост. Не е наясно със собствеността на детското заведение, не е наясно и с финансирането му, защото 2-ро ОДЗ освен НПО-то е и на делегиран бюджет и може да си наема колкото си иска допълнителен персонал ако бюджетът позволява. А при три пъти завишаване на броя на децата в яслена група, получава три пъти повече пари за нея (само).

Не е наясно че няма законово ограничение да се наема допълнителен персонал. Не е наясно че деца със СОП имат право на ресурсен учител. Явно не е наясно и че за дете със СОП детската градина има право да получи почти три пъти повече средства отколкото за дете без СОП. Защото се предполага че за това дете ще се правят повече разходи.

Въобще е някаква партенка е този пост, защото не вярвам "специален педагог" да обяснява публично че "приемането на деца със СОП е за сметка на другите деца, които не са със специални потребности".

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 15:59 от Ели Х

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Немезида_24 общинско е, не държавно.
Допълнителният персонал го финансира едно НПО, сдружение на родителите. Г-жа директорката е член на управителния съвет на това сдружение.
http://www.zvunche.hit.bg/ra.html

Що се обясняваш. Някой "случайно" попада на това и пише ........ първия си пост. Не е наясно със собствеността на детското заведение, не е наясно и с финансирането му, защото 2-ро ОДЗ освен НПО-то е и на делегиран бюджет и може да си наема колкото си иска допълнителен персонал ако бюджетът позволява. А при три пъти завишаване на броя на децата в яслена група, получава три пъти повече пари за нея (само).

Не е наясно че няма законово ограничение да се наема допълнителен персонал. Не е наясно че деца със СОП имат право на ресурсен учител.

Въобще е някаква партенка е този пост, защото не вярвам "специален педагог" да обяснява публично че "приемането на деца със СОП е за сметка на другите деца, които не са със специални потребности".

Днес си бяла и добра  Laughing Слез от метлата или мръдни дупарата и аз да се кача  Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 969
Незнам колко хубава и ремонтирана е материалната база, или какви са учителките, но мен лично би ме било срам децата ми да посещава тази градина при ТАЗИ ДИРЕКТОРКА, която вече много ясно се разбира какво прави (цяла София вече я знае що за търговийки върти). Или да участвам доброволно или задължително да й пълня личния джоб, че децата ми да бъдат приети там. Грозна работа  Stop

# 50
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
 Simple Smile
Да се смея ли, да плача ли?
Това "случайно" минаване на Немезида_24 през темата, с този пръв и единствен пост във форума е повече от смехотворно. Или по-скоро щеше да бъде смехотворно, ако не беше тъжно... Постът е писан точно един час след като днес директорката на ОДЗ 2 ми се обади по телефона да ми иска обяснение защо съм писал в bg-mamma  Simple Smile
Уважаема госпожо Георгиева, както вече Ви обясних преди няколко часа, в поста си съм споделил и положителния опит, който имам от пребиваването на голямата ни дъщеря в повереното Ви детско заведение. И всичко, което съм споделил отговаря на истината.
Това, което искам непременно да кажа е по повод на следното :
     Някои коментари тук наистина ме изумиха като например коментара на господина, чието дете е с ДЦП и "лека форма на епилепсия". Тъй като аз самата съм специален педагог и работя в тази сфера държа да кажа, че няма такова нещо като "лека форма на епилепсия", това е все едно да се каже една жена е леко бременна. Освен това ДЦП е прогресиращо заболяване, така че лека степен е относително понятие.
  - отвратен съм от коментари като горния и "специални" педагози като Вас. Отвратен съм от лекотата, с която раздавате "присъди" на дечица като моето. Слава Богу, животът ни срещна не само с такива. А и с хора, които са приели съдбата на децата със СОП за свое призвание. С хора търсещи, можещи, знаещи, иновативни и широко скроени...  Слава Богу, че не повярвахме на онези Ваши колеги, които предричаха на детето ни, че няма да ходи, да говори, да вижда... ДЦП НЕ Е прогресиращо заболяване! И доказателството се нарича Ясмина. А епилепсията има много форми и различни по вид, сила и честота прояви. Но това не е предмет на обсъждане в тази тема. Извинявам се за спам-а.
Очаквам още "случайни" положителни включвания  Simple Smile

# 51
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
  Постът е писан точно един час след като днес директорката на ОДЗ 2 ми се обади по телефона да ми иска обяснение защо съм писал в bg-mamma  Simple Smile
  ...Очаквам още "случайни" положителни включвания  Simple Smile

 Shocked Ейй тая женица начи! То бива бива наглост ...

Ели, на нас що ли не ни звъни да пита защо пишем и във форума, и офиц до институциите  Joy

# 52
  • Мнения: 4 465
Ели, на нас що ли не ни звъни да пита защо пишем и във форума, и офиц до институциите  Joy

Защото знае че няма да бъдем бели и добри.

Немезида - гръцка богиня на възмездието. Явно се счита че във форумите пишат кухи лейки и с лекота някой "компетентен" може да въздаде полагаемото му се възмездие. Като си избират никовете, що не мислят малко.

А е факт че нерегламентирания прием в това ОДЗ официално беше оправдан с приема на деца с хронични заболявания. Според директора имат около 20, а на мен не ми излизат 45 бройки само за яслена група (миналогодишния прием). Къде ли е истината?

# 53
  • Мнения: 24
Мили майчета, нека не се заблуждаваме. Щом има такъв интерес и наплив за тази градина, значи има за какво, което пък само по себе си показва ,че Директорката добре си върши работата.
Не се явявам защитник на никой, това е лично мое наблюдение, на родител, чието дете посещава градината.
За мен е важно, че детето ходи с голямо желание, обожава госпожите си, спокоен е и щастлив.
Като цяло градината оправда моите очаквания. Hug

# 54
  • Мнения: 1 350
Мили майчета, нека не се заблуждаваме. Щом има такъв интерес и наплив за тази градина, значи има за какво, което пък само по себе си показва ,че Директорката добре си върши работата.
...
коя работа? все пак е общинска детска градина, не дирокторът избира децата, респективно родителите, а обратното...

със сигурност децата там посещават градината с удоволствие.
Малко саркастично за нашето ежедневие: Нека има повече такива градини и по-малко такива директори Wink

# 55
  • Мнения: 4 465
Мили майчета, нека не се заблуждаваме. Щом има такъв интерес и наплив за тази градина, значи има за какво, което пък само по себе си показва ,че Директорката добре си върши работата.

Изобщо не се заблуждаваме. Тази ДГ се управлява като търговско дружество и децата се приемат на този принцип. Много е лесно да се подбират децата по родителите и със събраните пари от родителите да се поддържа базата. Това ли означава добре свършена работа?

Но това е все пак ОБЩИНСКО заведение и би следвало да се кандидатства равнопоставено за всички места. Т.е. достъп да имат всички желаещи, а не само определени хора.

# 56
  • Мнения: 24
Jos,Eли, под добра свършена работа нямах предвид материалната база, защото в София има детски заведения с къде, къде по-добра материална база, но с по-малък интерес към тях. Имах предвид, че Директорката е успяла да подбере и сплоти професионален екип от педагози-възпитатели и т.н ,които ,според мен, са изцяло отдадени в грижите за нашите деца, а това определено е водещо за мен. В крайна сметка ,ние родителите комуникираме основно с възпитателите и от досегашните ми наблюдения, усвоени умения и знания от моето дете си позволявам да напиша това. Това мисля е основното, което кара родителите да предпочитат това детско заведение- професионалния екип.Спирам до тук, защото не ми се иска да изпадам в спор с вас, просто изказах едно родитеслко мнение/наблюдение/ по темата.

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 19:14 от poulin

# 57
  • Мнения: 1 350
и аз изказвам родителско мнение и нямам предвид само материалната база, управляват се освен база и хора, нали така Wink
една градина не е само стаите, двора, директора, персонала, а И децата  Peace

и не спорим с Вас, и не се заблуждаваме Wink

# 58
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
poulin - с колко точно от служителите професионалисти сте имали контакт?

Казвам го защото има такива които са профита и такива които не са. Тъжното е че най-добрите напускат.

На вас направи ли ви впечатление или не че забраниха на децата да си празнуват рождените дни в детската градина. Всяко дете имаше рожден ден с торта, свещи, подаръци, музика, децата с които прекарва по цял ден, госпожите и родителите заедно. Сега това го няма. Обяснението беше - да не ядат децата торта че е вредна! Познайте дали няма госпожи които одобряват това решение. Ами така де - по комунизма родителите не припарваха до групите а тук в Звънче ги бяха пуснали да влизат навсякъде - даже вътре в групата - голям резил!

# 59
  • Мнения: 10
Здравейте ,
искам да побутна малко темата, много ми е странна тази градина, защо е толкова голям наплива , ако условията не са ок, имам предвид ако децата са над 30 в група, ако спят по 2 в легло и е пренаселено, дори и обучението да е добро, кой "връзкар " или човек с възможностти би оставил детето си в подобно заведение?
благодаря предварително за всички мнения

Общи условия

Активация на акаунт